Предучилищна - набор 2005 - 3

  • 44 665
  • 738
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 849
Микито, (само да не го приемеш като някакво заяждане), но ако децата ти са записани в последните една-две три години в училище в центъра - визирам 32, 18, еврейското, руското - 133 ли беше и др., а живеят в Младост, Дружба, Люлин, Овча купел, Надежда, моля те, кажи как става номерът, защото с подаване на молба и висене пред училището - не става. Предстои ни първи клас, а като знам, че мои колежки миналата година луди станаха, докато си запишат децата и докато не намериха личен контакт с директорите или не им издадоха служебни бележки, че работят в системата на образованието и разни други врътки - никакъв шанс, даже до последно децата им не бяха в официалните списъци.

Миги съм, ама хайде... Sunglasses Приятелите ми са записали децата си в училище зад Стопанската камара, не му помня името и номера. Моите деца са набори 2005 и 2003 и училището им е към Подуяне... Не искам да споря!

# 211
  • Мнения: 1 918
Критерий по местоживеене, трябва да е задължителен. Този ад, който изживяхме преди 4 години със записването в детските градини, никому не е нужен. Цял живот живея в квартала, учила съм в това училище и ще ходя аз да спя на изтривалката пред училището, да не ме изпревари някой от Чепръчане, как пък не и после ами не сте класирани и аз да водя детето в другия край на София.

# 212
  • Мнения: 1 550
Критерий по местоживеене, трябва да е задължителен. Този ад, който изживяхме преди 4 години със записването в детските градини, никому не е нужен. Цял живот живея в квартала, учила съм в това училище и ще ходя аз да спя на изтривалката пред училището, да не ме изпревари някой от Чепръчане, как пък не и после ами не сте класирани и аз да водя детето в другия край на София.
Joy Joy Joy
А тия от Чекръчане да си учат в Чекръчане - нали?

Твърде  ooooh! ooooh! Embarassed твърдение.

Това, което трябва да се премахне (а не да е задължително) е критерият местоживеене, който не би трябвало да седи в главите на родителите при избор на у-ще. Първо нека е класната, училището, профила,  ... ето такива критерии, а не "близко ми е".

На равна нога трябва да могат да кандидадстват и тези от квартала и тези от други краища на София. Как?
Ето тук трябва да си свърши работата Държавата.
Така, че ние от Чекръчане, също сме хора с амбиции, способни и умни, децата ни са будни и любознателни, с много широк мироглед, (абе живота близо до земята си дава своите предимства), удохотворени и благородни.
И ИМАТ СЪЩИТЕ ПРАВА като децата от Пиротска.

Мисля, че ще се съгласиш, че родителското "неудобство" и малкото повече напрежение и усилия за записване в добро училище си заслужават ако образованието е важно за вас, разбира се.

Не са едно и две семействата, които познавам и които за съжаление не са готови да инвестират в децата си - не пари (въпреки, че ги имат в изобилие), а време, усилия, зааангажираност, работа с детето вкъщи ...

Ооооох, Българиьо, майко мила ... не искам повече да разсъждавам, че ще се разплача

# 213
  • Мнения: 1 918
Joy Joy Joy
1. А тия от Чекръчане да си учат в Чекръчане - нали?

Твърде  ooooh! ooooh! Embarassed твърдение.

Това, което трябва да се премахне (а не да е задължително) е критерият местоживеене, който не би трябвало да седи в главите на родителите при избор на у-ще. Първо нека е класната, училището, профила,  ... ето такива критерии, а не 2. "близко ми е".

На равна нога трябва да могат да кандидадстват и тези от квартала и тези от други краища на София. Как?
Ето тук трябва да си свърши работата Държавата.
3.Така, че ние от Чекръчане, също сме хора с амбиции, способни и умни, децата ни са будни и любознателни, с много широк мироглед, (абе живота близо до земята си дава своите предимства), удохотворени и благородни.
И ИМАТ СЪЩИТЕ ПРАВА като децата от Пиротска.
4.Мисля, че ще се съгласиш, че родителското "неудобство" и малкото повече напрежение и усилия за записване в добро училище си заслужават ако образованието е важно за вас, разбира се.

Не са едно и две семействата, които познавам и които за съжаление не са готови да инвестират в децата си - не пари (въпреки, че ги имат в изобилие), а време, усилия, зааангажираност, работа с детето вкъщи ...

Ооооох, Българиьо, майко мила ... не искам повече да разсъждавам, че ще се разплача
1. Избора си е техен
2. Такова нещо не съм казала, че това ми е критерии, но определено е важно поне за мен.
А за класната няма гаранция
3. Никъде не твърдя дали имате или нямате амбиции, даже бих казала напротив
4. Изобщо не съм съгласна, това меко казано "неудобство". В кой век живеем? Европейска държава??? Това и в африка го няма.

Между другото защо критерии или предимство да не е: деца, чиито родители си плащат данъците и всичко им е изрядно.

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 18:11 от Gigi

# 214
  • Между гори и планини
  • Мнения: 12 616
Здравейте момичета, извинявам се, че се намесвам във вашата тема, но имам няколко въпроса.
Синът ми е набор 2006 и все още ходи на градина (частен детски клуб, без лиценз на градина). Тази година трябва да го запиша на предучилищна в училище, но в сайтовете на училищата до нас не пише нищо за прием на деца. Не знам кога се подават документи, какви докуметни трябват.... нищо! Много моля за помощ майките минали по този път миналата година.

# 215
  • София
  • Мнения: 6 317
Местата в детските градини в София са недостатъчни. Аз не съм чула някъде да има вакантни места, само защото детската градина е непрестижна по една или друга причина. С училищата не стоят така нещата. Има такива, за които има наплив и такива, в които не е проблем да запишеш детето си. Програмата, по която се обучават децата в ДГ е еднаква /ако бъркам - поправете ме/, а голяма част от училищата са профилирани от първи клас. За такива училища не може да има предимство по местоживеене.

# 216
  • Мнения: 416
Топъл дъжд, най-добре се обади в конкретното училище и питай кога започват да приемат молби за предучилищна група. Една позната се обажда миналата седмица в три училища и й казаха, че до края на февруари приемат молби. Май месец ще бъде класирането и юни ще имат родителска среща. В едно от тези училища вече бяха почнали да приемат молби, а в другите две от 01.02.
Сроковете не са еднакви навсякъде. 

# 217
  • Мнения: 1 550
До тук вече две чудесни предложения:
1. За профилираните училища да няма критерий местоживеене
2. Родители, които си плащат данъците и всичко им е изрядно. Би добавила например и оигуровки на реална заплата.
3. ... Давайте, можем да оправим образовнието  Hug

# 218
  • София
  • Мнения: 12 170
До тук вече две чудесни предложения:
1. За профилираните училища да няма критерий местоживеене
2. Родители, които си плащат данъците и всичко им е изрядно. Би добавила например и оигуровки на реална заплата.
3. ... Давайте, можем да оправим образовнието  Hug

И как точно ще се разбере кой родител го осигуряват на реална заплата и кой не?Защото ако това е възможно,много хора нямаше например да получават детски надбавки,но ги получават,факт!

# 219
  • София
  • Мнения: 39 380
Критерий по местоживеене, трябва да е задължителен. Този ад, който изживяхме преди 4 години със записването в детските градини, никому не е нужен. Цял живот живея в квартала, учила съм в това училище и ще ходя аз да спя на изтривалката пред училището, да не ме изпревари някой от Чепръчане, как пък не и после ами не сте класирани и аз да водя детето в другия край на София.
Трябва да запиша детето на у-ще. След месец си сменям адреса с временен такъв, след 6 месеца ще се насеса в нов дом/три различни квартала/. Дали да пропусне детето една година....какво пък, до 21 ще я дондуркам в средното образование Whistling
Хората от Чепръчене там да си стоят, пък! Crossing Arms Тръгнали ми те по софийските улици...как не ги е срам ooooh! Tired

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 22:22 от Ms.Gorgeous

# 220
  • Мнения: 429
Да де обаче когато местата не отговарят на желаещите как да стане приема без критерии? Спомнете си когато стартира системата за записване в градините по интернет. Тогава единствен критерий беше времето. И резултата- много нерви защото системата не можа да издържи и постоянно циклеше. Това по-добре ли беше от сегашния вариант?
За мен факторът близост е доста голям -живот и здраве малката ще е на градина, каката на училище, а аз на работа от 8 сутринта с около час път.  Как да се впиша времево с по-далечно училище или градина? Особено когато имам 2 на отсрещната страна на улицата? Ами не съм съгласна някой от Младост примерно да идва тук, аз да ходя до Младост и после на работа в Люлин.
Има ли някой с впечатления от госпожите, които поемат първи клас в 51 СОУ? Аз съм учила там, но имената нищо не ми говорят, моята учителка ще води 3ти клас за съжаление.

# 221
  • Мнения: 1 918
Да де обаче когато местата не отговарят на желаещите как да стане приема без критерии? Спомнете си когато стартира системата за записване в градините по интернет. Тогава единствен критерий беше времето. И резултата- много нерви защото системата не можа да издържи и постоянно циклеше. Това по-добре ли беше от сегашния вариант?
Е и аз това говоря. Кому са нужни излишни нерви.
Критерии трябва да има иначе безобразието ще е пълно.
По отношение на профилираните училища, нека да се направи с изпит. Някой по-напред беше писал дете което не може и ни иска да рисува, ще учи профилирано - рисуване, само защото училището му е пред входа на блока и майка му или баща му така решили???
Е да, това наистина вече е прекалено.

Ms.Gorgeous, мисля, че и в тази ситуация може да има решение.
Няма такъв проблем, които да е нерешим.
Ако искаш в училището, където ще е новият ви дом и има критерии по местоживеене, може да се говори с директорката и веднага щом си смените адресната регистрация да я предоставите.

В крайна сметка, дано всички деца да бъдат приети там където ще е най-добре за тях и родителите им.

# 222
  • София
  • Мнения: 39 380
Ами, двата варианта които исках- адресната регистрация е предимство Confused При записване, май месец...тогава положението ще е ептен забатачено, защото ще съм с нова лична карта, на новия адрес. За съжаление, той е на повече от 10км от училищата...
Утре ще се видя с директорката на Меридиан 22, това съм избрала като най-лесно, но не и във финансов смисъл...
Аз също съм за приемен изпит Peace Тъпо, тъпо...колко да е тъпо. В крайна сметка, кой, каквото покаже-това е....
Знаех си аз, че така ще е и с училищата.... ooooh!

# 223
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 387
Добро утро,

Ходих миналата седмица до 125 СОУ "Проф. Боян Пенев" и ето информацията за записването:
Документи ще се приемат от 9 април. Нито ден по-рано. Ще продължи до 30 май.
Критериите за прием - аналогични на тези в останалите училища - деде на служител в образованието, брат или сестра в училището, местоживеене и накрая пореден номер.
За паралелките с немски и руски критерия местоживеене не важи.
Ще има 6 паралелки за първи клас - 1 немска, 1 с руски и 4 с английски.
Не може да се избира класната, защото коя учителка, кой клас ще поеме се решава преди стартирането на учебната година.
В клас ще са по 24-26 деца.
Ще има 4 групи занималня, но там децата ще са по 30.

И на мен ми бе зададен въпроса - от кой квартал сте... и като не казах Младост 1, ми бе намекнато, че шансовете ми са много мънички. Но ще се пробвам за паралелката с немски.
След борбата за градините, сега ще се борим и за училищата.

Хубав ден на всички!

# 224
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 468
Drina, вие би трябвало да живеете по-близо до училището, отколкото доста деца от Младост 1, 125-то ви е кажи-речи кварталното училище. За нас то е последното в списъка за кандидатстване, единствено и само по удобство. Ако искат свидетелството от ПГ, преди да стане ясна учителката, при която бихме били - няма изобщо да подавам молба там.
За детските градини под местоживеене се разбираше целия квартал - Младост, Люлин и т. н.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт