Предучилищна - набор 2005 - 3

  • 44 678
  • 738
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 30
И аз смятам, че на деца на 6 год трябва да им се обяснява точно толкова, колкото ги интересува! Всичко зависи от тях и от техните въпроси към възрастните, а не от нас - да им обясним всичко максимално рано и подробно...

Те "узряват" постепенно за сложните теми - раждане, смърт, секс ... и когато се заинтересуват и питат - значи си задават въпроси, мислят за отговорите първо сами и като не ги намерят - питат нас.

И според мен е доста рано да ги "ограмотяват" как се поставя презерватив в детската градина.
Не рано, абсурдно е направо! Не одобрявам и театър в детската градина от типа на
http://www.programata.bg/?p=42&l=1&c=1&id=69146 (който рекламира продукти на "Сачи" и се спонсорира от "Белла България"), но бих го преживяла по-лесно от Кънчо.

Последна редакция: ср, 07 мар 2012, 23:02 от poporopo

# 556
  • София
  • Мнения: 47 993
Добре де аз пуснах Кънчо в гугъл и излизат доста материали в които пише това

"Първо се появи информация, че диплянката ще образова малчуганите в детските градини. После след като в Столичната регионална здравна инспекция прегряха телефоните, оттам пуснаха официално съобщение, че брошурата е издадена от бившата ХЕИ преди повече от 10 години и през 2010 г. от бившата СРИОКОЗ.
Тя била предназначена за ученици от горните класове как да се предпазят от ХИВ/СПИН."

така че тне виждам наистина драма, освен , че е наивно направено Wink

колкото до въпросите и отговорите, явно моето е от по-питащите, пък аз не се притеснявам от откровенните отговори.

# 557
  • София
  • Мнения: 6 840
Аз също не се притеснявам, отдавна знаят откъде точно се раждат бебетата (преди 2г. моя близка приятелка роди и те задаваха въпроси естествено). Но дете в началното у-ще или пък детската градина  #Crazy няма нужда да знае кой, кога, как и защо слага презерватив.

# 558
  • София
  • Мнения: 6 317





ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
Да сте много щастливи, обичани и желани! 

# 559
  • Мнения: 6 031
Честит празник!

# 560
  • София
  • Мнения: 39 391
Честит празник, мили жени!
Успехи, любов, дръзновение желая  bouquet

# 561
  • София
  • Мнения: 4 312
Честит празник!
Бъдете здрави, щастливи и обичани!


# 562
  • София
  • Мнения: 451
ЧЕСТИТ 8 МАРТ!

# 563
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
8-ми МАРТ

                          8-ми март е ден на мама,
                          но какво да и даря?
                          Та за грижата голяма
                          аз да и благодаря.

                          Огърлица от шестици
                          ще и дам аз в този ден,
                          нека всички ученици
                          да направят като мен.


Честит празник    bouquet  bouquet  bouquet




Получих покана за родителска среща на 12 март, малко раничко ми се струва, но ще видим....... newsm78

# 564
  • Мнения: 416
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК С НАЙ-ДОБРИ ПОЖЕЛАНИЯ!!!

Зла Гад - Пиги®, за родителска среща в училището ли имаш предвид? Ако е за там наистина ми се струва малко раничко. 

# 565
  • София
  • Мнения: 6 840
И аз имам покана за 12ти март, но в градината, тържество за майките, без децата ще е пак. Simple Smile

# 566
  • Мнения: 85

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МАМИ !

С пожелание за много любов и усмивки!


  bouquet  bouquet  bouquet
 
            bouquet  bouquet

                      bouquet

# 567
  • София
  • Мнения: 6 317
А на мен ми подариха гердан от дървени мъниста.  bowuu
Цял ден се фукам с него в офиса и всички ми завиждат. Имам и картичка, и рисунка, и други подаръци, но те са от баткото.

# 568
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Аз имам рисунка на пират  Grinning. Нарисувал я е сутринта по пижама и я е надписал: "От Мишо за Ива"  Mr. Green

# 569
  • София
  • Мнения: 451
Моите деца сутринта ми връчиха грамота за най-добрата майка.

Общи условия

Активация на акаунт