А вие, какво бихте направили, ако.....

  • 5 890
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 124
Бих го върнала, за какво ми е. Ако искам телефон ще си купя. Връщала съм документи и пари.

# 16
  • Мнения: 131
И аз бих върнала - телефон, бижута, пари... Няма значение какво е и на каква стойност. Не е мое и това ми стига.

# 17
  • Мнения: 5 620
Връщали са ми телефон, и то скъп не само като стойност, а и като сантимент /подарък ми беше/, връщала съм телефон, който случайно намерих на улицата и се оказа служебен.
 Като знам колко трудно е да възстановя указателя си, сърце не ми дава да задържа чужд телефон и да знам, че някой има неприятности заради това.

# 18
  • Мнения: X
Много ми е интересно тези, които твърдят че ще върнат намерени бижута и пари как точно ще го направят? Ще ги занесат в полицията ли?  #Crazy

Миналата година трябваше да давам показания в полицията заради един инцидент. Доста време чаках дознателя и накрая като дойде ред да ме разпитва беше много ядосан. Не издържа и сподели, че господинът преди мен (нарече го "оръфляк") бил там за да се жалва, че си загубил раницата, в която имало 8000 евро. Той така си ходел с раница пълна с пари, донесени от корабите, но при непредвидени обстоятелства я загубил. Дознателят беше бесен. Бълваше неща от рода на "Той луд ли е? Знае ли колко време аз работя за 8000 евро?" и т.н. Между другото аз имам такъв познат, който като се върнеше от рейс ходеше с всичките си пари в себе си и ежедневно правеше планове къде да ги вложи.
Мисълта ми е, че ми се струва изключително невероятно, ако някой занесе пари или скъпи вещи в полицията те да стигнат до собственика им. Дори и да се случи това, не знам на човека, който ги е предал да му дават някаква награда, защото той определено си я заслужава.
Помня, че на човека, който беше намерил и предал чанта с 4 милиона лева (хвърлени за откуп) му подариха часовник. Като разказвах този случай на приятели японци възкликнаха: "Надявам се да е бил поне Ролекс".

Последна редакция: пн, 05 дек 2011, 23:04 от Анонимен

# 19
  • Мнения: 4 759
Не съм намирала телефон, но досега три пъти са ми връщали моя.

- Един таксиджия, на когото преди това вдигнах скандал
- Една сервитьорка
- Един съсед, когото не познавах, но той ме разпознал на клипчетата вътре

Със сигурност бих върнала, ако намеря телефон - даже и няма да се замисля. Не ме изкушава никак.

Не знам дали бих върнала всичко обаче - не съм толкова сигурна в себе си. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 17 546
Вчера, на Витоша, мъжът ми, който е невероятно разсеян, си оставил малка чантичка с около 200 лв и телефона на предния капак на колата и двамата се бяхме завряли в багажника да си прибираме якетата и другия багаж. По едно време се присети да пита къде му е телефона и се зарови в якета, и в раницата да го търси. От там минават доста хора, а младо семейство с детенце, беше точно при предния капак на колата. Добре, че хората ни казаха, че има нещо оставено на капака, за което вероятно ровим и търсим. Иначе беше толкова свободно за достъп за всеки който минеше покрай колата и просто протегнеше ръка да си го вземе.
Връщала съм чанта с документи, телефон. Винаги бих върнала!
Откраднаха на сина ми телефона, на мъжа ми - чанта с пари и документи, и два телефона тъкмо два пъти! Никой нищо не върна... Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 1 345
Ще го върна със сигурност стига да има как да се свържа с някого. В полицията не бих го занесла нямам доверие,че собственикът ще го види.Всичко, което има как да върна бих върнала. На мен са ми звъняли за забравен телефон ( изпаднал от джоба) в гр.транспорт на седалката. Записана съм под "кака " и звънна на мен жената. Намерила го и добре,че е имал батерия. Собственичката му вечно си ходи без батерия   Laughing Направи ми мн. добро впечатление следното, попита ме дали знам за нечия изгубена вещ. Аз не знаех, но се досетих чия може да бъде (не е за първи път). Звъннах потвърди ми че го е затрила и отново се свързах с жената. Тогава тя ми поиска точно описание на телефона и да изтъкна дефекти ако знам, тъй като нямаше да може собственичката да иде да го вземе. Останах много очарована,че не би го дала на всеки казал,че е негов.

# 22
  • Мнения: 4 759
Добре, че хората ни казаха, че има нещо оставено на капака, за което вероятно ровим и търсим. Иначе беше толкова свободно за достъп за всеки който минеше покрай колата и просто протегнеше ръка да си го вземе.

Аз преди няколко месеца си бях зарязала ключовете от колата върху капака й за около 16 часа на една улица във Враца.

Бяха си там като се присетих да ги търся. Не че колата ми е кой знае какво, но се трогнах...

# 23
  • Мнения: 131
Много ми е интересно тези, които твърдят че ще върнат намерени бижута и пари как точно ще го направят? Ще ги занесат в полицията ли?  #Crazy

Ами не, няма да ги занеса в полицията. По-скоро ще разлепя "обяви" наоколо, че съм намерила загубена вещ, без да уточнявам каква. Загубилият лесно ще я опише така, че да е сигурно, че е негова.

А загубени пари съм намирала на обществено място и съм седяла около час и половина там да наблюдавам дали някой няма да се върне да си ги търси, за да му ги върна. Никой не ги потърси. Бяха към 40 лева, преди няколко години. За 5 лева не бих стояла толкова, признавам си Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 054
Бих го върнала, нека съм идиот.
Не ми се е случвало да намеря нищо загубено, но не се съмнявам в себе си. Е, на мен телефон не са ми връщали. Здраве да е Grinning

# 25
  • Мнения: 860
Преди 6 години от колата на нашите изпаднала чантичка на баща ми с около 10000лв. Върнаха се да я търсят и си я намериха- момиче от съседен магазин видяло, че нещо паднало от колата, взело чантичката и се обадило на шефа да пита какво да прави. Шефът дохвърчал и решили да чакат дали някой ще търси. Върнаха я и не поискаха нищо- ако искали пари щели да си я приберат. Черпихме ги бутила Балънтайнс. Нащите пристигаха за сватбата ми и сигурно си представяте в какво състояние бяха... Не че не се разведох след това, ама поне те не останаха без авоари.  Laughing
Та така...

# 26
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Връщам го без да се замисля...изобщо не ме интересува колко струва. Но само ако се свържа със собственика и по -същия начин ще питам за отличителни белези.
За пари  - не, защо да ги връщам, като никой по никакъв начин не може да докаже, че са точно негови. Стига да не ги намеря в комплект с някакви документи...или друго, което да ги свързва с  някой си.
Губила съм, никога досега не ми е връщано нищо.

# 27
  • Мнения: 304
Връщала съм доста пъти телефони, случвало се е и портмонета и документи, винаги лично. Всички неща, които съм намирала обаче са съдържали някаква информация за собственика. Единствения случай, когато си намерих безстопанствени пари беше преди 5-6 години, сумата беше 10лв. Тях си ги задържах.  Mr. Green

Но се замислих ако се занесат в полицията загубени вещи, дали няма възможност да се направи проверка после дали са получени от собственика? Би трябвало да може.   Нали оставяш свои данни, този който приема описа също се подписва..Thinking

# 28
  • София
  • Мнения: 66
Ще го върна без да се замисля. Не съм губила телефон ( и дано да не  загубя ), но предполагам колко е неприятно. Изобщо ще върна всичко, което намеря, стига да се свържа със собственика.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 623
Браво Тонита   bouquet
Аз бих постъпила по същия начин.
Преди време с брат ми, намерихме много важни документи.
Прекосихме София от единия край до другия, за да ги върнем
на собственика, който беше в прединфарктно състояние.
Няма такава радост и грейнали очи.
На мен един мил човечец пък ми върна фотоапарата.
Бяхме на Крошунските водопади и съм го забравила
на масичката в беседката. Сетих се по пътя за Деветашката пещера.
Върнахме се, а човекът седеше на една пейка и си чакаше роднините.
Още като ме видя и скочи. Направо се разплаках  Hug
Ако мога да издиря собственика, винаги ще върна това, което намеря,
защото знам как бих се чувствала, ако аз загубя същото.

Общи условия

Активация на акаунт