Фигура след раждане / Въпросче до раждалите мами

  • 4 761
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 619
Не забелязвам да ми личи, че съм раждала, въпреки огромните кила, които си носех с бременностите.

# 16
  • Мнения: 45
Дами, искам и аз да следя темата, интересно ми е да науча какви промени са претърпяли различни жени след раждането.
Аз никога не съм раждала, не планирам в близките 5 год това да се промени, но все пак ще стане все някога...  Wink
Да ви попитам, като пълен лаик - кг, които са препоръчителни да се качат по време на бременността - някъде даже имаше таблица със стойности - само тежестта на плода и околоплодните води ли включват, или е препоръчително да се наддаде със "собствено" тегло, т.е. мазнини?
Майка ми почти не е качила с бременността си с мен (първа), а с брат ми (втора) е качила около 30 кг  ooooh!

# 17
  • Мнения: 54 448
Но пък аз стрии от ражданията и бременността нямам, имам от едно рязко отслабване, което направих в пубертета.

И аз така ! Peace
Но от рязко напълняване в пубертета . Blush

От бременносттта и раждането нямам никакви поражения ! bowuu
Бях качила само 7 кг .
На старта бях 45 , на финала 52 , 3 седмици след като родих - пак си бях 45 . Grinning

# 18
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Майка ми е раждала 3 пъти. Изглежда добре за възрастта си, но има стрии, доста по корема и краката. Само че аз не съм взела нищо от нея, тя е много бяла, а татко е много мургав, взела съм кожата на татко. Не знам дали ще имам стрии, притеснявам се дали ще ми се разшири ханша...
сега е около 90 - 92см., и изглежда голям, преставям си ако стане по - голям... Sad
Или да не мога да прибера корем.. знам ли...
Все се нагаждам за раждането, но ме е страх от самото раждане, мисля, че боли, имам някакви опасения.
Дали с много мазане и ако не кача повече от 5 -6кг. ще успея да се запазя, имайки предив, да съм здрава и да пазя бебчо. без рискове

И да се разшири ханшът ти, максимум до година след раждането се прибира. Коремът се прибира също с упражнения. Peace
Да, раждането боли. Факт.
Дали ще мажеш или не, едва ли ще те спаси от стрии, ако си предразположена към тях. При всички случаи се мажи за си спокойна , че си направила каквото можеш да ги предотвратиш.
не пази диети по време на бременността. ако си с нормално тегло е нормално да качиш 10-12 килограма. Ако си по пълна може да качиш и по-малко.  Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Майка ми е раждала 3 пъти. Изглежда добре за възрастта си, но има стрии, доста по корема и краката. Само че аз не съм взела нищо от нея, тя е много бяла, а татко е много мургав, взела съм кожата на татко. Не знам дали ще имам стрии, притеснявам се дали ще ми се разшири ханша...
сега е около 90 - 92см., и изглежда голям, преставям си ако стане по - голям... Sad
Или да не мога да прибера корем.. знам ли...
Все се нагаждам за раждането, но ме е страх от самото раждане, мисля, че боли, имам някакви опасения.
Дали с много мазане и ако не кача повече от 5 -6кг. ще успея да се запазя, имайки предив, да съм здрава и да пазя бебчо. без рискове

И да се разшири ханшът ти, максимум до година след раждането се прибира. Коремът се прибира също с упражнения. Peace


Не винаги се прибира ханша. Смята се, че ако до една година не се прибере, такъв ще остане.
Въпрос на късмет е точно това.
При мен няма никакво разширение в тази област, не зная доколко отношение за това може да има обстоятелството, че двете ми раждания са със секцио.
По отношение на стриите, майка ми има, но аз нямам нито една. Т.е. не винаги наследствения фактор е ...фактор Laughing
Като цяло фигурата ми не е променена изобщо след ражданията. Бюстът ме не е мръднал /кърмих и двата пъти, първия завърши с фиаско на 40ия ден, но втория продължи 7 месеца/, само два килограма поддържам отгоре. Но пък това не ме тревожи особено, защото преди бях доста слаба за ръста си.
Истината е, че като се абстрахираме от независещи от нас дадености, като структура и някакви заболявания, всичко останало е воля и добра мотивация. Имаш ли ги, ще изглеждаш винаги сякаш не си раждала Peace

# 20
  • Мнения: 202
Не забелязвам да ми личи, че съм раждала, въпреки огромните кила, които си носех с бременностите.
същата съм и аз  Peace

бих ти пуснала и снимки да се похваля- много се харесвам  Mr. Green

всичко си е до ген и до желание и воля да изглеждаш добре след като родиш.имам приятелка качи 30 кг- сега изглежда перфектно и е под 65 ,
имам и такава която качи малко, но после не полага никакви усилия за да се постегне, и си остана поизсипана ,макар и слаба.

# 21
  • Мнения: X
И на мен не ми личи,че съм раждала-нито стрии,нито целулит,нито отпуснати гърди,нищо.
Забременях 49,родих 68 кг,1 седмица след раждането бях 54кг,2 седмици след раждането-47 кг.
Сега съм си пак 49.
Абсолютно никакви усилия не съм полагала/диета,фитнес/.

# 22
  • Мнения: 24 467
Понеже бързам- само да попитам- тук обсъди ли се размерът на дънките преди и след или предстои?

Убедена съм иначе, че темата бъка от многодетни майки с манекенски следродилни фигури.

# 23
  • Мнения: 15 619

същата съм и аз  Peace

бих ти пуснала и снимки да се похваля- много се харесвам  Mr. Green

всичко си е до ген и до желание и воля да изглеждаш добре след като родиш.имам приятелка качи 30 кг- сега изглежда перфектно и е под 65 ,
имам и такава която качи малко, но после не полага никакви усилия за да се постегне, и си остана поизсипана ,макар и слаба.
Похвали ми се, де!  Mr. Green Hug

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не е задължително.

Примери бол на всяка крачка.

# 25
  • Мнения: 3 405
На мен много ми личи, че съм раждала. Особено като тръгна заедно с децата си  Laughing

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Фигурата се разваля не толкова от ражданията, колкото от годините. С възрастта метаболизмът се забавя и се напълнява по-лесно, след климактериума пък съвсем. А ханшът се разширява и без да се качват килограми. За това колкото по-млада родиш, толкова по-малко негативни последствия по тялото ще имаш.

# 27
  • Мнения: 860
Ми, коремът ми винаги беше малко крив наляво и при УЗД винаги се виждаше там главичката.  Joy
И да, никога на съм била слаба, ама то пустаЙ лакомийка! А докато бявх бременна ми се ядяха все салатки, кремчета, плодове, абе изобщо "свежооо"; месоядец като мен почти не близвах месо, от готвено и манжички ми ставаше тежичко... Предполагам, организмът наистина си е искал здравословното за бебчо! Да ми е жив и здрав 5-годишния юнак!
Освен това сега пак съм си на 82 кг. И много ми се иска вече и една принцеска!

# 28
  • Мнения: 202

същата съм и аз  Peace

бих ти пуснала и снимки да се похваля- много се харесвам  Mr. Green

всичко си е до ген и до желание и воля да изглеждаш добре след като родиш.имам приятелка качи 30 кг- сега изглежда перфектно и е под 65 ,
имам и такава която качи малко, но после не полага никакви усилия за да се постегне, и си остана поизсипана ,макар и слаба.
Похвали ми се, де!  Mr. Green Hug
покрай номинациите гледах твой снимки- многооо си хубава  Grinning
ето да сме квит- http://www.facebook.com/photo.php?fbid=151445908283186&set=t … ype=3&theater

 Judy , може само да се радваш ако бъка темата от майки с красиви фигури- не виждам нищо лошо в положителните неща. Какво да и напишем на момичето - че раждането и ужасно и съсипва кравотата ни, и че циците увисват от кърменето, и ще стане цялата в стрии и целулит...?айде стига ..

П.П с рокличката черно и бяло съм ,.. забравих да кажа  Grinning

# 29
  • Мнения: 0
Пффф, късметлийки!
Дано и аз не се променя. По принцип много тренирам. Предимно у дома. В момента мерките ми са 91 - 64 - 90 ...... Ханша ми се струва леко широк... винаги съм искала да е поне 88... но уви...
Дънки размер 28...
Като родя се надявам да не съм повече... ще направя всичко да си върна формата Sad
Окуражихте ме! Цун на всички мами и детенцата им живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт