Да преправим старите мебели - 11

  • 127 415
  • 738
  •   1
Отговори
# 135
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 786
Незнам дали ще е реклама, но ето тел: 0886 49 23 03 Николай Ангелов ЕТ "Идея Арт" Двореца Балчик. Предполагам, освен във Варна може да има и други места където предлага нещата си.
Наистина са уникални - работи с дъб, ясен, явор.
А скъпа ли е пейката? Просто от любопитство? newsm78

# 136
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Незнам дали ще е реклама, но ето тел: 0886 49 23 03 Николай Ангелов ЕТ "Идея Арт" Двореца Балчик. Предполагам, освен във Варна може да има и други места където предлага нещата си.
Наистина са уникални - работи с дъб, ясен, явор.
А скъпа ли е пейката? Просто от любопитство? newsm78
Незная дали е скъпа 110 лева излезе - мисля че е ок, като гледам цените на тези от пдч, а това все пак е дъб.
Трапезната маса беше 400 лева - плота пак от цяло парче дърво, а не слепен.

# 137
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
Doris прекрасна е пейката!
със здраве да си я ползвате!

# 138
  • Мнения: 685
 Blush Хубава тема, аз пък искам да се запиша, за да я следя, иамам една холова гарнитура, която плаче за изхвърляне, ама пари за нова няма, така че ако получа вдъхновение  или идея за нещо ще е супер...то какво ли не сме я правили вече и претапициране и "подплънки", но годинките и тежат  Mr. Green

# 139
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 148
За куклените къщи: Вчера в Джъмбо видях, че има поне два вида мебели и представете си намират се при химикалките  #Crazy . От тези от сорта, където се сглобяват различни дървени играчки най-разпространените са едни крокодили има и хеликоптери камиончета и подобни.

# 140
  • Мнения: 32
Много ми хареса пейката на Doris,а за масата с масивния плот си мечтая от години  Mr. Green затова се разрових и останах очарована http://www.facebook.com/pages/%D0%9C%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0% … 1%82/296088029494

# 141
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Много ми хареса пейката на Doris,а за масата с масивния плот си мечтая от години  Mr. Green затова се разрових и останах очарована http://www.facebook.com/pages/%D0%9C%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0% … 1%82/296088029494
Браво Ейнджъл! Това са нещата )

# 142
  • Русе
  • Мнения: 3 710
Страхотни са нещата, при първа възможност за ходене до Варна, ще се отбием до магазина.

# 143
  • Мнения: 304
Малко идеи с палети и шкаф система от куфари


Честита Коледа на всички, желая ви здраве и сбъднати мечти  Hug

Последна редакция: чт, 29 дек 2011, 04:47 от Шанта

# 144
  • Мнения: 2 581
Шанта, това с палетите е страхотно!!!

# 145
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Шанта наистина страхотни идеи!

# 146
  • Мнения: 44
Здравейте!Весели празници! Blush HugЧудесни теми сте изписали досега,въпреки че не ги прочетох изцяло!
Много умувах дали да се разпиша и с риск да се изложа ще споделя какво мисля да направя и много бих искала да ми помогнете.Така,значи смятам да пооправя един стол,но хич не знам какво да направя,тоест не съм сигурна кое по-напред.Доколкото успях да ви прочета назад първо трябва да се мине със шкурка и после,ако има някакви наранявания на дървото те да се запълнят с кит.Така ли е?Ако не ме поправете,че както казах съм невежа.След това с лак или боя трябва да се покрие? newsm78Ох,нищо не знам,това горе-долу успях да разбера от нещата в миналите теми и изобщо от Гугъл.Моля ви,не ме обезглавявайте  веднага.. Rolling Eyes Confused Cry


# 147
  • Мнения: 304
Момичета, моля за съвет. Един човек ще ни прави плот за маса, та иде реч за цвета - искам да е сиво или нещо доближаващо се до естествения цвят на дървото, но без да жълтее.

Идеята ми беше да се направи с бяло или сиво тонирано масло, за да се тушира жълтото. Майсторът обаче е на друго мнение, иска да е байцвано и после омаслено с безцветно масло. Аргументът му е, че байцът прониква дълбоко в дървото и така ако ми се наложи да поправям нещо по масата само ще минавам със шкурка и отгоре масло, а цвета ще си стои в дълбочина. Въобще и дума не дава да се каже да си бъде само с масло  Rolling Eyes. Възможно ли е да ме будалка, защото не му се търси оцветено масло?

Има и още нещо - не намирам на сайта на Осмо оцветени масла - има за различни повърхности, с УВ защита и др., но не и цветни  Thinking


^ОкеаН от МечтИ^
, мисля че си на прав път  Simple Smile
А дали боя или лак, покажи какъв искаш да стане столът и ще стане ясно  Peace

# 148
  • Мнения: 44

^ОкеаН от МечтИ^
, мисля че си на прав път  Simple Smile
А дали боя или лак, покажи какъв искаш да стане столът и ще стане ясно  Peace
Ами да кажем,че горе-долу така изглежда стола http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/121426/12142 … ound-18624610.jpghttp://2.bp.blogspot.com/_Bkm-AAgbIYw/SkJjDdmUPiI/AAAAAAAABt8/FR … BWoKSY/s400/1.jpg,но не съм сигурна дали е толкова гладък.Ето ,нещо такова ми се ще да се получи http://welcometoheardmont.com/wp-content/uploads/2009/12/Old_Chair.jpg http://pcmaf.org/shop/avactis-images/Toy-dolls-chair-L-b.jpgСпоред мен първото се получава с боя,но не аз съм спеца тук. Mr. Green  bouquetИначе ,ако не стане така,бих се задоволила и с такъв резултат http://kathy.thetorrences.com/wp-content/uploads/2007/05/windows … 099old-chair1.jpg
http://ourdailylife.typepad.com/.a/6a00d83516c31253ef0120a7b7b7b0970b-800wi

# 149
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 648
Шанта , тези дни търся усилено как се състарява дърво така че да придобие сив цвят, никъде не говорят за масло. Освен линка тук с варената пепел, намерих син камък плюс оцет, в който са киснати поне 24 часа ръждиви железа. Още и чай, предполагам зелен, заради танина в него, плюс оцетна киселина. Намерих и някакъв абсолютно безвреден препарат, с който обаче дървото по-скоро само се състарява и доколко ще сивее зависи от вида му. Ако е иглолистно, то се очаква повече да кафенее. http://www.valhalco.com/ Обаче не мога да го открия в български сайт.
Прочетох и че третират със сода, тъй като ползвам Гугъл преводач, реших, че е хлебна, защото се говореше за безвреден и евтин начин. Опитах на едно парче чам с разтвор, наистина, чама леко потъмня, но резултата не беше очаквания и не ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт