Коледа 2011 - тема 3

  • 107 462
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 6 267
Да бе, колко съм изтръпнала, естествено, че в картонени чинийки с коледни мотиви и целофан ще стане супер! Мерси,nudel33 Hug
Децата ще правят рисувани и лично надписани картички. Мисля, че ще станат супер подаръчета!

Аз миналата година направих такива подаръци за госпожите на детето, взех целофанови пликчета, я които сложих сладките и после в порцеланови Дядо Коледа, купени от Джъмбо, ето:





На приятелка подарих пак така опаковани сладки в целофанови пликчета, които сложих в една красива торбичка, която купих от един арабски магазин на Симеон, имаше невероятни опаковачни торбички, хартии, кутии на нормални цени.

От Биг Шопа пък миналата година купих хартиени подноси в коледни мотиви, в които наредих сладки за роднините, опаковах го пак с прозрачен целофан, вързан отгоре с красива панделка.

Сиси, определено впечатляваш с асортимента, които приготвяш. Искрено вярвам, че донините ти са доволни Simple Smile

Mishonche, страхотна къщичка. Как направи покрива?

Джемма, красиви сладки!

# 721
  • Мнения: 0
Благодаря!Покривът е от голяма меденка, върху нея залепих малки парченца меденки. Трудното беше да се залепи, но го подпрях с две чаши. Накрая поръсих с пудра захар

# 722
  • Мнения: 0
А за подаръци аз миналата година си поръчах кутийки в едно магазинче, където опаковат подаръци. Предложиха ми различни модели - четвъртити, шестоъгълни, по-дълбоки, по-плитки. Избираш си хартията и стана красиво. И не са много скъпи.

# 723
  • Мнения: 1 243

СамсараHug много благодаря за информацията! дори предпочитам картонени кутии, за да не пълня къщите на хората с неща, които после да се чудят къде да сложат..

catty m, откъде купи малките целофанени пликчета?

# 724
  • Мнения: 95
Джемма, може ли рецептата за медените орехчета, че мъжо иска слепени меденки, а тези изглеждат много добре newsm10 Предполагам, че стават и по-мекички Heart Eyes

# 725
  • Мнения: 11 818
Martita, аз просто започнах доста рано и през седмицата също правя, макар че имам малки помагачи, но дори и да правят бели, пак им се радвам, за мен сладкоправенето с тях е част от цялостната коледна емоция! За мен е удоволствие, а и по принцип вкъщи се ядат предимно сурови и вегански сладости, та затова аз се развихрям обикновено по Коледа и Великден.. това са изклюенията, инае се придържам към по-здравословно меню.. Както казах децата не налитат на сладките, за тях също по-интересно е самото правене..

belinda, scaramouche, има много кутии в сайтовете на 1 стр., но на мен ми идват скъпи, защото подарявам много.. Ние също ще носим на госпожата (в училище), приготвили сме една красива кошница и ще я обвия с целофан и цветни хартии и други украси + картичка.. Нашата е голяма, но мисля, че продават и малки. Другият вариант е да купиш красиви големи плоски чинии (аз предпочитам да не са пластмасови, а стъклени или керамични) с коледни мотиви, хем и те част от подаръка и в тях да наредиш сладките, отново, опаковано после с целофан, така е много удобно и могат да се съберат и много, и малко сладки. Аз предпочитам този вариан пред скъпи картонени.. Ползвала съм и просто пликчета с коледни мотиви, вече зависи от количеството и на кого подарявам... Мислех да търся схема за правене на кутии и да ги правим с децата, но ми се вижда доста трудоемко..
Ще следя все пак и за варианти за евтини кутии.. Самсара, благодаря и аз за информацията!

elij, и аз импровизирам с тахановите!

natalyna, много хубави думи и аз мисля така! Може ли повече подробности за непечените сладки?

catty m, предоволни са да, и много ми се радват, особено мъжа ми, че както казах аз в останалото време на годината почти не правя подобни неща..

# 726
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, може ли рецептата за медените орехчета, че мъжо иска слепени меденки, а тези изглеждат много добре newsm10 Предполагам, че стават и по-мекички Heart Eyes

Ами аз всичките меденки правя по моята си рецепта:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.msg19713814#msg19713814

# 727
  • софия
  • Мнения: 100
Искам да правя коледните свещи на джемма,но незнам с каква трайност са,вие колко по-рано ги правите/без пълнеж разбира се/
http://djemmasvetlana.blogspot.com/2011/10/300-350-120-100-2-1-2-500-500-3.html

# 728
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Самите свещи са маслено тесто и имат трайност. Сега можеш да ги направиш. А пълнежът няколко дни преди Коледа. Peace

# 729
  • софия
  • Мнения: 100
Самите свещи са маслено тесто и имат трайност. Сега можеш да ги направиш. А пълнежът няколко дни преди Коледа. Peace
  bouquet за бързия отговор,страхотна си .Отивам да ги правя Simple Smile

# 730
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Моите орехчета принудително станаха на розички- много се трошат при ваденето и реших да не хабя тестото, та ги шприцовах, сега се пекат.

П.П Ето ги розичките:



Опитите за орехчета продължават утре с друга рецепта. Grinning

Последна редакция: нд, 11 дек 2011, 16:00 от Джемма

# 731
  • Мнения: 95
Джемма, може ли рецептата за медените орехчета, че мъжо иска слепени меденки, а тези изглеждат много добре newsm10 Предполагам, че стават и по-мекички Heart Eyes

Ами аз всичките меденки правя по моята си рецепта:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.msg19713814#msg19713814
 
Благодаря smile3525

# 732
  • Варна
  • Мнения: 634
В момента ми се пече коледния кейк на Умбра , а какъв аромат се носи ...
Ще го пазя до Коледа обаче, надявам се не съм го направила прекалено рано, и да попитам Умбра дали има нещо по-специално относно съхранението му ?

# 733
  • Мнения: 1 243
natalyna, много хубави думи и аз мисля така! Може ли повече подробности за непечените сладки?

искам и аз официално да се присъединя към това питане!  Sunglasses

# 734
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И аз съм готова  с медените орехчета, меденки с вафлени картинки, частите за къщичка, 2 елхи и конче с каручка. След малко мятам и орехчетата.




Джемма,как се декорират меденките с тези вафлени картинки?

Общи условия

Активация на акаунт