Етиката и моралът в рекламите

  • 10 444
  • 158
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 788
Рекламата си е чиста гавра с песента.
Спомням си, че погнаха някакъв, дето изпял част от "Велик е нашият войник" в своя песен, с аргументите, че не може да има такова оскверняване, а тук - пари чак са дали...
Ама сигурно и точно там е разковничето - всичко е с пари...
Иначе добре са го вързали на рими и сладки дечица...

# 16
  • София
  • Мнения: 1 609
Ужас  Sick По-ужасна реклама не бях виждала от много време. Толкова ли не можаха да си измислят песничка за рекламата, та трябваше да ползват вече съществуваща, и то точно тази?

А "отговорът" на г-жа Ганозова е много дрън-дрън без да каже нищо съществено. На прима виста това се сещам:

Цитат
При хоровото изпълнение на авторския текст не са използвани аудио или визуални ефекти, които да предполагат или провокират асоциации за неуважително отношение, както към песента „Родина”, така и към нейните отделни компоненти. Дори напротив, както е посочено и в самия сигнал, изпълнението на авторския текст представлява хорово изпълнение с ръководител

Не виждам как хоровото изпълнение с ръководител има отношение към уважителното или неуважително отношение към песента. Аз ли съм тъпа? А колко още безсмислици има в това писмо...

И мен ме загубиха като клиент Актавис. Не че някога съм им била, но определено няма да стана.

# 17
# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Съгласна съм в частта, че рекламата е тъпа. Също като онази с пеещите папагали.
Не виждам обаче защо трябва да се намесва морал, етика, нравственост.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 430
То на Актавис цялата и етика в рекламата опряла.Да  е само това с мед да ги намажеш,ама хайде да не хвърлям камък в клоаката.Толкова са нагли и безочливи.
А за песента на "Тангра" гледам никой нищо не споменава,а и от една седмица май покриха тази реклама.

# 20
  • София
  • Мнения: 971
Не е истина как са заменили звуково един толкова пространствено огромен и красив БГ текст и са го преобразували на ниво бацил в затворено пространство, който може да бъде ликвидиран при нужда.... Егати конспирацията замаскирана зад мили дечица ...

# 21
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Явно аз съм се нещо изкривила вече, но не съм особено възмутена в случая. Въобще нямаше да се присетя за евентуална гавра. Thinking Толкова по-гадни неща въртят, че това даже ми гали ухото.

# 22
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Явно аз съм се нещо изкривила вече, но не съм особено възмутена в случая. Въобще нямаше да се присетя за евентуална гавра. Thinking Толкова по-гадни неща въртят, че това даже ми гали ухото.
Тъкмо и аз си мислех, че съм се повредила, дето не се скандализирам чак толкова от видяното...
Обикновено адски изпушвам от просташки реклами и изобщо - тв предавания. Дори имам навик да спирам звука на рекламите, ако загледаме случайно телевизия у дома. Поддала съм се на схващането, че действат на психиката подсъзнателно и съзнателно ги избягвам.
Ценя и всичко българско, понякога дори прекалено. А тази песен особено много обичам, любима ми е, връща ме в детството ми, децата ми я знаят.
Тази реклама обаче не ми звучи нито подигравателно, нито оскверняващо, нито като целенасочена гавра. Все пак става дума за някакъв си сироп за кашлица.
Глуповата - да, както всички реклами.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 623
Хора разни ...
На мен ми дразни ухото, но пък поне няма повече да се възмущавам,
когато утре направят реклама на хапчета против запек, върху мелодията
на "Стани, стани юнак балкански", а защо не и върху химна  ooooh!
Ще бъде чудесно, морално и възпитателно.

# 24
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Хора разни ...
На мен ми дразни ухото, но пък поне няма повече да се възмущавам,
когато утре направят реклама на хапчета против запек, върху мелодията
на "Стани, стани юнак балкански", а защо не и върху химна  ooooh!
Ще бъде чудесно, морално и възпитателно.
Е, върху химна едва ли...
Мен пък хиляди пъти повече ме дразнеше онази реклама с някаква фолк звезда с цици като дини Sick, както и серията на Мара отварачката... Ето тези предразполагаха към размисъл за възпитателното си въздействие.

# 25
  • Мнения: 2 052
За мен терминът за наблюдаваното на екрана е един и той е опростачване. А че проявленията му са много - спор няма.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 623
Скоро мернах и реклама на някакво ново предаване,
която не ме възмути, а ме разсмя.
На кратко, няколко "елитни" дами ни уведомяват,
че само елегантните, красивите, сексапилните,
умните и образованите, ходят на високи токчета.
Еххххх, горко ни на нас, с равните обувки.
Ще си останем грозни, безвкусни, прости и без грам сексапил  Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 5 883
Спестявате, като не гледате телевизия, но и губите представа колко се разраства простотията.

Не знам, странно ми е, че на някои не ви прави впечатление.
Не мога да възприема замяната на Родина с муколизина.

На всичкото отгоре навсякъде из нета циркулира копипасте версия с не една грешки в текста.
Даже си помислих аз ли съм изветряла нещо, да не помня песента. Добре че намерих документирана тази книжка.
Явно сме обречени на забвение...

# 28
  • Мнения: 7 914
Скоро мернах и реклама на някакво ново предаване,
която не ме възмути, а ме разсмя.
На кратко, няколко "елитни" дами ни уведомяват,
че само елегантните, красивите, сексапилните,
умните и образованите, ходят на високи токчета.
Еххххх, горко ни на нас, с равните обувки.
Ще си останем грозни, безвкусни, прости и без грам сексапил  Mr. Green

 Joy Joy Joy

# 29
  • Мнения: 799
И мен ме загубиха като клиент Актавис. Не че някога съм им била, но определено няма да стана.

"Клиент" на фармацевтична компания звучи... хм.... абсурдно.
Това е като "клиент" на болница. Понякога човек няма избор.
Как ви звучи: "Ако обичате, докторе, не ме карайте с линейката да ми лекувате инсулта в Окръжна болница, защото аз съм клиент на Пирогов" или "Моля, не ми изписвайте антибиотика на Актавис за 5 лева, рекламите са им тъпи, предпочитам да ми изпишете на Байер от 20 лева, нищо, че е със същия ефект и съдържание".


Каквито телезрителите, такива и рекламите.
Да не би визията на тъпчещ се с 18 манджи чичка и пиещ хапче за храносмилане на фона на "огромните" пенсии и безумния стандарт на живот на повечето българи да е по-добра?
Малоумни реклами се леят от екрана на килограм (не ми се цитират, но само в момента текат поне 10). Тази е просто една от многото. Джулиана сама е написала и за друга актуална тъпотия.

Като и гледам и сайта на "бдителния" гражданин, се чудя дали от Актавис не са си правят евтин ПР с шума около тази "скандална" реклама. Не видях да е писал за дините на Андреа, в които има всичко друго, но не и морал и етика  ooooh!


Общи условия

Активация на акаунт