Работодатели мошеници!

  • 2 287
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 862
ако е подал молба за предизвестие, но реално напуска от днес за утре  за съжаление може да дължи 1 месечна заплата на работодателя като обезщетение . Казвам и това го има като вариант тъй като не знам пълната информация.
Дано да му плати  .
Заповедта за освобождаване е по взаимно съгласие, т.е. не дължи предизвестие.

И аз съм "ЗА" жалба в инспекцията по труда. Много по-бързо се случват нещата.

# 16
  • Мнения: 700
Жалба в Инспекцията, но реално те ще препоръчат на работодателя да изплати заплатата. Ама ще го заплашат, де. Иначе и тогава, ако не я изплати, вече съд.

# 17
  • Мнения: 2 927
Не е в компетентността на ИТ да разпореди плащане на заплатата. И според мен първо да се провери настъпил ли е падежа, но това го казах още в началото, и смятам, че авторката ме разбра.

# 18
  • Мнения: 700
Да, Хърмаяни, и аз това имах предвид. ИТ ще препоръча на шефа да му плати заплатата, като му изпрати писмо. Някои работодатели се стряскат от техните писма и изплащат забавените заплати. Но ако не му я изплати, не мине ли през съда няма да си види заплатата.

# 19
  • Мнения: 35
Днес мъжът ми подписа документите подготвени от адвоката, и шефът му отива на съд.
Обаче пак имам съмнение за благоприятен изход, защото вчера се порових, и разбрах от други потърпевши, че и да спечелиш дело, пак не е сигурно, че ще си получиш парите. Някои хора не могат да си върнат хиляди левове.

# 20
  • Мнения: 411
А какво е записано в заповедта за прекратяване на ТД. Там освен основанието на което е прекратен договора обикновено  се съдържа и разпореждане за изплащане на трудово възнаграждение, обезщетение за неизползван отпуск и пр. Ако няма изричен текст в заповедта за изплащане на ТВ, се предполага че това ще стане след внасяне на осигуровките с плащането на ТВ на останалите служители. Отчетете и факта, че в масата случаи ТВ се заплаща с месец назад, т.е. кр. на декември се изплаща това за ноември.

# 21
  • Мнения: 411
..., че и да спечелиш дело, пак не е сигурно, че ще си получиш парите. Някои хора не могат да си върнат хиляди левове.
Това са несериозни приказки. Това, че някой не знае как или не му се занимава не значи че е невъзможно.

# 22
  • Мнения: 35
А какво е записано в заповедта за прекратяване на ТД. Там освен основанието на което е прекратен договора обикновено  се съдържа и разпореждане за изплащане на трудово възнаграждение, обезщетение за неизползван отпуск и пр. Ако няма изричен текст в заповедта за изплащане на ТВ, се предполага че това ще стане след внасяне на осигуровките с плащането на ТВ на останалите служители. Отчетете и факта, че в масата случаи ТВ се заплаща с месец назад, т.е. кр. на декември се изплаща това за ноември.





Става въпрос за заплата за октомври.Текста не е пред мен, при адвоката е, но там си пише всичко. И за заплатата, и за обезщетение за платен отпуск.
Пак ви казвам, заплатите на другите служители са изплатени.

Общи условия

Активация на акаунт