Коледа 2011 - тема 3

  • 107 557
  • 753
  •   1
Отговори
# 630
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Лелеее.... какво направихте... за 2ч станах и 3 страници изписахте! Вие на чат го обърнахте.  Joy
Направих АКК, сега се пекат, да видим какво ще излезе. Ама тия капачета над високата хартия здравето ми взеха докато ги закрепя.  ooooh! Направих и едни маслени топчета с бадеми. Ама толкова са вкусни, че нещо не ги виждам горките как ще оцелеят до Коледа.  Mr. Green Някой на предната страницата питаше за лесни сладки. Ето тези - страшно лесни и не стават твърди (аз им боднах по едно цяло бадемче в средата, много хубаво стана). Само като печеш внимавай да не прегорят. Почнат ли да пожълтяват по ръбовете веднага вади.
http://tanitaang.blogspot.com/2010/12/melting-moments.html
Та за същите да питам - някой знае ли колко издържат?

# 631
  • БГ
  • Мнения: 735
писалки-момичетата писаха че не са доволни много от тях трудно се пълнели.
аз нямам писалка, няма д аправи драми от това, ще украсявам с фунийка от хартия за печене или някое найлонче ще направя.и ще украсявам с разтопен шоколад,като за първи път мисля че е достатъчно.

# 632
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Отчитам се за АКК - прекрасен стана и на две части. Има само един проблем - мъж ми ме погледна и каза - е ти само 2 ли ще правиш  ooooh!...

Kölsches Mädel , Шприц сладки на Джемма! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.msg17161269#msg17161269

Купих си днес от Кауфланд 36 формички за 3.90. На едни щандове на излизане по средата на пътеката, където всичко е по 3.90. Като качество  много ми харесват, но всъщност са 18 вида по 2 броя от вид. Малко по-късно ще кача снимки  Peace

# 633
  • Мнения: 60
Аз успях да направя меденките на Джули, побраха ми се точно в единствената метална кутия, която имам Simple Smile Добре се получиха, надявам се да успеят и да омекнат хубаво до Коледа. Тази вечер като малката заспи ще направя тесто за ванилените кравайчета и утре ще ги направя и тях. И ще ми останат само линцеровите сладки, тях не знам кога ще смогна да ги направя. Другото, което ще правя са забравените сладки и бонбоните фереро, но тях - непосредствено преди Коледа. Още не съм украсявала меденките, това също ще правя преди Коледа по някое време.

 Hug Hug Hug

# 634
  • София
  • Мнения: 938
Лелеее.... какво направихте... за 2ч станах и 3 страници изписахте! Вие на чат го обърнахте.  Joy
Направих АКК, сега се пекат, да видим какво ще излезе. Ама тия капачета над високата хартия здравето ми взеха докато ги закрепя.  ooooh! Направих и едни маслени топчета с бадеми. Ама толкова са вкусни, че нещо не ги виждам горките как ще оцелеят до Коледа.  Mr. Green Някой на предната страницата питаше за лесни сладки. Ето тези - страшно лесни и не стават твърди (аз им боднах по едно цяло бадемче в средата, много хубаво стана). Само като печеш внимавай да не прегорят. Почнат ли да пожълтяват по ръбовете веднага вади.
http://tanitaang.blogspot.com/2010/12/melting-moments.html
Та за същите да питам - някой знае ли колко издържат?

Бадемчето преди печене ли го бодна или след? В сайта пише, че издържат няколко седмици. А дали ще се получи с бадем и локум? Някой в коментарите беше писал, че и на формички търпи да се изрязва тестото....

# 635
  • Мнения: 614
Купих си кондензирано мляко за бонбони Рафаело, но не съм обърнала внимание, че не е подсладено.  Crazy Колко захар да му добавя горе - долу?

# 636
  • София
  • Мнения: 2 265
 jerry , относно забравени сладки...


И на мен много дълго не ми ставаше - грозни и разпльокани, но за ядене стават ...мммм

Най-важното - яйцата трябва да са стайна температура ....

# 637
  • Мнения: 1 435
Привет,дами!Неща,които правите са разкошни  Hug Имам един въпрос относно линцеровите сладки на Наталина-може ли да ми предложите рецепта за крем,с който мога да ги слепя и с който да станат също толкова мекички както с мармалада.Знам ,че оригинално се правят с мармалад,но не всеки го обича,а с течен шоколад не стават меки.Предварително благодаря!

г.симеонова-аз моите линцери ще ги слепя с импровицазия на кремчето, с което са пълни Тройно лимоновите мъфини - но ше ги слепя 2-3 дни преди Коледа. Всъщност една  доза вече се изяде   Rolling Eyes  Cry и ще се прави друга.Просто у дома нямат спиране.Каквото направя се изяжда максимум за два дена, при това правя и други неща...

# 638
  • гр.София
  • Мнения: 2 760
Здравейте туко що замесих ванилените кравайчета, спазих точно рецептата, но тестото ми стана рядко, изобщо не може да се замеси, малко по-гъсто е от кексово, какво да правя  newsm78

# 639
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Обогатих асортимента като част от ванилените кравайчета станаха на рогчета.

# 640
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Купих си кондензирано мляко за бонбони Рафаело, но не съм обърнала внимание, че не е подсладено.  Crazy Колко захар да му добавя горе - долу?

Неподсладеното е рядко, не е гъсто, съответно няма да ти свърши работа мисля.

Здравейте туко що замесих ванилените кравайчета, спазих точно рецептата, но тестото ми стана рядко, изобщо не може да се замеси, малко по-гъсто е от кексово, какво да правя  newsm78

Странно, сигурна ли си за пропорциите? Трета година ги правя и си е идеално тестото точно по рецептата. newsm78

# 641
  • Мнения: 0
BiankaD  Hug много благодаря,непременно ще го пробвам това кремче още тези дни

# 642
  • гр.София
  • Мнения: 2 760
сигурна съм даже мерих с бебешкото шише всичко да е точно
Купих си кондензирано мляко за бонбони Рафаело, но не съм обърнала внимание, че не е подсладено.  Crazy Колко захар да му добавя горе - долу?

Неподсладеното е рядко, не е гъсто, съответно няма да ти свърши работа мисля.

Здравейте туко що замесих ванилените кравайчета, спазих точно рецептата, но тестото ми стана рядко, изобщо не може да се замеси, малко по-гъсто е от кексово, какво да правя  newsm78

Странно, сигурна ли си за пропорциите? Трета година ги правя и си е идеално тестото точно по рецептата. newsm78

# 643
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Как с шишето? То не е ли в мл, а брашното, захарта, орехите и нишестето са в гр, тях как измери? Убедена съм, че нещо си объркала грамажа, освен ако не си ползвала щраусови яйца и не си разтопила маслото.

# 644
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Най-сетне и аз открих сезона  Laughing


Общи условия

Активация на акаунт