АВГУСТинчето дивее, на мама хич не й се смее

  • 35 704
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 68
  velma, защо не пуснете една кръвна картина?

И аз мислех за същото. Така поне ще е сигурно дали има нужда от антибиотик. Даже кръв и стерилна урина. На дъщеря ми така откриха Е-коли. Добре, че педиатърката ни реагира навреме за изследванията, защото не можеше иначе на диагностицира - то само Т, като симптом може да е от много работи.

# 691
  • Мнения: 91
тъп въпрос  ,ама ще го задам - какво може да ни покаже кръвната картина? за сега на малкия му дойде енергията,тем е 36,7.обаче и аз ка се разболявам....боли ме много главата и кашлям.наредихме се ние ,ами по-бързо да се оправяме

# 692
  • Мнения: 91
при нас и таткото беше болен миналата седмица, а макия и покашляше и покихва.ми ще видим как е утре и може пак да ходим при док,но в тази грипна обстановка хич не ми се виси по лаборатории

# 693
  • Мнения: 1 243

За температура мога да препоръчам ефералган свещички, при нас вършат по-добра работа от панадол и нурофен.

свещичките "ефералган" не са ли за по-малки бебета?  newsm78

тупурче, моите съболезнования!  Hug

# 694
  • Ямбол
  • Мнения: 1 695

За температура мога да препоръчам ефералган свещички, при нас вършат по-добра работа от панадол и нурофен.

свещичките "ефералган" не са ли за по-малки бебета?  newsm78

тупурче, моите съболезнования!  Hug
Свещичките са за над 6-месечна възраст. На нас ни ги препоръча позната, акушерка в ямболската неонатология, но в апетката отказаха да ми ги дадат, като разбраха, че ги искам за 2-месечно бебе. Дадоха ми сиропче.
Иначе свещичките наистина трябва да действат по-бързо от сиро. А аз и поразсъбличам малко  и правим една топла вана, оставям Маги да кисне вътре докато не изстине водата. Обикновено подпомага действието на съответното лекарство, което съм дала.

# 695
  • Мнения: 1 243
със сигурност имах вкъщи едни свещички за бебета от 4 до 10 месеца.. мъжът ми ги беше купувал, когато - според него - малката беше вдигнала температура след една ваксина.. преди няколко месеца ми се наложи да ги ползвам, но не стана, защото са за по-малки бебета от моето!
Simple Smile

да не би пък да не са били "ефералган"..

така или иначе при нас "панадол" свърши идеална работа, макар че температурата беше над 38...

# 696
  • Мнения: 151
тупурче, съжалявам за загубата ви!  Sad Ужасно е, когато си отиде обичан човек, заради нечия немърливост...

Вируса, който повали щерката, не ни пощади - едното момче е с температура, другото киха непрекъснато, а аз съм със зверско главоболие, течащ нос и гърлобол. Очаквам след малко педиатъра да дойде да ни види.

Някой давал ли е на детето си Изопринозин? При вирус все ни го изписват, но аз имам някакъв страх от подобни препарати - никак не ми струва безобидно бърникането на неукрепналата детска имунна система. И колкото повече чета в нета, толкова повече се обърквам.

# 697
  • Мнения: 4 202
тупурче, ужасна трагедия, думите нямат смисъл в тази ситуация  Sad
Но ти се пази  Sad

# 698
  • Мнения: 22
Здравейте! Последно когато беше Викито болна на Нова година, докторката ми изписа Изопринозин и даже ми каза да го давам 20 дена независимо че малката е оздравяла. То било и противовирусно. И аз четох в много статии, но реших че е по- добре отколкото антибиотици да и давам.

# 699
  • Мнения: 776
  Петър когато беше на 2.5м. и след операцията му слагаха свещички Ефералган.
 Кръвната картина показва дали има някакво отклонение, ако мога така да се изразя.
  И през нас мина вируса, но в лека форма. Първо аз се разболях, после мъжът ми. Ходихме с маски и който беше болен спеше в другата стая, а на Петър му давах сутрин по ампула вит.Ц и не се разболя.

# 700
  • София
  • Мнения: 1 484
За ефералгана - има си свещички за различните възрасти на децата, не помня точно как са разпределени, но примерно едни са от 6 до 12 месеца, други от 12 до 18 и т.н.  

Наистина е най-добре кръвна картина, от нея могат да разберат дали е вирусна или бактериална инфекция и дали да се дава антибиотик. На мен един доктор ми обясни какво се гледа, но аз тогава много не бях в час и не запомних - всеки педиатър си знае Peace  

И аз имам страх от изопринозина, чувала съм лоши неща, не съм запомнила нищо конкретно, последно в Токуда ни го изписаха "за всеки случай", но тогава пуснахме и кръв и се оказа бактериална инфекция и направо антибиотик пи. Общо взето предишната ни педиатърка каза, че ако е вирус няма особен смисъл от него и е по-добре да се взимат традиционните за Т, а ако е бактериална инфекция нямало да помогне ... Колкото лекари, толкова и мнения ooooh!

# 701
  • Ямбол
  • Мнения: 1 695
Аз се поразрових и се оказа, че има свещички и за по-малки бебета. явно у наше село не са чували и ме подведоха...
http://forum.mamita-bg.com/index.php?topic=183.0;wap2
Тук има разни интересни неща, ако ви се чете.

# 702
  • Мнения: 91
значи ако е бактериална няма да се повлияе от температуропонижаващите,така ли? сега мерих пак и е 37,2.мисля ,че е ок.

# 703
  • Мнения: 676
Тупурче, нямам думи да изразя съболезнованията си.  Sad Cry Cry Hug Hug
Много съжалявам за това, което ви е сполетяло. Направо настръхнах като четох. Прегръщам ви силно. Пази се, моля те  Hug
Онзи ден с мъжа ми четохме тази новина и ме сви сърцето... Много, много съжалявам.

# 704
  • Мнения: 68
Кръвната картина може да покаже например много увеличени левкоцити, т.е. наличие на бактериална инфекция. После вече се търси къде е самата инфекция с други изследвания.
Чела съм, че ако 3 дена детето има Т, да се търсят причините, защото може да не е вирус, а нещо по-неприятно.
Бебешките свещички Ефералган помагат и при по-големи деца. Така един път смъкнахме Т 39.8 на дъщеря ми, която е на 5г. Тогава идва спешен екип у нас и директно ни дадоха една, казаха "Няма значение, че е бебешка - помага". И наистина помогна.

Общи условия

Активация на акаунт