Отговори
# 45
  • Мнения: 4 370
Благодаря много за разясненията!  Hug

# 46
  • Мнения: 169
Привет момичета,
Я кажете сместа за мъфини на ръка ли се бърка или с миксер  Thinking
Мерси

# 47
  • Мнения: 22 867
Привет момичета,
Я кажете сместа за мъфини на ръка ли се бърка или с миксер  Thinking
Мерси

По принцип, да, смесват се сухи съставки, в друга купа течните, и се смесват на ръка с бъркане. Дори в някои рецепти се отбелязва да не се престарава човек с разбъркването, нищо, че сместа е на бучици.  Но все пак виж какво пише в рецептата, понеже кексчета/мъфини много не се прави разлика, ако в нея не пише примерно, да разбиеш на пяна яйцата със захарта, значи няма нужда от миксер. Peace

# 48
  • Мнения: 1 883
Привет момичета,
Я кажете сместа за мъфини на ръка ли се бърка или с миксер  Thinking
Мерси

Аз ги бъркам на ръка.До сега провал не съм имала.

# 49
  • Мнения: 169
Точно в рецептата Не пише да разбивам на пяна- Пише само реда на смесване на продуктите. И аз затова като за пръв опит питам Simple Smile
Мерси labrex , Тя

# 50
  • Мнения: 493
Миналата година правих "пастърма " от сърца, но пусто ЕГН, сега изобщо не се сещам как точно беше, а и не съм си записала никъде. Моля за помощ, ако някой е правил да ми напише точната рецепта.

# 51
  • Мнения: 22 867
Миналата година правих "пастърма " от сърца, но пусто ЕГН, сега изобщо не се сещам как точно беше, ..................

Виж рецептата на пеп-4о. Peace

# 52
  • България
  • Мнения: 490
имам домашно прясно сварено мляко от седмица,от опит знам че ако сега го замразя ще се развали
днес ще купувам ново мляко и се чудя как да го замразя в смисъл да ли да го варя предварително....

# 53
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
имам домашно прясно сварено мляко от седмица,от опит знам че ако сега го замразя ще се развали
днес ще купувам ново мляко и се чудя как да го замразя в смисъл да ли да го варя предварително....
Да, сваряваш и замразяваш, после директно го ползваш.

# 54
  • Мнения: 721
От приятелка знам, че за да не се развали/пресече млякото не трябва да се вари преди замразяване. Родителите и имат голямо стопанство и по този начин си съхраняват количества прясно мляко. После вадят и след като се размрази си го сваряват. Сподели, че предварително свареното се пресичало. Аз не съм пробвала, при нас се изпива моментално.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 255
Рецепта за вкусен ябълков пай си търся. Hug
За шоколада знам, че не трябва много да се загрява, защото се пресича.
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,249.msg68.html#msg68
Тя,не е пай,а щрудел,но погледни ако искаш.На мен ми е фаворит от ябълковите десерти  и  е много лесен.

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 13:23 от mis_val

# 56
  • Мнения: 7 420
  Здравейте!
  На някой да му е под ръка рецептата на топчета със сирене на Мама Цоцоланка?Онези питко-баница подобни,дето се заливаха с кисело мляко.
  
  Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 13:37 от Селма

# 57
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Искам да украся торта с белтъчна глазура - 2 белтъка и захар. Въпроса ми е как да я  запека после за да има лек загар? На колко градуса и колко време?

# 58
  • Мнения: 22 867
 Здравейте!
  На някой да му е под ръка рецептата на топчета със сирене на Мама Цоцоланка?
  
  Благодаря предварително!

Селма, предполагам за тая рецепта питаш? Peace

zornitsa, включваш само на горен реотан, на умерена температура и наблюдавай, сравнително бързо става, не мога точно време да ти кажа. Като ти хареса "загарът", изваждаш. Peace

# 59
  • Мнения: 7 420
  Точно,Лабрекс! Party Много много ти благодаря!   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт