Коледа 2011 - тема 3

  • 107 393
  • 753
  •   1
Отговори
# 150
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Аз сложих само 1ч.л. от готовата подправка именно заради бакпулвера в нея и не съм намалявала содата. Добавих канела и джинджифил. Днес смятам да правя втора доза меденки и съм се въоръжила с повече подправки и няма да ползвам готовата.
 Тази машинка за подправки ми взе акъла, много обичам такива джунджурии...

# 151
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Леле, какво правите - кога вече сме на 11 страница в нова тема...? Mr. Green

Момичета, при мен това е много натоварен период в работата и затова влизам по-рядко, а и нещо май съм "хванала" някакъв вирус, защото днес започнах, ей така от нищо да кашлям, смъркам и глава ме боли.. Това обаче не ми попречи да направя тестата за рохличките и линцеровите (двойни дози както винаги), защото утре съм пак цял ден на работа и няма кога да свърша всичко.

Успях и да сложа обещаните снимки, дано да са от полза на някого. Под всяка снимка има обяснения: "Меденките на Джули" - тесто - стъпка по стъпка

Лек уийкенд и приятни приготовления! Hug Heart Eyes

# 152
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Ха-ха, днес явно е бил денят Х на линцеровите сладки и рохличките.  Grinning Аз моите доволно ги опекох и дощу като Савина креснах милион пъти "Не пипай".  Mr. Green Е, то имаше подготвени и такива специално за пипане, ама интересът беше към онези, което не бива да се пипат.  Mr. Green Тази година и малкият се включи с помощ - изряза няколко линцерови, после обаче му омръзна.
tunata, страхотно коледно настроение и чудни меденки.   bouquet

# 153
  • Мнения: 1 440
Шехина, при мен омекват още на другия ден, но стоят отвън...мисля, че защото няма яйца и от самата тъмна захар (тя нали е една мека таква) много бързо омекват Peace Пробвай с една- две какво ще стане, но със сигурност ще се отпуснат, ако ги извадиш Simple Smile

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз крещях за коледната украса и елхата, не за сладките. Към сладките интереса им беше колкото да изрежат по две формички и им омръзна.
Момичета, някой може ли да каже хубав и пробван коледен плодов кейк? Ама да е нещо по-лесно с бъркане, да не се меси и втасва. Че за щолен няма да ми остане нито време, нито сили. Утре и торта за Никулден  трябва да правя и 100 салати... Дайте нещо лесничко.  Praynig
Отивам да се захващам с меденките.   chef

# 155
# 156
  • София
  • Мнения: 18 679
Не мога да повярвам, че децата ви лесно губят интерес. Моите са като пощурели Shocked Само сладки са им в главата, всеки ден ме разпитват кога какво ще правим. А и при мен на работа сега е ужас, и аз като Наталина утре ще ходя в неделя да си доработвам и тези сладки хем ми ядат от свободното време, хем...не бих се отказала, защото адски ме разтоварват Hug Направо от миризмата се упойвам, а месенето ми идва вместо медитация LaughingНай-големият кеф ми е, че децата се включват толкова активно. Мажат, месят, изрязват с формичките, ужасно са сладки после как се въртят покрай печката като вълчета hahaha Ники даже търси нови рецепти в нета и дава препоръки за подправки, голям смях!
Сега да докладвам. Рохличките станаха както винаги убиец. Линцерите нещо не ми се получиха. Явно рецептата не носи на импровизации. Класиката си е класика Peace За първи път слагам маргарин към маслото  - мазнината ми се "оцъкли" и тестото не стана като друг път. Освен това бях добавила портокалови корички, лимонова есенция и смлени орехи. На вкус и аромат са супер, но консистенцията на тестото се промени и не се точеше добре. Друг път май няма да си правя експерименти.

# 157
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Готови са ми и меденките. Това тесто на Джули е рай направо, особено след линцерите.  Mr. Green Много лесно и приятно за работа. Обаче в момента в който изстинаха станаха на камък. Нормално ли е?  newsm78 Не знам дали не ги изрязах много тънки...

# 158
  • Мнения: 153
savina 33 аз правя Обърнат сладкиш с ябълки, карамел и орехи , пипкавото е докато нарежеш ябълките. Решила съм да пробвам и с много тънко нарязани дюли, но мъжа ми вече не иска да чуе за сладко  Joy вкъщи е все пълно с всякакви бонбони и бисквити откакто ви следя 

# 159
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да и аз много го харесвам. С круши съм го правила, много ароматно става. Но аз имах предвид плодов кейк в който да използвам сушените плодове дето ги накупих. Пък в краен случай ще се напъна другата събота да направя щолен. Нали няма да е късно тогава?

# 160
  • Варна
  • Мнения: 2 058
Аууу, цели 11 стр. съм пропуснала  Embarassed. Тази вечер ще забъркам ванилените кравайчета и линцери Hug, утре ще се представя. Hug

# 161
  • Мнения: 2 804
Много ще съм Ви благодарна, ако ми помогнете с избор на рецепта за меденки и коледни бисквитки/сладки като за Първи опит  Blush
Днес си купих формички и съм много ентусиазирана, но има много рецепти и ми се иска да започна с някоя лесна и изпитана   bouquet

# 162
  • Мнения: 2 122
рохличките на Наталина и меденките на Ванчето за мен са най-лесните коледни предложения Simple Smile

# 163
  • Стара Загора
  • Мнения: 52
Вече и аз съм готова с меденките на Джули и ванилините кравайчета,много са вкусни и забърках още една доза кравайчета,че от опитвания намаляха

# 164
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, да, кравайчетата са голяма работа Heart Eyes И аз ще направя още една дозичка Wink

Савина33, нормално е, да. Всички изделия с мед или поне всички, които аз съм правила - сладки, блатове за торти, курабийки и пр., всичко става на камък след изпичането. После като се отпусне става душичка. Най-добре омекват при слепване с крем или сладко.

Общи условия

Активация на акаунт