Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - Приказката Свърши - Тема 83

  • 33 831
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 887
Момичета, днес е Никулден !
Празнуват всички ,които носят името Никола,Николина,Николай,Николета и т.н.
Да са ви живи и здрави,ако имате именици!

Гони , честит празник на теб като видна бургазлийка Hug

Днес още е и ден на рибари,банкери и патронен празник на Бургаз!


# 691
  • Мнения: 2 131
Добро утро мили момичета wavey wavey wavey

Дими  Hug Hug
ти си ни май от най-шутливите домакини,кога си станала че си успяла да ни спретнеш тази истинска Никулденска трапеза  Heart Eyes Heart Eyes
Благодаря ти джанъм беним
   love001

Честит празник на моряците ,рибарите ,банкерите  bouquet
Честит Имен ден на именниците !!!Да им е живо и здраво името !!!  Hug Hug
Гони Честит Празник и на теб  Hug Hug

А от мен си е кафенцето  newsm53

# 692
  • Мнения: 2 131
Днес ще започна не с моите любими Саваш и Ясемин ,а с един от най-дразнещият ме образ Чичек



ей това моме снощи пак успя да ме нервира и да ме качи на  afwitch,кое беше толкова трудно и не разбираемо ,което от как излезе Явуз ,и се обясняваше от кой ли не ,а Саваш   Peaceсигурно му излезе пришка на устата да и го казва ,че Явуз и е батко в дома Моранов а тук е убиеца на любимия мъж на Наазан и бащата на Баран, и че не иска той да идва в Балдаровия конак както и да го забърква в техните ,Балдаровите,проблеми ,но тя не  Peace  за да предпази този плазмодий- Мустафето  Peace трябваше задължително да моли Явуз ага за помощ  ,ей на това му се вика дървена Ванска глава ,че и ще му се врътка на Савашко, ах,ах Саваш требеше от началото да се държи в стил Ахмет Моран към Китка ,то тя явно само така и увира тиквата bash bash bash
ей това момче честно да ви кажа си е за нобелова награда за търпимост и толерантност ама наистина  Peace Peace
Оффф момичета   Praynig Praynigдано не съм прекалила с писанията си  Peaceно направо това Ванско моме много ме нервира в снощната серийка ,ядосвам и се все едно че за първи път ,а не за амнайсти път,гледам сериала,а като знам че от тук нататък все по често Китка все ще ме качва на метлата още повече ме хващат бесните и ми иде да бръкна в монитора и да и  fight

# 693
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
Ранобудните девойки са поднесли и кафе и риба.Празничната трапеза е готова,затова аз слагам иконата на светеца-да ни закриля,да ни помага все така позитивно да сме настроени в живота и към заобикалящите ни хора.Още дълго време да се срещаме тук,а защо не и на гости на Савашко/Муратко/- няма значение кой,важно е да се погалим с кафявото кадифе.

На нашата чаровница Гони-честит празник на града, а също и на теб Светка-все пак морето е в краката ти.

# 694
  • Мнения: 2 131
Goni   Peace нали тази мила дама ти е любимка та рекох в чест на празника да ти я поднеса в целия и блясък  Peace
(надявам се носиш на майтап)






е ама как нема да се влюби Савашко в тази неземна красавица  Peace а и най-вече ще се възхити  от акъла и дето е като аспиринче без чертичката  hahaha hahaha

# 695
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
Свети Никола (известен още като Сейнт Никълъс и Дядо Коледа) е роден 245 г. в Патара и умира през 363 г., прекарвайки живота си в Анатолия. Той е погребан в Демре, където е построена църква в негова памет.
Църквата „Св. Никола” е издигната на мястото на гробницата на светеца, който е бил мъченик под владичеството на Диоклетиан. Първоначално храмът най-вероятно е бил построен през VI век, като по-късно е възстановен. Сегашната църква, която е била през годините подложена на турските атаки, датира от IX век. По времето на Константин Х, към църквата е бил добавен манастир. Цар Александър II закупува сградата през 1863 г., като започва нейната реставрация, която остава незавършена. Разкопки и възстановки на мястото са започнали през 60-те години на XX век и продължават и до днес. Реставрации на иконите са извършени между 2000 и 2005 г. Подът на църквата е изграден от красиво оцветени мраморни плочки. Мраморен саркофаг е бил използван, за да бъдат погребани мощите на светеца, но всъщност те са били откраднати през 1087 г. и отнесени в Бари, Италия.
Църквата е била популярен поклонничестки център, дори след ограбване на гробницата на Св. Никола.
Мястото е било регистрирано като археологичен обект от първостепенна важност през 1982 г. и е част от световното културно наследство. Специалисти смятат храма за третата най-значима сграда в Анатолия датираща от Византийско време.

# 696
  • Мнения: 2 131
Катинка Hug Hug
ей го момчето с топлия кадифен поглед вече и сред нас и заедно ще си пийнем кафенцето



а и белким ни сподели нещичко за новата си роля в предстоящия му нов проект  Thinking newsm78


 

# 697
# 698
# 699
# 700
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
Катинка Hug Hug
ей го момчето с топлия кадифен поглед вече и сред нас и заедно ще си пийнем кафенцето



а и белким ни сподели нещичко за новата си роля в предстоящия му нов проект  Thinking newsm78

Аз мисля да не чакаме да споделя,да нарамваме куфарите и там в Стамбуля очи в очи.... Joy

# 701
  • Мнения: 2 131
Кате когато кажеш тръгваме хиич и не се замислям,ама първо требе да се отбием до конака Балдар  Praynig  а също и до фирма АЙА



че искам ей с тези брат и сестра Моранови,да си поговорим ама ще трябва да ми дадеш акъл де  да скрия ей това  #Sniper , за да помогнем на Савашко и Ясето  bowuu bowuu много кахъри им създават , ей дървени Вански кратуни  Peaceединия си е наумил че момчето ша требе да я прави ашкъм кадъна ,а другия е пък че Ясето по му приляга на него и за това иска да  я отнеме на Савашко ,ама аз не ги давам на други ,те са си таман лика прилика Ясето и Савашко  bowuu bowuu

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 09:20 от Свет_ВАРНА

# 702
  • Мнения: 2 131


Саваш си мислеше че Явуз е като него и ще разбере за какво иде реч и ще си гледа млечния бизнес и ще остави него и Балдарови на спокойствие да ама не той просто забрави че това е Моранова дръвена глава и освен  така #Sniper по друг начин нема да го разбере Peace Peace

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 09:31 от Свет_ВАРНА

# 703
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
Светка,няма какво да криеме,направо там ще си пазаруваме  #2gunfire #2gunfire.Те всички си ги носеха,като ключодържатели.
От това,което съм виждала оставам с чувството,че конакът на Балдар е в азиатската част и доста отдалечен от Босфора.Някои турци , наричат тези имения чифлици.Поне аз което съм виждала  ,са все с високи огради и големи дворове.И отдалечени от Босфора на поне 50 и повече км.Но може и да греша.

# 704
  • Мнения: 630
ДНЕС Е НИКУЛДЕН





Честит Имен ден и Честит Празник на всички моряци, пътешественици и банкери!


Никулден е православен празник на Свети Николай Мирликийски - покровител на моряците, пътешествениците и банкерите.
На 6 декември Българската православна църква отбелязва празника на свети Никола (Никулден). Св. Никола е роден в гр. Патра. Според преданията той е човекът, който незабелязано подхвърля кесии със злато в дома на обеднял баща и той омъжва трите си дъщери. На него се приписват и много чудеса, избавящи моряците и пътуващите по море от водните стихии. Умира през 342 г. в гр. Мир. През 1099 г. мощите на св. Никола са пренесени в Бари, Италия, където се намират и сега.
В православната вяра на българите светецът Николай, чието име означава "Побеждаващ", се почита като патрон на рибарите. Според народно-християнския мит за подялбата на света нему се паднали моретата, реките, езерата. Той е господар на целия подводен свят - рибите и водните демони. На този ден задължително на трапезата се поднася риба, чието тяло е покрито с люспи (най-често това е шаран).



Празник е и за градът ми и приемам поздрави! Peace



ПРЕКРАСЕН ДЕН ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ВИ! Hug Hug

Извинявам се, че толкова късно се включвам, ноооооооо 5 пъти съм си набирала поста ooooh! ooooh!

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 18:06 от Goni

Общи условия

Активация на акаунт