Отговори
# 15
  • Мнения: 42
Хоп- цоп и аз в новата темичка Simple Smile Да ни е честита Simple Smile
Freed, разбира се че може да си я заплюеш Simple Smile Нали затова я публикувах тук, ако на някой му харесва Simple Smile

# 16
  • Мнения: 21
Благодаря на всички! Simple Smile
За количките - аз използвах този вариант от 0-3месеца и от 7-36
http://www.babystoredirect.co.uk/images/zapp%20&%20carseat%20black.jpg
и това от 3-7 месеца
http://www.muccelmic.com/images/BEBE_CONFORT/carucior_bebe_confo … igh_trek_maro.jpg

Много съм доволна, моето беше леко зимно бебе и със столчето за кола съм го извеждала на -10, -15 градуса дори(беще на месец-два тогава), по единия космонавт Laughing
И аз мисля, че не е нужен зимен кош, но всеки ще си реши, излишен разход е, по - тежка става количката, да не говорим, че още на 3-4 месеца се набират да седят и едвам се утрайват.
Ако мога да посъветвам нещо(не че някой иска, де) - избирайте си леки и маневрени колички, пробвайте в магазините и по - скъпите, за да сравнявате после по - лесно.
Аз съм предоволна от всичко на Dorel - Qiunny, Bebe Confort, Maxi-Cosi и когато са ми скъпи, си ги купувам втора употреба.

# 17
  • Мнения: 2
Хоп и аз да се включа в новата ни темичка  Hug  Hug
Честит празник на всички именници, да са живи и здрави и много щастливи!
Успех на всички с прегледите и да са спокойни, защото всичко ще е наред !!!!!!
Аз да питам едно въпросче, вчера се записах за ФМ, но като изчислих на прегледа се падам точно 14г.с., според вас трябва ли да преместя прегледа по-рано ? И всъщност още един въпрос някой има ли наблюдения за д-р Георгиев от клиника Марков, защото при него имаше само час и ми е любопитно дали някой е ходил при него на ФМ???
Мерси предварително  Hug

# 18
  • София/Правец
  • Мнения: 130
http://rasnickbxdonnelly.blogspot.com/2010/06/trio-for-me.html

Ето такава е нашата. Не е много свестен линка, но те всяка година сменят цветовете и малко модела и ние сме изостанали вече нашата е от 2009-та Simple Smile Иначе е сива като първата точно, ако си личи Simple Smile

# 19
  • Мнения: 145
Аз направих набързо йогата за бременни, сега хапвам малко помело и, ща не ща, излизам под дъжда. После мисля да поцветарствам малко и да свърша каквото има за вършене.

Нещо днес съм много песимистично настроена, не виждам как ще успеем да спестим пари за всичко и леко се шашкам. Сигурно дъждовното време ми влияе на настроението също.

# 20
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен в новата ни темичка  Simple Smile

И само хубави новини в тази тема!

От време на време ме обземат големи страхове дали всичко е наред с бебето. Вие как се справяте с тези мисли?

# 21
  • Мнения: 15
Хайде и аз да се разпиша в новата темична !!! Laughing
freed, аз вчера за първи път опитах помело и ми хареса. Различно е, подобно на грейпфрута,но някак по сухо и не така горчиво.
Вън времето е депресиращо, мрачно,вали...ехх ако си бях вкъщи вместо на работа...Завиждам на всички бъдещи мами които не работят!!Аз от следващия месец излизам в болничен и нямам търпение направо!!!

# 22
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен в новата ни темичка  Simple Smile

И само хубави новини в тази тема!

От време на време ме обземат големи страхове дали всичко е наред с бебето. Вие как се справяте с тези мисли?

Нормално е, всички се притесняваме малко или много! Но притесненията ни вредят още повече, за това с усмивка напред и само положителни мисли, в очакване на малките ни ангелчета!!! Hug

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен! И аз да се запиша в новата темичка Simple Smile Да ни е изпълнена само с положителни новини и хубави емоции. На мен утре ми е последния ден болничен и в четвъртък съм на работа. Така не ми се тръгва ако знаете... но нямам избор Simple Smile
Да са живи и здрави всички именници.
Напоследък и аз съм се замислила колко пари ще ни трябват, за да подготвим и закупим всичко - за раждането, за обзавеждане на стаята, както и всички останало... притеснявам се дали ще се справим, но нямаме избор, трябва да си налягаме парцалите и ще успеем Simple Smile
Относно количките и аз харесвам тези 3 в 1. И според мен най - важно е да е маневрена. Все още обаче само разглеждам, не смея да се спирам на нещо конкретно. Много рано ми се струва, но пък от друга страна нямам търпение да хукна по магазините Simple Smile
хайде, че много дълго стана. Весел празник на всички, които имат именници вкъщи!

# 24
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Хей, мамита, имам нужда от помощ за довечершната риба Simple Smile Понеже правихме риба онзи ден и се бяхме позамислили за днес, но в последния момент реших, че трябва да уважим празника и купих. Беше останало само филе от пенгасиус (купуваме филета, за да яде и малкия...). Трябва да го сготвя печено на фурна. Ако някои знае някоя рецепта да сподели? Аз съм много некадърен готвач, така че моля по-подробно Simple Smile Може и в групата във фб Simple Smile Благодаря! Simple Smile

За страховете... разбираеми са... На мен ще ми е второ и се притеснявам повече отколкото за първото... Всяка болка, всеки спазъм е края на света... ЗА финансите не мисля... Не защото нямам проблеми, ами защото не искам да се замислям Sad Аз трябваше да започна работа сега като стана на 2 години синът ни, но забременях и... Всички знаете как е с една заплата в къщи, особено имайки предвид, че мъжа ми не е шеф на фирма или нещо такова... Simple Smile Но се надявам да се справим. Общо взето ви съветвам да направите същото! Накрая нещата се оправят. Аз съм минала един път по този път (съкратиха ме точно като забременях с баткото) и пак се чудехме кое по-напред.

# 25
  • Мнения: 2
Ами никой не ми даде мнение по въпроса с д-р Георгиев и се смених ФМ при доц.Томова за нея четох по форумите доста добри отзиви и другата седмица съм на преглед, дано всичко е наред. Знаете ли при Томова колко струва прегледа ?

# 26
  • Мнения: 3
И аз да се разпиша в новата тема.
Първо честит празник на всички именници да са живи и здрави.

Аз също се притеснявам много за парите, защото все пак е доста трудно на повечето хора. Освен че правим ремонт, плащам всеки преглед въпреки че е по здравна каса и ако не питам лекарката да ли това не беше безплатно тя няма да се сети а ми взима парите, но най-много ме  стресират сумите за раждането. Както и след това. Първа бременност ми е и се притеснявам много, защото не знам дали ще се справя, но трябва да може а с парите след раждането не знам. Но според мен всички ще се справим затова сме жените. Много дълго стана момичета извинявам се.

# 27
  • Мнения: 145
Даниа, аз имам рецепта за пангасиус - ако имаш 1-2 домата, ще стане супер. Много проста и бърза рецепта. Нарязваш доматите на кръгчета. Слагаш в тавичка на дъното така, че да го покриеш добре. Отгоре слагаш филетата, които преди това са овкусени със сол и черен пипер. Може и с подправка за риба. Поръсваш, ако имаш, малко босилек или девесил. Отгоре върху всяко парче слагаш пак кръгче домат и върху него резен лимон. Печеш на предварително загрята фурна 15-20 минути. Ааа и малко зехтин или олио ръсваш. Ами това е.

Аз ще правя с филета от пангасиус кюфтета за довечера. Пуснах линк към рецептата за тях във Фейсбук. Звучат интересно и те.

И аз имам страхове, но се справям с тях по няколко начина. Първо, знам, че е нормално да ги имам. Опитвам се да ги игнорирам съответно. Ако не успея, говоря с мъжа ми за тях и той бързо ме връща към реалността.

# 28
  • Мнения: 708
здравейте мами,
4естит празник на вси4ки именници и изоб6то на на вси4ки българи.
Въпреки, 4е съм толкова дале4 от БГ и аз 6те спазя традицията и тази ве4ер сме на рибка Wink

В4ера ми мина онова гадното изследване, за което ви говорех. Доста ме боля, няма да се впускам в подробности как проти4а, 4е 6те ви настръхне косата  Mr. Green

Ина4е бебо е станал 3,7 см и тъкмо си мислех, 4е е ОК и едно моми4е на съ6тите седмици като мен влезна след мен на изследване и излезе охилена....нейното бебо4е по4ти 6 см  Shocked
На вси4кото отгоре взе да се обажда на вси4ките си приятелки по тел. и да се хвали как нейното бебе било двойно в сравнение на моми4ето влезнало преди нея.
Както и да е, гледам да съм спокойна. След около 20 дни 6те знам резултата, дано вси4ко е наред.

Междувременно отслабнах 2 кг за 2 дена. В неделя  Sick цели 18 пъти  Shocked
Както и да е, смело напред и времето да минава.

Много цунки и на вси4ки и успех на прегледите  Hug

# 29
  • Мнения: 811
Здравейте Simple Smile
Честит Никулден и честито на всички именици!

мърморанка, благодаря ти много за споделената информация!
И аз точно към нещо такова съм се насочила - количка и столче за кола, което да се монтира на количката. Мисля със столчето за кола да изкараме лятото, а след това да използваме количката (облегалката обаче искам да пада до легнало положение. Ние нали ще хванем от 0 до 6 месеца - това са всички летни месеци + есенно-зимни. Ще ни трябва хем нещо за лятото по-открито, хем и нещо по-затворено за зимата (те бебчовците ще са мънички и през зимата). В голяма чуденка съм каква количка да избера, и Cangaroo-то ми хареса във вариантите 2 в 1 и 3  в 1  Thinking  ooooh!

мушмурок засега и аз само разглеждам и премислям. Количка ще купуваме чак след раждането, предварително ме е страх  Rolling Eyes Така направихме и когато се роди малката. 2 седмици след раждането купихме количката, после осъзнах, че навремето не е бил най-добрият избор, но сега вече си знам какво искам и какво трябва. Опитът учи   Mr. Green

Колко хубаво, че сме запазили всичко от Ади. А ни съветваха всичко да продаваме. Сега ако трябваше пак да купуваме всичко направо не ми се мисли  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт