помощ косопад........

  • 1 595
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 790
При мен косопад се появи 3 месеца след раждането. Ама страшен косопад  ooooh! направо кичури падаха. Иначе докато бременеех не съм имала оплаквания, хем не съм била никакви витамини.

# 16
  • UK
  • Мнения: 2 838
Докато бях бременна косата ми беше идеална. Гладка ,лъскава силна.
Още в болницата след като родих започна яко да капе. Може би до третият месец беше ужасно.

# 17
  • Мнения: 925
Докато бях бременна нямах проблем. А не бяха обезцветявания, изрусявания, боядисвания... Проблемът дойде след това - направо на кичури, като по филимите  Shocked Не знам дали от ампулите, които си купувах, или с времето отмина, но мисля, че вече не е толкова страшно положението  Peace

# 18
  • Мнения: 309
При мен косопад се появи 3 месеца след раждането. Ама страшен косопад  ooooh! направо кичури падаха. Иначе докато бременеех не съм имала оплаквания, хем не съм била никакви витамини.
Така беше и с мен през първата бременност .
По време на тази е имало периоди , през които косата ми падаше малко повечко от нормалното , но в никакъв случай фрапиращо , а също и периоди на "затишие" .Радвах се , че пада, защото така се обновява и се надявам след раждането да нямам толкова силен косопад , както след първото детенце.

# 19
  • Мнения: 722
И аз имах силен косопад 3-5 месеца след раждането. Фризьорката ми обясни, че докато съм била бременна , космите , които падат обичайно, не са падали заради хормоналните промени в организма. Затова и повечето бременни имат по-гъсти и хубави коси в сравнение с периода преди бременността. След раждането падат и тези косми, които е трябвало да паднат предишните 9 месеца и се създава усещането, че оплешивяваш. Всъщност процеса те връща в изходна позиция. Ползвах шамплоан на Фитовал и ампули, но косопада не спря изведнъж. След месец постепенно отмина.

# 20
  • Мнения: 764
И на мен косата започна да ми пада след като спрях да кърмя (някъде 7 м. след като родих). Има хубави ампули против косопад, които в комбинация с шампоан, имат много добър ефект (на мен поне ми действаха чудесно).

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
моля кажете как да се справя с него ужасно е и имали връзка с бременноста?

Аз по време на бремеността си имах разкошна коса, по-красива от всякога.
След като спрях да кърмя имах ужасяващ косопад няколко месеца. Пих Пантогар, правих маски разни, мазах Себорал Форте, пробвах повечето шампоани против косопад, купих си ампули ... какво ли не... мина в крайна сметка.
Не съм чувала обаче това да се случва по време на бременността, обикновено е след... може би има и изключения Peace

# 22
  • Мнения: 38
При мен в началото също имаше косопад страхотен при това, направо цели кичури свалях от косата си. Толкова се бях стреснала, че не знаех какво да правя, но и аз бях с руса коса, а като влязох в четвърти месец се боядисах естествения си цвят,защото исках малко да я пощадя. От тогава спря да капе и започнах да пия витамини и си купих Бг шампоан. резултата е на лице 5 косъма на ден.

# 23
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
И косопад и пърхут втория триместър имах, до колкото си спомням бях си купувала някой от шампоаните на Клоран, но не помня точно кой. Големия косопад и при мен дойде след раждането. Ад. Не помня колко време продължи.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
При мен продължи около 4-5 месеца косопадът след отбиването.
Ужасяващо беше. От дълга до кръста, гъста и къдрава коса остана 1/3 сигурно.... Не си личеше много, заради това че е къдрава и това създава илюзия за обем, но аз си знаех какво ми беше...
Мина обаче и се възстанови напълно след това, така че, спокойно, момичета, временно е  Peace Hug

# 25
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
При мен по време на бременността един косъм не падна, дори много ми се сгъсти и без това гъстата коса. Но като ми свършиха лохиите някъде към 40-тия ден, като почна да пада оная ти ми коса на кичури. Беше нещо страшно 4-5 месеца и изведнъж спря малко преди децата да станат на 6 месеца. Обаче процеса на сгъстяване после се забави. Чак около годинката на малките забелязах първата прораснала коса, но пак не е толкова гъста както преди да забременея и така ще си остане предполагам  Crossing Arms

# 26
  • София
  • Мнения: 67
Докато бях бременна много ми падаше косата в един определен период - 3, 4 месец. После спря от само себе си.
Сега (бебето е на 5 месеца) пада отново и пия бирена мая, но не помага особено. Взех си и витамини за кърмещи жени. Дано поне те подействат.

Общи условия

Активация на акаунт