Октомврийчетата сладки,чакат коледните изненадки!

  • 26 718
  • 708
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен

Изследванията на Дарка са добри, но се появиха жилки кръв (само веднъж) в акото и педиатърката ни насочи към гастроентеролог като се съмнява за алергия. Сага се чудя за добър специалист (гастроентеролог ) и ви моля ако познавате такъв да споделите.


Д-р Куманова е всепризнат специалист. Работи в Мед.център Детско Здраве. Пада се по преките там срещу Пирогов и даже работи със Здравната каса. Прегледите стават със записване на час. Ето ти линк:

http://www.zdraveto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=57

# 601
  • Sofia
  • Мнения: 1 719
Ия, пускам ти линк, от който можеш да си избереш лекар. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=592735.0
Ние искахме да заведем Елиза при доц. Маринова, но тя тогава беше в отпуск и ми препоръчаха д-р Ковачева също като добра в тази област. В сряда отново сме при нея за контрола. При нас нещата пак са си същите, аз спазвам диетата, която тя ми изписа. Но при алергия нещата бавно се повлияват, не става толкова бързо, колкото би ни се искало. Предполагам че и другите лекари назначават само диета на майката, нищо друго, ако бебето се кърми разбира се. Обмислям и варианта да си избера един от тези лекари, които ти пуснах, да видим и той какво ще каже. Елиза засега не е имала кървави жилки, само слуз. Поне със спазване на диетата се опитвам да задържа нещата на това положение и да не ги влошавам, пък се надявам със захранването да има подобрение.  Praynig

# 602
  • Мнения: 43
Привет!

Аххх, коледен дух. Страховито съм се уплашила от себе си. Съзнавам, че давам пари на вятъра, а на всяка една разходка влизам в поредния магазин за боклучки и излизам я със снежен човек, я с играчка. У дома вече имам 10-тина снежковци в различни вариации Grinning...

Ахилеа - браво на твоят Християн! Simple Smile Вие направо богатир си отглеждате Grinning Ето за това ме подсети като те прочетох: http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=252524&hit=1
Много ми е любимо това филмче, а и Сузи сигурно го знае наизуст, защото някъде около месец блещеше очета на картинките, докато вечеряше с кисело мляко Grinning
за обръщането - по-сложно е това от гръб по корем. Обратното на тези ранни месеци е по-скоро кандилване Simple Smile И Косара много сполучливо се кандилва настрани, когато е по корем Simple Smile Главицата тежи, ръчичките шават и като не са симетрично поставени се люшва с все така изпъната назад глава Grinning

Много са сладки тия бубулечки на тази възраст. Аз със Сузи не си спомням такова общуване, но с Косара направо водим диалог Grinning Освен гукането и "подвикването" забелязах, че копира едно мое 'р', подобно на мъркане, с което я забавлявам от време на време.

Прането за двете деца все още е що годе отделно, но започвам да размивам границата. Така или иначе гладя бебешките работи, затова започнах да ги деля по други критерии. Нашите и Сузините връхни дрехи, чорапи пера заедно. А в една пералня вече са бебешките дрешки и блузки на Сузи, гащички, клинчета.

оп, бай бай!

само и аз да дам глас за др Куманова. А Ия нишките кръв щом са единични е възможно да е било от някаква храна, която си яла - много силен алерген са фъстъците например ( когато кърмех по-голямото ми момиче имахме такъв 'инцидент' с тях)

Последна редакция: пн, 19 дек 2011, 16:08 от Nuriii

# 603
  • Мнения: 181
Ох,момичета,привет от нас! HugПри нас положението е зле...Алинка нощеска се скъса от рев...По едно време толкова истерично пищеше,ама ей така-без причина,не иска да яде,не иска да спи,не се успокоява...Аз се шашнах,викам к'во става с това дете?!Погледнах й гърлото,че се замислих да не би пък нещо да й има...А то червено,ама червено....Викам ясна работата...И в 7 часа на бегом при ЛЛ.Тя я прегледа,ама каза,че нищо й няма освен,че гърлото е страшно много зачервено.Погледна й ушенцата и се хвана за главата...Само погледна и каза:"Вече ми е ясно защо това дете така се дере".Каза,че ушенцето й е много възпалено. ConfusedИ аз тъпата изобщо не съм се сетила,че може да има проблем с ушичките CryТолкова съм загубена,че думи нямам ooooh!Изписа й Сумамед,нищо друго.В петък пак ще ходим да видим как е положението,а и сме на консултация тогава,та 2в1 ще е...
Толкова ми е криво...От къде се разболя сега това дете ConfusedЧудя се дали да не й давам нещо за имунната система,ама тя е много малка....Не искам да я тъпча са разни измислени работи...Оф,не знам вече...Откакто се е родила,това е 4-тия път,в който боледува ConfusedАз ли нещо греша,не мога да разбера! Cry

# 604
  • Мнения: 128
 
cvm, благодаря ти за информацията, но др. Лазарова е отпуска и казаха, че до до края на годината графика й е запълнен. Sad

Liika и Nuriii и на вас ви благодаря, но др. Куманова не приема пациенти в сряда, а мъжът ми само тогава може да се освободи от работа.  Sad

Хариела, благодаря ти за линка, има много полезна информация. Ако не се случи нещо непредвидено в сряда и ние ще сме на преглед при доц. Ковачева. До колкото успях да разбера се дават талончета с номера и се надявам да успеем да се вредим и ние.  Confused

Съни, много неприятно.  Sad Дано малката Али бързо да се оправи.  Praynig

# 605
  • София
  • Мнения: 2 348
Синът ми е на 2 месеца и 6 дена. Честото сукане е от самото начало почти. Имах проблем с кърменето, но дойде вкъщи консултант по кърмене и от тогава (да кажем месец и половина) сме така. Проблемът ми е, че постоянно ака, може би защото постоянно суче. Забелязах, че не е гладен, ами когато тръгва да се напъва да ака и иска да суче. Иска да суче и като засипва.Аз все си мисля, че е гладен и когато предложа гърда, той не отказва. Не знам до колко е нормално бебето да ака и суче толкова много. Поне по 6 пъти на ден. Другото е, че освен вечер и на разходка, през деня не спи повече от 30-40 минути. Тамън заспи и започва с пълненето на памперса. Дали да го слагам на някакъв режим на сукане, че милото много се тормози с това изхождане? Ето сега спа около час и се събуди с мрънкане и напъване. Rolling Eyes
За сега, по домашния кантар, тежи 5.200. Роден е 3.300, изписан е на 3.200. Първият месец наддаде 1 килограм. Утре сме на консултация и ще видим колко точно тежи бебето.


 Такава честота на акане не е притеснителна. Кърмачето може както да ака по няколко пъти на ден, така и да не ака по няколко дни, без това да е симптом за проблем. Притеснително би било, ако рязко се смени обичайната честота на акане на бебето или пък акото е пенесто, зелено като водорасли, воднисто и попива цялото в памперса и други подобни.
 За да се изака, бебето напряга определени мускули, което упражнение понякога може да изглежда сякаш е трудно. Много майки забелязват, че бебето ака точно докато суче, явно кърменето му помага да се изгоди.

 Прилагането на режим на кърмене, може да не отговори адекватно на нуждите на бебето. Споделяш, че има нужда да суче когато ака и когато заспива, това е обичайно поведение. Акането може да намалее, но нуждата да суче в определени ситуации си остава. Все пак, ако предпочиташ да пробваш би могла да направиш опит, като следиш настроението на детето и да видиш как ще реагира. Също да следиш признаците дали получава достатъчно храна( да пълни поне 5-6 напишкани памперса с почти безцветна и без мирис урина, ако бебето не пие други течности освен кърма; да ака кашесто ако без неприятна миризма и тъмен цвят; да е в добро общо състояние; жизнено и активно, когато е будно; да наддава на килограми и сантиметри)

 Както акането, така и честотата на сучене се променя постепенно с израстването на бебето и може след известно време положението да е по-различно при вас. Днес трябваше да сте на консултация, ако си споделила притесненията си с педиатъра, той намира ли проблем, който да навежда на мисълта, че честото акане може да е проблем?

# 606
  • Мнения: 1 262
Nurii, сега ще изтегля филма да видя за какво става въпрос.
Съни, стана ми интересно какво е това възпаление на ушенцето? Вижда ли се нещо с просто око?  newsm78 Не се самообвинявай за боледуването на бебето - то и времето е такова, самият период предразполага към повече настинки, знам ли и аз...

# 607
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
ЛЛЛ, благодаря. Педиатърката каза, е не е притеснително, детето си е е добре. Вече е 5.300 и почти 58 см. Понякога ака зелено, но това е след като му дам капки, без капки си е жълто-кафяво

# 608
  • Sofia
  • Мнения: 1 719
Съни, абе като споменаваше за това реване на Али, аз си помислих дали нещо не я боли, ама така и ми изхвърча от главата да ти кажа да провериш... Щом като педито й е изписала АБ, започвай да й даваш Бийо Гая, прием поне 20 дни трябва да има, така хем ще избегнеш страничните гадости от антибиотика, хем ще укрепнеш имунната система на беба. Много целувки за малката принцеска  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes Душичка, като не може да си каже, само рева трябва да ни подсказва, че това реване не е безпричинно...  Sad

Ия, тогава ще  пишем тук дали сме се класирали за сряда, може и да се видим. Мъжа ти да отиде рано сутринта към 7ч. да се реди за номерче, защото свършват много бързо. Миналия път мъжа ми каза, че в 7.30ч. вече е имало 20 човека.  Shocked, а номерцата са само 10 за деня.

# 609
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Днес отложиха ваксината, заради болната баба вкъщи. Профилактично му дадох панадол, а аз пих парацетамол, че бебето киха и кашля често. Иначе всичко му е наред, ще става манекен, вече е почти 58 см, цели 5 см за месец Mr. Green Нещо се нерви легнал, сега го държа прав.
Днес му купихме блузки и бодита Чиполино, някой от вас събира ли точки от там? На мен ми остава 1 точка да запълня 2-ри ред, а като запълня цялата карта, ще получа скутер. На нас повечето ни покупки са от там, не знам защо, но сме доволни от продуктите им.
Педиатърката каза да почваме със сокчетата, те не били захранване, но аз й казах, че най-рано 5-ти месец ще започна със соковете. Тя се съгласи, каза, че не е фатално да се започне късно със соковете.
За ушичките, аз винаги проверявам дали го болят ушите - докато суче го натискам зад ухото и отпред на ухото, ако реагира, значи има нещо. Забелязах, че и педиатърката така го проверява.

# 610
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!

Най-после днес успях да отида на козметик, като се върнах нахраних Кали и си я нагушках, че ми беше домъчняло за нея.

Съни
- мног онеприятно това с Али. Пожелавам ви бързичко да се оправяте Hug
На другите бебчета ,които са болни също! Hug

Най-после заваля сняг в София-дано натрупа и наистина да стане коледно, че някак си Коелда без сняг е малко кофти.

 Днес правих меденки-много хубави станаха. Мисля да пробвам да направя солени кифлички-дано и те ми се получат.Чудя се за Коледа какво да приготвя-иам пред вид за коледния обяд, нали няма да си ходим в Търново и трябва да има нещо, тя свекърва ми също ще готви, но аз искам лично аз да сложа нещо на масата и се чудя какво да е то-хем да е ефектно, хем да е вкусно и не много сложно.

# 611
  • Австрия
  • Мнения: 2 326
Привет на всички  Hug

Бързо оздравяване на Али и по-малко притеснения от този род за в бъдеще пожелавам, Съни!

Благодаря за добрите думи, Флучия   bouquet

Това с цеденето и даването от шише е наистина най-трудоемкият начин. В началото и аз бях така преди да ми спре кърмата.

Да, Ахилеа.. по някое време в началото и аз имах проблем с количеството (тогава ни препоръчаха дохранване с Aptamil Pre). Не знам докога ще я караме с изцеждането, но мляко засега има достатъчно, че и повече - дарявам на една болница за недоносени бебенца. Иначе е трудоемко и отнема доста време, но.. това е положението. Важното е да сме сити, здрави и доволни  Wink За два месеца синковецът е удвоил теглото си  Sunglasses
Хей, никакви ревливи нощи повече за вас  Naughty


Dim S. За приспиване ползвам степър Grinning

Аха, ама това е много добра идея! И без това разнасянето и люшкането на ръце при нас продължава..

Сеса, не мисля, че имаш причина за безпокойство. Синът ми засега е правил най-много 5 изключения (е, вече трябва да започне да разрежда акането), питала съм детски лекарки и акушерки, всички твърдят, че при нормално ако, всичко е повече от добре и честотата е ОК Simple Smile

Исках да пиша още нещо за видовете слинг и/или кенгуру, съответно да се допитам за мнение и съвет, но.. малчо се събуди. Отново..  Rolling Eyes Много ми е активен, бре..  Crazy За наказание или пък забавление, тези дни ще му спретна една фотосесия и ще се отчета и аз в албумчето  Grinning
Вие снимате ли често рожбите си? Аз, хм.. не много. Но трябва да се разпратят снимки на близки, но живеещи далече роднини.. А и за спомен в семейния албум  Heart Eyes

Спорна предколедна седмица, майчета! Вкусна и (пред)празнична  (ще вадя вече скритите от преди две седмици коледни сладки)  Grinning

# 612
  • Мнения: 4
Здравейте отново!

Съни- много лошо това с Али. Тя наистина много преживя. Дано това да и е последното боледуване, а ти не се обвинявай  Hug

Тони- аз ще приготвя за коледа 3 вида месо в гювеч със сметана, топено сирене и гъбки. Става сташно вкусно и е много лесно защото слагаш всичко в гювеча и забравяш. Може да се направи и с един вид месо( въпрос на предпочитание) Аз за основно и салати съм го измислила ама с десерта ще видя какво ще правя нещо там хич ме няма

 cvm- дано да отидете наистина в момента имаме нужда от това. Чувстваш се като преродена

Ия*- впрягай таткото, взимай някоя приятелка и си направи най- хубавия женски ден ти го заслужаваш както и всяка една от нас. След Събота разбрах че освен майка съм жена и човек и наистина се почувствах супер. В крайна сметка ММ непрекъснато са навън и имат социални контакти, а ние мислим само за хранене, сменяне на памперси, колики и т.н поне един ден в месеца могат да ни пуснат да видим и ние какво е да общуваш с някой който не ака в памперс и не повръща върху теб след хранене  Laughing

По темите с докторите немога да се включа и дано винаги да е така


# 613
  • Мнения: 19


 cvm- дано да отидете наистина в момента имаме нужда от това. Чувстваш се като преродена



Оооо , на мен ли го казваш аз където съм такава купонджийка и не пропусках  сбирки, преди да забременея празнувахме всички рождени и именни дни на колегите и аз винаги мрънках като трябваше да си тръгваме ако може да го откарам до сутринта ще съм най доволна  Mr. Green

Съни лоша работа освен да ти пожелая бързо оправяне и дано сега Али спинка цяла нощ за да си починеш и ти  Hug
Тони ей намаза и ти един козметик днес а ... Laughing

Дарина днес е много кисела направо не се понася не иска да яде мрънка вода не иска на ръце не иска ......май и тя не знае какво иска дали защото е цял ден вкъщи не съм е извеждала  newsm78 но пък постоянно отварям да се проветрява з нам ли и аз добре , че след малко ММ се прибира и аз излизам  newsm44 решила съм да хващам пътя към Джъмбо  newsm01
За прането пера отделно само дрехите на Дарина , каката е вече голяма и отдавна нашите и нейните дрехи ги пера заедно

И друго щях да пиша ама  newsm78 не се сещам
Спокойна вечер на всички  Hug

# 614
  • Мнения: 61
Момичета, най-после поръчах бебешки коледен костюм на моето съкровище Кали Laughing newsm44 smile3501. Ще кажете, че не съм съвсем наред, че всеза това пиша, ама мечта ми е да я облека така EmbarassedДано сега дойде точно каквото съм поръчала, че аз много опит в пазаруването по интернет нямам, до сега едиснтвените неща които съм поръчвала са количката и столчето за кола на Кали и то след като се обадих на фирмата по телефона. Стискайте палци да дойдат нещата, че покрай коледния костщм и поръчах и едно друго сладурско костщмче с боди с дълъг ракав и плюшени панатлонки и горнище.

Радостина -идеята ти звучи суууупер вкусно!Това с месото в гщвечс с топено сиренце и гъбки....ммммм, но аз бих го направила сам осъс свинско, че моят мъж не яде пилешко. Пусни рецептата, моля те, или тук, или на лични, както прецениш.

 

Общи условия

Активация на акаунт