Любими рецепти с риба за Никулден

  • 24 470
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 897
И аз да следя тук. давайте и идеи за гарнитури  Hug
Аз съм на кантар дали да пробвам рецептата с морска сол ....страх ме е да не опропастя пъстървата и да не ядат  Rolling Eyes
Поръчали са ми и шаран и май ще го пържа.

За ганитура съм измислила само зелена салата с яйце и салата от моркови . Ще има и картофи по някакъв вариянт, но още не знам какви  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 1 193
След миналогодишния шаран ,нямам никакво желание да го вкуся пак ,така че и аз ще се навъртам тук за някоя интересна идея.Рибата в морска сол ,звучи много примамливо .
пробвай със сом
Party това е идея.

# 17
  • Мнения: 112
За рибата в морска сол - не поема сол, не става солена. След като се извади, кожата се маха и остава само месцето , което е поело колкото му трябва, нито грам повече.

# 18
  • Мнения: 258
А шаран около 1,5кг дали ще стане печен в морска сол. Много ми хареса тази идея

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И аз съм за сом. Превъзходна риба, много вкусна и не мирише. Мазна риба е и може да се прави всичко - да се пържи, да се пече, на скара... И всички рецепти за шаран могат да се направят и със сом. Само не съм сигурна дали е с люспи...  newsm78 Нали никулденската риба трябва да е с люспи.
Дайте идеи за салати с риба тон?

# 20
  • Мнения: 9 113

тази плакия съм я правила с амур, с бяла риба и с каквато имам. Дори нарязана на шайби съм правила с тези продукти.

ето две салати с риба тон

като тази сьомга с песто http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,4085.msg148486.html#msg148486 съм правила други филета бяла риба. За такива, дето не ядат сосове разни и луци.

пак филе от риба http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,4085.msg147324.html#msg147324 с разни работи

и пак риба  с разни работи в пергамент http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2760.msg85595.html#msg85595

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ммммм тази бобената много ми хареса. Благодаря.  Hug

# 22
  • Мнения: 0
И аз вече купих шарана! Решено е! Ще се готви шаран, независимо дали ще се яде после Wink

# 23
  • Мнения: 0
За първа година аз ще приготвям вечерята за Никулден и съм много горда  Flutter
Нямаме именници ,но все пак го празнуваме.За риба още не сме решили ,но аз искам хек и още  някаква.Хубавото на Варна си е че имаме рибна борса и то доста добра.
За гарнитура съм харесала едни картофени спагети ,но не знам ще се получат ли а за салата още нищо не съм измислила.
Преди няколко дни си усолихме и една скумрия така че ще я направя с олио ,оцет и лук пак като вид салата.Мислех си и за зелена ,но не знам събирам идеи още  Peace

# 24
  • Мнения: 118
Купила съм филе от кликач, мисля до го изпека, но приемам и други предложения, за първи път ще приготвям такава риба, ако някой е приготвял да сподели  newsm78

# 25
  • Мнения: 100
Здравейте, и аз ще правя пълнен шаран - с орехи, лук и домати. Миналата година взехме гол шаран -около 1.3 кг и беше много вкусен. Пазарувам само от едно и също място и съм доволна от шараните.

# 26
  • Мнения: 0
Четейки вашите рецепти за шаран, реших и аз да се пробвам! И освен салатата с пушена риба, ще направя и шаран със сол по рецептата на lu4a. Сега оставя да измисля и гарнитура и съм готова за утрешния празник!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 100
Ще пробвам рибата печена в сол. Досега не съм правила. Каква риба ще ми препоръчате да взема за тази рецепта?

# 28
  • Мнения: 9 113
суха и нетлъста риба. Който мисли да прави шаран на сол, да си помисли още веднъж.  Всеки шаран (освен дивия) е доволно мазен.
Пекох домашен бройлер на сол и няма такава гадост - мазнината се разтича по солта, месото поема, чак горчи от сол. Мислех, че първия път не съм направила както трябва, но и втори път направих преди година - същата работа. Това с печенето на сол е за сухи меса, които не пускат мазнина, която да разтапя солта... 

# 29
  • Мнения: 624
Ето едно предложение от мен. Пробвах го преди месец и много ми хареса как става. За Никулден мисля да се придържам към тази рецепта, но да я приготвя с пъстърва.

Амур с плънка от спанак и топено сиренe



и порция



Гарнитурата е пюре от карфиол и салата от ряпа и моркови.

Общи условия

Активация на акаунт