Кухните - 41 тема

  • 86 327
  • 779
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 217
Виждала съм и ПДЧ плоскости с ефекта на лакобела. Стои пак гланцирано, много е красиво и предполагам ще е по-евтино, но нека професионалистите кажат. Не знам дали няма да се надира по-лесно Thinking

# 61
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Това е акрил, супергланц или полиглос, и трите материала са скъпи от порядъка на 70-130 лв/кв.

# 62
  • Мнения: 35
Момичета, извинете че така нахълтвам, но имам един въпрос, на който не можах да намеря отговор на първа страничка. Става въпрос за кухненската мивка. Коя е най-удобната според формата, размера и дълбочината. Предпочитам с едно корито и нямам ограничение от към място. Ще има и миялна машина, но все ще се наложи примерно голяма тава да се измие. Много ще се радвам ако дадете насоки.

# 63
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
тека

eurolux

Не съм момиче, но дано имаш полза от написаното от мен.

# 64
  • Мнения: 35
shadowman , много ти благодаря за вниманието!  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 139
Моята е такава и е доста голяма и дълбока.
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=4&pid=176

# 66
  • Мнения: 4
4efits, благодаря много за визоализацията  Hug и този варят е много готин и смятам да го обсъдя с мъжо и направо той да е. Мърси отново за идеите - златни сте!  Hug Ще покажа снимки ,когато всичко е готово!

# 67
  • Мнения: 4
Страхотни кухни сте показали!  bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 795
цоп, засега само за избистряне на концепцията ми и с професионални съветчета Simple Smile)

# 69
  • София
  • Мнения: 208
Здравейте, отскоро сме в нов апартамент, с нова кухня, ще пусна снимки за да я видите, тъй като ви следя от доста време и събирам идеи от вас, но все още я подреждам Simple Smile Сега обаче установих че не съм предвидила място където да държа зеленчуци като картофи, зеле, пипер....лука и чесъна Sad Вече е късно да правя допълнителен шкаф като кухнята, затова бих искала да ви попитам за идеи за евентуално съхранение...някакъв допълнителен шкаф или подобно, което хем да не е грозно, хем да върши работа Sad Вие къде съхранявате зеленчуците си? Благодаря на всички отзовали се : Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 56
Аз ги държа в шкафа под мивката, на пластмасови етажерки. Малко примитивно, но пък ми е удобно и всичко си виждам  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 208
Мда това би било решение, но вече ми е зает шкафа под мивката с изтеглящ се кош и пласмасов кош за торбички Sad( Уф много ме е яд, че не се сетих за това...ще мисля вариант някакъв

# 72
  • Мнения: 5 979
Другата седмица мислим да приключим с кухнята, най-сетне и тази мъка ще свърши. Взехме една мивка полимермраморна, дано да е удобна. Едната стена се оказа крива и се наложи  да се реже шкаф, дано да няма още изненади освен и кабела който успяха да докопат с дрелката, слава богу не е прекъснат  ooooh!

# 73
  • Мнения: 1 070
И аз ще чакам за отзиви къде си държите зеленчуците. Искам и да питам още неща. Например понеже нямаме миялна машина, а сме 5 членно семейство, струва ли си инвестицията и ако да къде е най-удобно да се сложи, под мивката ли? Кухнята не е от най-малките и има място за всичко, както и голям избор кое къде да се разположи. Също и как е удобно да се разположат готварската печка и фурната-в близост до мивката или това няма чак толкова голямо значение. Изобщо каквито съвети се сетите може да споделите. Бяхте писали назад, за гърба на кухнята, т.е. стените между мивката и шкафовете, кое е евтино (под евтино имам предвид не супер скъпо) и практично, дали е по-добре фаянс да има? А какви са ви подовете в кухните и пак кой материал не е скъп, лесно се поддържа и е подходящ за кухня, ламината добра идея ли е?
Понеже виждам, че и мъже майстори пишат тук искам да ги питам за колко време един добър майстор ще постави евентуално ламинат, фаянс/гръб на кухня и монтира шкафовете заедно там с изводи, кабели, батерии, осветление и всички подробности. Спалнята за 2 дена я направиха, донесоха и монтираха, с кухнята бързо ли става?
А из шкафовете някакви по специални приспособления, улесняващи домакинската работа, например четох назад за механизъм за бутилки? Освен чекмеджета и стандартен кухненски шкаф, може ли да се добави още нещо практично и какво? Къде и в какво си държите вилици, лъжици?
Съжалявам за многото въпроси, ако изникне още нещо пак ще питам.  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте, отскоро сме в нов апартамент, с нова кухня, ще пусна снимки за да я видите, тъй като ви следя от доста време и събирам идеи от вас, но все още я подреждам Simple Smile Сега обаче установих че не съм предвидила място където да държа зеленчуци като картофи, зеле, пипер....лука и чесъна Sad Вече е късно да правя допълнителен шкаф като кухнята, затова бих искала да ви попитам за идеи за евентуално съхранение...някакъв допълнителен шкаф или подобно, което хем да не е грозно, хем да върши работа Sad Вие къде съхранявате зеленчуците си? Благодаря на всички отзовали се : Hug
Лук, чесън и орехи държа в дълбоко чекмедже в кухнята. Картофите в гаража, защото е по-хладно и качвам от време на време, като остане някой картоф пак в чекмеджето с лука. Зеленчуците - краставици, домати, зеле, чушки, моркови и др, държа в чекмеджетата за зеленчуци в хладилника. Плодовете - ябулки, круши, цитруси в кошница на острова.
Не се ядосвай, не е кой знае какъв пропуск. Може да освободиш дълбоко чекмедже или половин шкаф.

Общи условия

Активация на акаунт