Любими рецепти с риба за Никулден

  • 24 497
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не, не става с коричка. Отвива се директно в чинията, за да не изтече сока.

# 61
  • Мнения: 7 779
Леле вече три рецепти си харесах и ще откача  Laughing Тая със солта, тази на Пеп-чо и сега твоята до утре трябва да съм решила
метнах ти  още една, четвърта рецепта, за да си нормализираш състоянието  Joy

# 62
  • София
  • Мнения: 1 350
метнах ти  още една, четвърта рецепта, за да си нормализираш състоянието  Joy

Благодаря за нея ужасно много! Просто ме грабна веднага и някак ми се видя,че не мога да я оплескам  Laughing. Аз зададох още 3 идиотски въпроса като за малоумни ама това е скарана съм с манджите  Embarassed

# 63
  • Мнения: 118
Redemi, благодаря за рецептите, ще пробвам втората, защото ми се струва по-лесна  Laughing Хубав празник на всички!

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Честит празник на всички именници и техните семейства! Да сте живи и здрави!

# 65
  • Мнения: 6 472
Честит имен дена на всички малки, големи и още по големи Николаевци, Николети и изобщо всички, които чунвстват този празник като свой:) Ние също си имаме един мъничък Николайче, така че с удоволствие се включвам в темата.

От миналата година - Традиционен пълнен шаран с орехи и лук



Аз не обичам особено шаран, така че тази година нещо доста по- лесно и по бързо: Лаврак със зеленчуци на фурна

# 66
  • у нас
  • Мнения: 1 872
честито на всички именници  bouquet

аз да питам за рибата в морска сол.... дали ще стане и да я напълня с кашкаал и орехи- ще я зашия хубаво разбира се newsm78

# 67
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Менюто ни тази вечер:

1. Мидена супа със сметана
2. Зелена салата с репички и чери доматки
3. Салата от накъсани топло пушени скумрии + майонеза+ лук +лимон +магданоз
4. Малки хапки от хляб без кората + сирене Филаделфия с краставички + пушена сьомга
5. Ципура на фурна- в/у морска сол, с резени лимон в коремчето
6. Картофи соте
7. Гръцки сос- горчица + лимонов сок + зехтин

# 68
  • Мнения: 9 150
Честит имен дена на всички малки, големи и още по големи Николаевци, Николети и изобщо всички, които чунвстват този празник като свой:) Ние също си имаме един мъничък Николайче, .....

а при нас е голям Николайчо вече и да си дам отчета за моя  вече  отлежаващ за довечера шаран плакия, въпреки, че младежа ще празнува далеч от нас.



също е готова и отлежава  рибна салата с ориз




# 69
  • София
  • Мнения: 282
Честит празник на всички именници! Аз всяка година правя традиционния за нас пълнен шаран с лук и орехи, но тази година реших да приготвя вариант на същия по рецепта на Пенка Чолчева:

Шаран в тесто на фурна

Изчистваме и нарязваме на филии 7–8 глави лук и го слагаме да се пържи в 2 кафени чашки олио. Когато лукът омекне добре, без да се зачерви, сваляме го от огъня, посоляваме го. Прибавяме 1½ чаша счукани орехи, ситно нарязан магданоз, малко счукан черен пипер и разбъркваме сместа. Вземаме около 1 кг втасало хлебно тесто, разделяме го на 7 топки, всяка разточваме на кора по големината на правоъгълна или кръгла тавичка. Слагаме първата кора в намазаната тавичка, поръсваме с малко олио и нанасяме тънък пласт от ореховата смес, която предварително сме разделили на 7 части. Слагаме втората кора, мажем ореховата смес и така нареждаме третата и четвъртата кора. Върху четвъртата кора слагаме 1 или 2 шарана на тегло около 1 кг, предварително добре изчистени, измити и с отрязани опашки и перки. Поливаме шараните с малко олио, намазваме ги с орехова смес и отгоре ги покриваме с останалите 3 кори, които също мажем помежду с орехова смес. Най-горната кора поливаме с олио и печем ястието в умерено силна фурна

# 70
  • Мнения: 112
Tommelise, много пъти съм правила рибата в морска сол , но никога не съм я пълнила с нищо. Това не значи, че няма да стане, не виждам причина да не стане. Успех и пиши за резултата. Аз съм до 17 и 30 на работа newsm61 така, че ще е нещо сготвено  от мама и тате - скумрия на скара. Не че не я обичаме, но друг път повече. Хвърлила съм око на една баница с риба тон, дано поне за нея да имам време. От тук е -
http://dimitranas.blogspot.com/search/label/%D0%A0%D0%B8%D0%B1%D … D1%82%D0%B8%D1%8F

# 71
  • София
  • Мнения: 282
... и понеже децата не обичат много много шаран, ще приготвя още филе от тилапия, залято със смес от кисело мляко с къри,чесън и олио, запечено на фурна и рибни кюфтенца с лук,чесън, хляб (или галета), яйце, чер пипер, магданоз, копър, лимонов сок, зехтин и оваляни в царевичен грис, също печени на фурна.

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 13:23 от ginger tea

# 72
  • София
  • Мнения: 547
И за да не е само спам, продължавам да издирвам рецепта за лаврак. Praynig

Посоляваш и напиперяваш с черен пипер.....Намзняваш с олио,слагаш върху хартия за печене,наливаш малко водичка и пъхаш да се пече в загрята фурна.....После сервираш с лимонче и прясна салатка с гарнитура по избор....

TheNMaster, ще стане ли това за филета от акула? newsm78

# 73
  • Мнения: 1 232
Лаврака на Лулу ще го пробвам задължително! Много е красив.

# 74
  • Мнения: 1 983
Лаврака на Лулу ще го пробвам задължително! Много е красив.

Лулу, много благодаря за рецептата. Hug  bouquet
Това е моят избор за довечера.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт