Коледа 2011 - тема 3

  • 107 486
  • 753
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 355
Аз вече направих Меденките на Джемма
M.sunny,кажи моля те колко брашно сложи в меденките Praynig

Аз слагах докато поеме, но към 500 грама поне си заминаха според мен.

Тези елхички си ги пазя като идея от миналата година, Джемма ги беше показала, тогава беше казала, че могат да се напръскат с пулверизатор със зелена боя, оттогава издирвам качествен пулверизатор. Не се бях сетила да оцветя цялата белтъчена смес Embarassed

# 436
  • софия
  • Мнения: 100
Аз слагах докато поеме, но към 500 грама поне си заминаха според мен.
Джиджи-биджи,благодаря  bouquet

# 437
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А за брашното в меденките- не знам, не го тегля. Но защо ви е толкова важен грамажа, просто добавяте, докато се получи хубаво тесто, нелепнещо и не много твърдо. Peace

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 23:52 от Джемма

# 438
  • Мнения: 3

"M.sunny,кажи моля те колко брашно сложи в меденките"
Аз правих двойна доза от тях и също така още едни маслени сладки и не съм запомнила къде колко отиде. Но мисля, че отиде повече от един килограм със сигурност. Може би килограм и половина. Най-добре Джемма да се включи с инфо от извора.

# 439
  • Мнения: 899
Не мога да ви смогна, толкова много вкусотии  Laughing .
Аз изтренирах пълнената печена тиква - буквално я натъпках с лешници, бадеми, орехи, стафиди, сушени череши и боровинки, портокалови корички и локум, мед, канела и карамфил. Стана душичка, много вкусна.

# 440
  • Мнения: 1 418
Nudel33-надявам се да съм била полезна и дано намериш кондензирано мляко.. newsm10
А сладките -имам рецептата от приятелка на майка ми, от която имам и рецепта за типичните, както се оказва за Германия,а може би и Австрия - шприц сладки-бяха много "модерни" в България преди години, когато нямаше кой знае какви сладки по магазините,майка ми има даже шприц с различни накрайници, купен пък от някакъв руски пазар....- сега всички сладкарски цехове ги правят. А начина по който ти ги правиш е много идеен.

От белтъците могат да се направят макарони или кексчета само с белтъци.Джема е показала много сладки шапчици и елхички.
Ванилийка -чудесни неща си направила!
umbra-все се каня да направя такава тиква- Сигрна съм, че е много вкусна, като гледам съставките!

# 441
  • Варна
  • Мнения: 58
petia_tag, благодаря.   bouquet Видях, че при едните не се топи шоколада, което ще ме улесни с тия 2 хлапета наоколо. Днес замесих ванилените кравайчета с 3 прекъсвания за дундуркане, приспиване и т.н. и тестото нещо ме притеснява - много меко стана. Добавих 3 препълнени с.л. брашно и го метнах в хладилника, дано утре е годно и се получат, че .....  ooooh!  И двойна доза замесих.
Аз точно съм в процес на издирване на рецепта за мъфини само с белтък, защото и аз не обичам целувки и производните им. Или ще пробвам любимата си рецепта само с белтъци и ако стане добре, ще споделя. И като стана дума за мъфини, ето тези много ме впечатлиха и скоро ще ги пробвам. С тия подправки могат и съвсем на коледни да го докарат.

# 442
  • Мнения: 1
Благодаря на всички за отговорите ще опитам с новата рецепта на нудел 33
и още един въпрос - откъде мога да закупя форми за линцер сладки ?

Моята формичка за линцеровите сладки е на Tescoma - http://www1.tescoma.com/de/scripts/katalog.php?gid=4052510000&id=631174

Купих я през лятото от един магазин за домакински пособия на Граф Игнатиев в София, близо до Попа, но май магзинът не е там - не можах да го намеря миналия месец.
На формичката ми има етикет за вносител Тони Бад ООД, сайтът им е www.tonibad.com, но не намерих в каталога им тази формичка. Благодаря много !

Друг вариант е звездичките от Джъмбо - в комплекта има различни големини като най-малката става за отвор на сладките.
Б

# 443
  • Мнения: 1
Благодаря на Дидранд за изчерпателната информация

# 444
  • Мнения: 6 472
Ванилия Мадагаскарска, много хубава идея!
Умбра, тиквата е страхотна. Аз правих рпреди два месеца и определено беше нещо невероятно вкусно. Проблемът е, че идва много сладка и направо им залепваше устата, но сега за Коледа наистина мога да я направя пак. При нас коледната подготовка също започна. Пекохаме сладки, правихме кащички, но още не смогвам да снимам всичок. Отчитам се с едно предложение за сладкиш, който лично на мен много ми напомня за коледа от деството ми, защото е с дюли и ябълки. Напоследък много по- модерни са цитрусите, но за мен истинските коледни миризми зи остават в ошафа, ябълките и дюлите:)
Сладкиш с ябълки и дюли

# 445
  • София
  • Мнения: 135
от къде мога да си купя такъв резец за линзерите ?
http://www.cookibooki.bg/29-%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D1%86%D0%B8/2308- … %D0%B5%D0%B6.html

искам на място , защото не ми чака няколко дни за доставката.... Praynig

# 446
  • София
  • Мнения: 6 268
от къде мога да си купя такъв резец за линзерите ?
http://www.cookibooki.bg/29-%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D1%86%D0%B8/2308- … %D0%B5%D0%B6.html

искам на място , защото не ми чака няколко дни за доставката.... Praynig

В Немските магазини има такива, 2,90 лв. Не съм доволна обаче от комплекта, ползвах си формичките и на ръка си изрязвах дупчиците. Добре, че не са скъпи.

# 447
  • Мнения: 1 983
от къде мога да си купя такъв резец за линзерите ?
http://www.cookibooki.bg/29-%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D1%86%D0%B8/2308- … %D0%B5%D0%B6.html

искам на място , защото не ми чака няколко дни за доставката.... Praynig

В Немските магазини има такива, 2,90 лв. Не съм доволна обаче от комплекта, ползвах си формичките и на ръка си изрязвах дупчиците. Добре, че не са скъпи.

Подкрепям, и аз си ги купих, но нещо трудно става с тях. Tired

# 448
  • Мнения: 6 711
Аз замразих белтъците, които ми останаха от линцеровите сладки. Въпросът ми е: нали след размразяване мога да ги ползвам за "Забравените сладки"?

# 449
  • Мнения: 74
ПАТИЦА ПО ПЕКИНСКИ /PEKING DUCK/ с КИТАЙСКИ ПАЛАЧИНКИ



Опитайте и вие, става невероятно вкусно! И е подходящо за празничната трапеза!

А това са другите ми празнични рецепти:

ПЪДПЪДЪЦИ В ГНЕЗДО




ПЪЛНЕНА ПУЙКА С КЕСТЕНИ




Пълнен заек, дремещ в тиква


Общи условия

Активация на акаунт