Предучилищна - набор 2005 - 3

  • 44 669
  • 738
  •   1
Отговори
# 150
  • гр. софия
  • Мнения: 190
Днес подадох заявление в 34ОУ. Казаха май месец, когато вземем свидетелството да идем да се запишем. Това сега били, за да имат представа за бройките.
Трите учителки ще са - Гелева, Висоцка и Дайска. Имате ли информация за тях?
Здравей! Благодаря за информацията, по принцип съм се спряла на 36-то въпреки, че ни е по-далече, но не е лошо да се презастраховам и да подам и в 34. Какви документи ти поискаха? Благодаря! Peace

# 151
  • Мнения: 6 792
За много години момичета!
Мен преди половин час ми подхвърлиха че е възможно да ми откажат да ми вземат момчето в 1 клас,при все че вече съм подала документи и сега не знам какво да правя.
Някой има ли идеи има ли задължителни критерии тегло и ръст на детето при постъпване в първи клас?
Синът ми е 2006 г. ,от самото си раждане върви дребен и слаб, сега две седмици преди да навърши 6г. е 16 кг. и е 110 см висок.
В момента е в 4 група в ДГ от там нищо не ми е казано че може да не ми го вземат.
Не знам да ходя ли до училището да питам,да не ходя ли,ако откажат къде да търся предучилищна?

# 152
  • София
  • Мнения: 12 170
Ако детето е изкарало ПГ и има удостоверение за това и най-вече,ако се справя с материала не виждам какъв е проблема.Все пак не знам законово как е уреден този въпрос.Единствено знам,че дете в ДГ не може да кара два пъти предучилищна група,в училище може.
Кой ти "подхвърли" тази идея?

# 153
  • Мнения: 5 160
J M M, провери направо в училище. Това с физическото развитие не знам да е пречка.

Ali&Meli, може да кара втора година ПГ, но помагалата няма да са безплатни. Затова искат декл., че ще запишеш следващата учебна година в 1-ви клас.

# 154
  • Мнения: 6 792
Личната лекарка,първо реагира остро когато сина ми каза че на есен е ученик ."Ама как съм щяла да му отнемам детството" и след това продължи това че заради килограмите и ръста нямало да го вземат,нямало да може да си носи чантата.

# 155
  • София
  • Мнения: 12 170
За отнемането на детството сме на едно мнение с GP-то,но всеки родител си преценява.За раницата...и без това в първи клас се водят и взимат децата,респ. те не си носят раниците.Иначе не съм чувала заради ръст и тегло да не приемат в 1 клас.Все пак дотогава има повече от половин година,време през което детето все пак ще расте,няма да бъде в застой.

# 156
  • Мнения: 85


Сега се обадих да питам, от първи май (или по-скоро първия работен ден на май месец).
Имат си и страница във ФБ
[/quote]

Благодаря Гуш. Аз също се обаждах. Намерих и ФБ. Работата е там, че може и призраци да виждам вече, но не мога да се отърва от усещането, че като отида първия ден на май ще се окажа стои някой си номер. Вече ми се е случвала подобна ситуация, но тогава ставаше въпрос за записване за детска кухня. Вероятно това, а и факта че в другите училища вече се приемат молби ме прави толкова подозрителна. Дано да не съм права.

# 157
  • Мнения: 416
Дъщеря ми също е набор 2006, но от есента живот и здраве ще е в първи клас. Няма изискване за ръста и килограмите.

# 158
  • София
  • Мнения: 2 896
Личната лекарка,първо реагира остро когато сина ми каза че на есен е ученик ."Ама как съм щяла да му отнемам детството" и след това продължи това че заради килограмите и ръста нямало да го вземат,нямало да може да си носи чантата.

според мен се е шегувала  Wink

# 159
  • Мнения: 6 792
Гуш и аз се моля това да е било доза много черен хумор от нейна страна,като се има предвид че е и мой лекар и е наясно с проблемите ми  .....Вместо да съм спокойна и позитивно настроена за здравето си ,аз се ровя из нета и търся има ли истина в думите и или се е шегувала.

# 160
  • София
  • Мнения: 2 896
Гуш и аз се моля това да е било доза много черен хумор от нейна страна,като се има предвид че е и мой лекар и е наясно с проблемите ми  .....Вместо да съм спокойна и позитивно настроена за здравето си ,аз се ровя из нета и търся има ли истина в думите и или се е шегувала.


Успокой се  Hug
Няма такива правила - детето ти ще е завършило ПГ и ще тръгва на у-ще на 6, какъв е проблема?

# 161
  • София
  • Мнения: 2 622
Здравейте  Hug
Днес съвсем случайно разбрах, че вече се приемат
заявления и направо съм в шах  Shocked
Защо си мислех, че е Февруари/Март?
Погледнах и сайта на училището, което съм
избрала ... приемат 26 деца за първи клас,
а аз съм закъсняла с 2 дни. От други майки съм чувала,
че дори при голям наплив се отварят нови паралелки, а тук
няма такова нещо.
Оххххх дано утре като подам да имаме някакъв шанс  Praynig
26 деца са толкова малко, че за часове сигурно са запълнили бройката.

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 08:30 от jullianna

# 162
  • Мнения: 583
Не съм от София, но вече подадох заявление. Принципа е да се подават юни месец, след като децата завършат подготвителната група и им издадат удостоверение. Директорката се изрази, че негласно приемали деца, официално - от юни.
Но ни е родителите все бързаме Simple Smile, да сме сигурни...

# 163
  • Мнения: 181
За много години момичета!
Мен преди половин час ми подхвърлиха че е възможно да ми откажат да ми вземат момчето в 1 клас,при все че вече съм подала документи и сега не знам какво да правя.
Някой има ли идеи има ли задължителни критерии тегло и ръст на детето при постъпване в първи клас?
Синът ми е 2006 г. ,от самото си раждане върви дребен и слаб, сега две седмици преди да навърши 6г. е 16 кг. и е 110 см висок.
В момента е в 4 група в ДГ от там нищо не ми е казано че може да не ми го вземат.
Не знам да ходя ли до училището да питам,да не ходя ли,ако откажат къде да търся предучилищна?
Пълни простотии са това, неможе да има такъв критерии и ако ти откажат д аго приемат заради това мисля, че трябва да се обърнеш към съответните органи и медии. Дъщеря ми е на 6.6г и е 17кг при 118см не виждам чак такава разлика ......


# 164
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 468
Личната лекарка,първо реагира остро когато сина ми каза че на есен е ученик ."Ама как съм щяла да му отнемам детството" и след това продължи това че заради килограмите и ръста нямало да го вземат,нямало да може да си носи чантата.

Така или иначе, детството не свършва с влизането в училище, освен ако не държиш да му уплътниш времето с 3-4-5 допълнителни занимания, от които не остава време за игри - от вас зависи как ще си организирате нещата. Не съм чула да има изискване за ръст и тегло, ние ще сме също от малките шестгодишни първокласници.  Hug За раниците - вече са ти казали, че така или иначе се водят и прибират децата от някой голям, та не е проблем. Решението си е ваше.

И на мен дечко ми се вижда мъничък, но като гледах снимки на баткото от първи клас открих, че не чак толкова малък.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт