Как приспивате бебчетата си?

  • 1 265
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
Постепено бебчето ще се научи да се самоуспокоява и да заспива само. Първите месеци гушкахме я, пеехме песнички, галехме я по главичката, слагахме я да легне настрани и и давахме залъгалка (която държахме с ръка/играчка). 
Сега няма нужда от успокояване и сама заспива.

# 16
  • Мнения: 1 645
Никога не съм имала проблеми с нощното заспиване,от 1 месечно бебе си спи сам в стаята и никога не ми се е налагало да го преспивам,никога не се е будил по каквато и да е причина.
Но с дневното спане нещата са коренно различни.Мисля че аз съм виновна за това,защото не му изградих режим на спане до като беше малък.Минахме през много етапи на заспиване,даже имаше един период във който заспиваше и се събуждаше с рев,и тъкмо беше свикнал да заспива сам ,без да реве,пак нещо стана - сега заспива като ми държи ръката,а винаги е заспивал сам в леглото си.

# 17
  • Мнения: 191
оставям си я във кошарата и тя си заспива самичка

# 18
  • София
  • Мнения: 769
Немога да ти дам добър съвет, ние и сега  все оше си се приспиваме на ръце.... В повечето случаи само вечер в повечето случаи, когато му се спи много си заспива докато му даваме млякото.... Но през деня..... се приспиваме на ръце, а вече започва да ми тежи, но не сам никога не ми е заспивал.
Но ние така сме си го научили от малък и сега е все по-трудно да го отучаваме, направо не ми се мисли какво ще се правим занапред. Явно ние сме изпуснали най-подходящият момент да го научим да си заспива сам  newsm78 но пред теб, поне според мен, този момент предстои така че по някое време може да го научиш да си заспива сам.
Желая ти успех!!!

Последна редакция: пт, 30 дек 2005, 13:21 от Ivanichka

# 19
  • Мнения: 1 107
На вашата възраст го гушкахме и люшкахме, месец по-късно започна да заспива сам, а от една-две седмици не заспива без цица  Twisted Evil Имай предвид, че нахитряват чак към 6 месеца, така че сега си го гушкайте ако помага  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 769
Забравих да добавя, че като го приспим и го слагаме в леглото да спи, трябва да е заспал дълбоко, ако е леко заспал усеща че го слагаме, събужда се, изправя се и все едно не си го приспивал до сега  Hug
Така че наистина сега е малко, както е казала connie гушкайте си го, но гледайте да не изтървете момента в който да го научите да заспива само  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Слагам по коремче и си заспива сама, ако плаче - тупкам по дупето. Понякога се успокоява, като ми държи ръката, но аз й подавам играчка, вместо пръст, защото не ми се виси половин час над леглото  Mr. Green
Напоследък много по-трудно заспива, но пак не друсам, ако й се играе - няма проблем, оставям я, но като мрънка, давам вода, сменям позата или като се изнервя много я оставям на татко й, той да се оправя  Laughing

# 22
  • Мнения: 8 769
На ръце приспивам звяра. smile3511 Ужасен е, но чакам да порастне

# 23
  • Мнения: 2 220
А аз го приспивам само с кърмене... Вечер се случва да заспи сам, но през деня е ужас. Не стига, че заспива само на гърдата, ами и се буди и при най-лекото помръдване. Не знам как да се справя с това. Ако го оставя, просто не заспива. За момента не ми пречи чак толкова, но се чудя - до кога така? А после?

# 24
  • Мнения: 11
nie si zaspivahme normalno v ko6arata sled hranene.oba4e nomerut ve4e ne minava.sega se prispivame v koli4kata i metodut butai durpai oba4e kakvi predmi6nici sam napravila ne e istina.a sme samo na 24 dni smile3507 [smilie=smile3507.gif]neznam dokoga 6te ia karame taka ama se nadiavam da ne e o6te dalgo

# 25
  • Мнения: 5 577
Люлеене в количка и при нас много помогна.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 743
Заспива сам в креватчето.Много рядко му "помагам" като го потупвам лекичко и му пея,но то е само ако имам спешна работа и искам по-бързо да заспи!

# 27
  • Мнения: 6 472
Бебчето ти е още много мъничко и се ноуждае от близоста ти. Нищоняма да му стане ако си го гушкаш щом го успокоява. Голямата ми дъщеря заспиваше от самото начало самичка (до към 3 годинки де, защото тогава нещо я хвана шубето), но мъничкото не искаше. Гушках си го и си го галех, ако не заспи веднага след ядене. Постепено почнах да го уча да заспива в креватчето си. Сядам до него, полюшвам го, пея му песнички, държа си ръка на бузката и така докато заспи. Ако е много нервно даже прибягвам и до сешуар Mr. Green Ако почне да плача прекалено, гушвам си го пак за мъничко и пак си го оставям. Постепено свикна да си заспива в кревата и сега и да искам не мога да я приспя на ръце. От няколко дни заспива и без мое присъствие. Просто я оставям и излизам. Но ако ревне не мога да я оставя и ще се върна при нея.
Голямата ми дъщеря не иска да я приспивам т.е в един момент им минава това желание и не виждам защо да се тормозим взаимно с малчо:)

# 28
  • Мнения: 3 929
Аз пробвам всеки път по различен начин: в бебешкия шезлонг, като го люлям; понякога лягам настрани и го гушкам, като главата му е върху ръката ми; друг път се налага да го люлея на ръце, когато има колики и, макар и твърде рядко, той заспива сам.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 822
Ние отначало се преспивахме на ръце и с една и съща песничка. Незнам какво и стана ама вече неще. Иска да си легне и сама да заспива с една играчка. Нужна ми беше 1 седмица /ако не и по-малко/ да я отуча. Слагам я в креватчето, завивам я, давам бибата и играчката, казвам лека нощ и излизам. Ако вземе да мрънка, чакам докато стане непоносимо и повтарям процедурата. Ама това го правих като навърши 5 месеца.
Според мен такова малко бебче има нужда от ласка. Румито никога не съм я оставяла да се къса от рев и сега е едно спокойно и щастливо дете. Нямам никакви проблеми с нея. Пу Пу да не ме чуе дявола

Общи условия

Активация на акаунт