Заместване на кърмене с пюре

  • 3 207
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
. А дохранване с АМ, при положение, че кърмиш е откровена глупост.

Ами нали замерих и на храненето в  10 изсуква само 75 мл -какво да правя .
Знам за по-честото слагане на гърда и тн . но не дава резултат  , колкото й да ми се иска . И преди да се  захраним дохранвах по малко с АМ .

А 30мл АР АМ , които давам вечер , са заради рефлукс . И през деня пак  трябва да ги давам -това ни е спасението .
Друг е въпроса дали  в 10 ч  да дам само тези 30 мл  / които са ни като профилактика за рефлукса  / или 90 мл  .
Допреди да  видя , че не е надал  и замеря какво изсуква  , си му давах само по 30мл и  така.

# 16
  • София
  • Мнения: 347
А като му даваш 30 мл АМ в 10 часа как се държи след това? Показва ли признаци на глад? По-бързо ли огладнява за следващото хранене от обикновено?
Освен това, тегленето което си направила е еднократно. Не е ясно дали всеки ден изсуква толкова. Пък и толкова да е, може толкова да му е нужно по това време (все пак е "междинна" закуска) Simple Smile

# 17
  • Мнения: 107
А като му даваш 30 мл АМ в 10 часа как се държи след това? Показва ли признаци на глад? По-бързо ли огладнява за следващото хранене от обикновено?
Освен това, тегленето което си направила е еднократно. Не е ясно дали всеки ден изсуква толкова. Пък и толкова да е, може толкова да му е нужно по това време (все пак е "междинна" закуска) Simple Smile
Преди да меря , си му давах по 30 и мисля , спокойно си изкарваше до обяд  -поне така ми се струваше . Но като не е надал и се почна  -педиатъра каза-ами сигурно кърмата не стига .Мерих  два поредни дни - и на всяко хранене  горе долу едни и същи количества изсукваше  +- 15-20 гр.
Но е факт , че сумарното мляко за деня е по-малко , а доста твърда храна сме приемали .

# 18
  • София
  • Мнения: 347
Едни малко глупави на пръв поглед въпроси, но да си попитам все пак - На един и същ кантар ли е теглен двата пъти, на 6 и на 7 месеца? И на тази възраст предполагам е започнало бебчето да се движи много по-активно от преди?
Както и другите момичета са ти казали, и според мен е прекалено бързо заместването на храненията. На 7 месеца са малко 2-3 кърмения.
Аз бих спряла с тегленето на детето след всяко хранене и бих се опитала да наместя поне още едно кърмене. Лека полека ще се увеличи кърмата и ще започне да качва повече. Освен това ще започне и в по-голяма степен да усвоява твърдата храна. На тази възраст, при положение че се захранвате от месец и половина, едва ли усвоява напълно пюретата.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 609
Може ли да нахлуя в темата, че въпросът силно ме вълнува?   bouquet

Моята дъщеря е на 6 месеца и отскоро се захранваме, бавно и плавно, обаче работата е там, че тя трябва да тръгне на ясла на 1 годинка - аз трябва да се върна на работа. Нямам вариант да се цедя на работа и да се носи кърма в яслата или нещо такова, което означава, че на 1 годинка трябва да съм й заместила дневните кърмения (или хайде, до година и 1 месец, защото съм решила да я пусна на ясла от август и първоначално да е за няколко часа, като постепенно увеличаваме продължителността на престоя й там, а септември аз се връщам на работа и тя ще трябва да стои в яслата цял ден). Много ме вълнува как най-безвредно да се случи това заместване на дневните кърмения и ще съм благодарна, ако някой ме посъветва.

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Колко дневни кърмения има?
Ако суче за да заспи на обяд, не се притеснявай, няма нужда да го махаш. Там сама ще започне да заспива, след като теб те няма.
За останалите - първо махаш това, от което има най-малка нужда. Разсейваш, даваш друга храна и т.н. Когато свикне без това кърмене, започваш да премахваш следващото.

Има и вариант да не махаш никое кърмене, разбира се. Така направих аз.  Grinning
В яслата не съм носила кърма изобщо, но когато се приберем първата й работа беше да си поиска. Изкарахме така близо година със сутрешно, следобедно, вечерно и 2 нощни кърмения. В почивните дни си сучеше колкото поиска.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 609
Светлица, благодаря! Най-много ми харесва да не й махам кърмене (освен ако тя сама не се откаже). Сигурно така ще направя, както и предвиждам прехода й към целодневен престой там да бъде плавен, мисля че и плавно ще свикне, че докато е на ясла, няма сукане. Дано съм права Simple Smile

# 22
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Със сигурност. Децата са много адаптивни, не се притеснявай. Моята бозайничка започна да спи в яслата от първия път, в който остана там за цял ден. А вкъщи никога не е заспивала без кърмене, през всичките близо три години.  Grinning

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте. Аз захраних с зеленчуково пюре на 4 месеца. Сега сме на 6 месеца и още не съм заместила изцяло едно хранене. Давам по следната схема
-в 7:00 160г ад. мляко
-в 10:00 160г ад. мляко + 40г плодово пюре
-в 13:30 100г зеленчуково пюре + 100г ад.мляко
-в 17:30 Плодова каша + 100г ад. мляко
-в 20:30 160г ад. мляко
Не съм сигурна дали е правилно.

# 24
  • Мнения: 1 350
Адинка, може към 10 месец да заместите изцяло обедното хранене, но както са писали децата в яслата се адаптират към режима на мама Simple Smile
и аз като взема малката от градината като се приберем, ако иска я кърмя.
Като започне ясла може така да процедирате - сутрин преди ясла кърмене, след яслата пак, след вечеря, преди да заспи пак. Лактацията се стимулира и от нощните кърмения и ранното сутрешно, така че няма да намалее кърмата толкова, когато сте цял ден на работа.
И аз съм на работа след годинката, но още кърмя Simple Smile.
Моят съвет е сега да не бързате да замествате хранене.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 609
jos, благодаря! И аз мислих, мислих и така реших - няма да замествам кърмене, освен ако тя не си го замести (имаме такива случаи - да се нахвърли като невиждала на обедното пюре и след това да не иска да суче, но са единични) и някакси ще съвместим яслата и работата с кърменето.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 120
и аз не бих бързала със заместването. аз лично кърмих на поискване и реално дълго нямаше заместено хранене, може да кърпиш преди или след храненето, като след има по-голяма вероятност скоро да е заместено.
Хубаво е новата храна да се дава сутрин или на обяд, не следобед, за да има време ако направи реакция да я видиш и реагираш, а не да е нощем.

Та - ако сега въвеждаш пюре на обяд, давай новите пюрета на обяд, като решиш да въвеждаш каша, дай я сутрин.
Ако даваш предни плодове, ай-добре между закуската и обяда...
Когато решиш а включиш 3-то хранене, давай следобяд нещо вече въведено и познато, каша, пюре + нещо и така....

# 27
  • София
  • Мнения: 1 609
Ами кърмя след храненето вече 2 месеца и нямаме заместено хранене (както казах, случаите да откаже да суче след твърда храна са единични). В началото пробвах първо да кърмя и след това да давам пюрета, но не се получи, изобщо не искаше да ги опита. Пробвах с 30 минути чакане след кърмене, с 40, с час, с час и половина - не. И започнах първо да предлагам твърдата храна - поне да я опита, и после да я кърмя - тя в повечето случаи хапва няколко лъжички пюре, понякога половин бурканче, рядко повече; а след това се нахвърля да суче - дърпа блузи и сутиени и ми налита с отворена уста Simple Smile

Засега давам плодово пюре между сутрешните кърмения, месно или зеленчуково за обяд и каша следобяд, а освен това се кърмим по Н на брой пъти на ден и още толкова нощем. Педиатърката ми предложи да започна да й давам попара сутрин, но мисля да изчакам още малко с попарите. Дори и да нямаме заместено хранене преди тръгването на ясла, дано поне започне малко повече ентусиазъм да проявява спрямо твърдата храна.

Общи условия

Активация на акаунт