Фигура след раждане / Въпросче до раждалите мами

  • 4 765
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24 467
Пффф, късметлийки!
Дано и аз не се променя. По принцип много тренирам. Предимно у дома. В момента мерките ми са 91 - 64 - 90 ...... Ханша ми се струва леко широк... винаги съм искала да е поне 88... но уви...
Дънки размер 28...
Като родя се надявам да не съм повече... ще направя всичко да си върна формата Sad
Окуражихте ме! Цун на всички мами и детенцата им живи и здрави!

На теб ли одеве препоръчвахме едни упражнения за ханш преди няколко седмици в Клюкарника?  Grinning
Тази седмица обсъждахме Гергана, но ти не ни показа снимката, плачещ емотикон.

# 31
  • Мнения: 94
При мен: всичко е с един номер отгоре.ОТ 38 номер обувки ,на 39.От размер М на Размер Л дрехи.Ханша,да разшири се.Пръсците и те  са един номер отгоре.стрии,да.и верно,след време килограмите се свалят,но отпуснатата кожа на корема и стриите остават.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Пффф, късметлийки!
Дано и аз не се променя. По принцип много тренирам. Предимно у дома. В момента мерките ми са 91 - 64 - 90 ...... Ханша ми се струва леко широк... винаги съм искала да е поне 88... но уви...
Дънки размер 28...
Като родя се надявам да не съм повече... ще направя всичко да си върна формата Sad
Окуражихте ме! Цун на всички мами и детенцата им живи и здрави!

Бременна ли си или просто така си говориш за далечното бъдеще да се намираш на приказки?

# 33
  • София
  • Мнения: 44 229
тц, не ми се развали, гърдите ми малко пораснаха Simple Smile не мога да се оплача, както може да предположиш Simple Smile
други разлики по тялото ми от самото раждане, не съм забелязала...е първият месец имаше  разни, няма как, но си влезе в релси след това всичко Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 610
Говори ли с мама първо, този въпрос е най - добре да го зададеш на нея?
Тя е човека, който ще ти даде отговор на твоите страхове. Още повече, че ако приличаш на нея, то можеш да знаеш всичко какво може да ти се случи и какви мерки можеш да вземеш.

Тялото се променя съвсем, съвсем малко. Почти ню-ню няма как.
Единствено зависи от килограмите "колкото повече -толкова повече"- Затова ти си прави сметка колко можеш да понесеш...Демек- дръж под контрол килограмите!!!








 

# 35
  • Мнения: 465
Пффф, късметлийки!
Дано и аз не се променя. По принцип много тренирам. Предимно у дома. В момента мерките ми са 91 - 64 - 90 ...... Ханша ми се струва леко широк... винаги съм искала да е поне 88... но уви...
Дънки размер 28...
Като родя се надявам да не съм повече... ще направя всичко да си върна формата Sad
Окуражихте ме! Цун на всички мами и детенцата им живи и здрави!
Нося дънки размер 25/26 зависи от модела. Ханшът ми е 89-90см, непонятно ми е как ти носиш 28. Това е размер за ханш 95см.
За справка на размерите:
http://www.jeansshop.com/size_table.php

Пак ли ни качиха на пързалката?

# 36
  • София
  • Мнения: 44 229
95-97 е за номер 27 (не по  таблици, а по реални  впечатления)

# 37
  • Мнения: 465
95-97 е за номер 27 (не по  таблици, а по реални  впечатления)
Peace значи 90 за 28 съвсем не се връзва.

# 38
  • Мнения: 24 467
А-а-а, вижте и мъжката номерация, моля!  Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 6 604
Eeeee, вие пък съвсем мнителни сте станали.  Hug
Моят ханш е 91-92 см,а дънките са ми от 26 до 28-ми размер. Crossing Arms Зависи много от модела и марката все пак.

# 40
  • София
  • Мнения: 471
Цоп и аз тук. Забременях 55 кг, качих до 67. След раждането ми останаха 5, от които 3 свалих в първите 3 седмици. Сега имам да свалям поне 2, а имам чувството, че и 2-та са на корема ми  Mr. Green Стрии - имам малко по бедрата.. Бюста ми определено пострада ( кърмя, но промяната започна още с бременността). Преди беше малък и стегнат, сега- Д размер и поотпуснат. Тайничко се надявам с упражнения след като кърменето спре да се постегнат...

 По този повод някой знае ли колко време след естествено раждане могат да се правят упражнения (включително за корем)?

# 41
  • Мнения: 1 610
 jump няма ограничения. Щом искаш и се чувстваш готова, може да си тренираш.

# 42
  • Мнения: 425
Да ви попитам, като пълен лаик - кг, които са препоръчителни да се качат по време на бременността - някъде даже имаше таблица със стойности - само тежестта на плода и околоплодните води ли включват, или е препоръчително да се наддаде със "собствено" тегло, т.е. мазнини?

по учебник -препоръчително е да се наддаде 10-12кг,това общо със всичко Simple Smile-карам по спомени от това което сме учили-3кг бебе,1кг матка,1л околоплодни води,2-3литра увеличение на обема на кръвта и циркулиращи течности,плацента 600-800гр,зависи колко е голяма,всичко останало са мазнинки,това са мерките към края на бремеността разбира се!

айде и аз с размера на дънките- и моя ханш е 90см,дънки 28 размер,имам 27-но се навирам с доста зор в тях newsm78;дънки на Манго-38 размер,незнам европейската номерация ли беше-идеално ми стават ,сякаш са шити за мен.......та и на мен ми е интересна тази тема с мерките.....но талията ми е да не казвам ooooh! ooooh!-72см Confused,килограми 54...

# 43
  • София
  • Мнения: 44 229
не знам, аз съм с 95 почти всичките ми панталони са 27 номер, 28 е по някакво велико изключение, обикновенно пък тогава ми се налага колан, защото в талията ми пада и ми се свлича. 28 да ми е по мярка, се е случвало 1-2 пъти. Аз нося предимно дънки, само лятото евентуално някое панталонче.
килата в момента и на мен са ми 54...

цветка - аз знам след около 4-6м. или най-малкото след като лекар каже, че вече можеш...т.е. ако мн бързо се възстанови напълно организма, оже ад ти даде   и по-рано...спец за коремните...зависи и имала ли си разкъсвания  и т.н. изобщо той преценява.

# 44
  • Мнения: 465
Цоп и аз тук. Забременях 55 кг, качих до 67. След раждането ми останаха 5, от които 3 свалих в първите 3 седмици. Сега имам да свалям поне 2, а имам чувството, че и 2-та са на корема ми  Mr. Green Стрии - имам малко по бедрата.. Бюста ми определено пострада ( кърмя, но промяната започна още с бременността). Преди беше малък и стегнат, сега- Д размер и поотпуснат. Тайничко се надявам с упражнения след като кърменето спре да се постегнат...

 По този повод някой знае ли колко време след естествено раждане могат да се правят упражнения (включително за корем)?

По принцип класиката е 6-8 седмици след естествено раждане, 8-10 след Цезарово. След втория-третия месец след естествено раждане не би трябвало да има никакъв проблем. Започни с плавно увеличение да двигателната активност - разходки, бързо ходене, после бавно тичане. Постепенно тялото да свиква с натоварване и ще можеш да го увеличаваш.
Преди да забременееш тренираше ли? Ако да - много бързо тялото ти отново ще се адаптира към спорта.

Общи условия

Активация на акаунт