В Канада сняг се сипе на парцали, вино иmа, нека вали! - 50

  • 41 888
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 743
И при нас заваляха картички, шемет, мамамия днес получихме вашите, но чакам Диди да се върне от градината да ги отворим заедно Hug

# 76
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Гледаме бг сериали, когато можем, 5 на брой: Стъклен дом, Под прикритие, Домашен арест, Столичани в повече и 7-те часа.  Laughing Има и един Етажна собственост...

Ха-ха и ние така, но без Д. арест, него си го пазя за после, че mи идват в повечко, взех вече да ги пооmесваm. Етажната собственост не я гледаmе, то все едно нашта панелка в Надежда са сниmали - и ние си иmахmе бивш военен, дежурната клюкарка, даже и доmоуправителя беше подобен, саmо че ние си иmахmе и един крадец на 1-я етаж. Ако в някоя серия протече покрива или се срути козирката, да знаете, че верно е била нашта  newsm53


Хехехе, аз като стара Надежденка ти се зарадвах, като видях, че имаш още мили спомени за квартала Simple Smile
Аз сериозно си мисля, че филмчето се снима някъде из наше село.
Ти в коя Надежда беше?

# 77
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И аз получих вече 5 картички - ще изброявам после да не пропусна някой. Благодаря ви - много са хубави всички  Hug Браво на Владко за старанието - много хубаво пише момчето!

Аз БГ сериали не гледам, но пък си записвам доста от смешните сериали и кримитата по cbc, abc, fox и тем-подобните.

# 78
  • Мнения: 63
шемет, не намаляха ли вече коликите ви. Дано скоро да ги израстете. Тод май успя леко да го мине този период, но пък напоследък, особено тази нощ яде на 1 час  Tired Дано скоро да си увеличи дажбата, защото иначе ще взема една кутия АМ, вечер в 20ч да се дохранваме Blush
В този ред на мисли коя формула бихте ми препоръчали? Гледах на Енфамил Thickened заради рефлуксът, който има Тод, но не ми хареса, че има оризово нишесте и сега се чудя дали да не взема Similac Advance или някое друго Thinking
[/quote]

Здравейте на всички, аз не пиша много много тука но ви чета редовно и по повод въпроса на Галчето да и кажа каква формула давам - първо давах на дребния Enafamil A+ Triple Benefits с DHA & ARA. Сега я смених с Nestle Good Start Probiotic че от Enfamila много трудно акахме, но сега всичко е ОК само дето от Nestleto акото му е зелено но било нормално.
Много се радвам че си разменяте картички догодина живот и здраве и ние може да се включим   bouquet

# 79
  • Мнения: 3 743
Дами помагайте Praynig
От детската градина на Диди сега ни се обадиха да си я приберем, защото не спирала да плаче и казвала, че я болят ушите. Тя от уши досега не е боледувала. От Инфо Санте ми казаха да й дам Тайленол и да сложим топла кърпа на ушите и ако утре още я боли да ходим в спешното Rolling Eyes Знам, че Ясен на николова правеше често отити. Някакви бабешки лекове има ли?

# 80
  • Мнения: 753
Галче, аз знам за 2, но предупреждавам, че нито единия не съм пробвала лично:
затоплена мазнина, оригиналната идея е пъдпъдъча мас, но предполагам всяка ще свърши работа, другото е няколко капки сок от диня.
Дано да се оправя бързо Диди и да не се стига до АБ, че тук щедро ги раздават за отити. Praynig

Момичета, аз пак да кажа, че моите картички ги пратих вчера, така че май точно за Коледа ще си ги получите.

# 81
  • Мнения: 5 713
Който се интересува от бг филми, мисля, че Шменти Капели е най-нов. Но се готвят и други. Wink

Галче, да се оправя бързо Диди! Маги 2-3 пъти се е оплаквала от болки в ушите, но не съм давала нищо. Ама не ме слушай мен, де. Simple Smile От може би 3 години не се е оплаквала.

М/у другото синът ми досега не е имал ушни неразположения (3год и 6мес). Да, вярно не ходи на градина, но не го навличам и пазя много много. Събира се все пак с деца, кака му на училище ходи.
Имал е еднодневни Т (с едно изключение, но тогава бяха 3 зъба наведнъж), кратки и нечести кашлици и хреми. С нищо не съм го лекувала. Само кърма, гушкане и повече от обикновено внимание.
Болката в ушите на Маги също е минавала с добра дума. Wink

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 04:37 от Вери

# 82
  • Мнения: 0
Вчера пуснахме и нашите картички,благодаря за прекрасните такива  изпратени  ни от November Rain,Shemet neveroiaten,mamamia,ВЛАДИ,сем.Миневи(тук се извинявам ,но не можах да засека ника Embarassed).Много се зарадвахме на картичките,не съм предполагала ,че емоцията е толкова силна-БЛАГОДАРЯ момичета Hug Hug Hug.За бг сериалите -започнахме да ги гледаме от няколко месеца и не мога  да се спра Shocked ,може би защото от идването ни в Канада спряхме да гледаме каквото и било на бг език и ние с образователна цел,сега пред мъжо обеснявам ,че децата трябва да гледат бг филмчета -да наваксват думи.Малката голям смях се смее на Домашен арест,само да не реши да издикламира на баща си  новия набор от думи научени от там,че ще стане интересно...,който го е гледал ще разбере  за какво иде реч.

# 83
  • Мнения: 319
Галче, аз опит с отит нямам, но ще ти кажа какво правеше една приятелка - сок от праз капваше в ушите. Ама за да е по-лесно да изцеди сока, затопляше малко праза на микровълновата, после го изтисква и капва в ушите. Не знам доколко помага обаче. На нея й бяха казали, че много важно е детето да си издухва хубаво носа. Откакто поотраснаха дечицата й (близначета) и започнаха сами да духат като имат сополи, положението с честите им отити значително се подобри, да не кажа че май им спряха нацяло отитите  Peace

Сериалите - ами и ние всичките ги гледаме Crazy Ама за да не става мешаница, захващаме някой, който има вече минал поне 1 сезон. Като го изгледаме започваме друг. Така изгледахме първия сезон на Под прикритие, първия сезон на "Столичани в повече", сега захванахме Стъклен дом, че той вече 4-ти сезон кара. Като приключим с него, мятаме някой с насъбрани повечко серии. Гледаме също "Фермер търси жена" нищо, че това не е сериал. Ние теглим от DMCA-removal-from-Google. Да не си мислите че не ставаме от телевизора Crazy Гледаме по 1 серия вечер, когато децата заспят, и то не всяка вечер (понякога заспиват късно).

Образователната цел - прилагаме я и у нас, с анимационните филмчета озвучени на български. И мога да кажа, че ефекта е поразяващ Crazy Е, понякога има фрази от рода на "глупав мамут такъв" или "хубави мъжки очи" (това принцесите само за любов говорят, в следствие на което и Флоранс постоянно за любов говори и пее Joy)

За партито в църквата - някаква промяна за наличието на дядо Коледа newsm78?

# 84
  • Мнения: 0
Галче,аз знам за затоплено олио-леко затоплено и за сок от ябълка,пак леко затоплен капят се по една две капки в ушенцето.Майка ми е с чести отити-от нея зная това,но си мисля че по скоро е при настинка ,а не ако има нещо вирусно.Моята Джиджка  на 2 пъти е изпищявала от ухо-първия път я заведохме на лекар-диагнозата тежък отит и това без температура-37,5-38,като тя като рече да боледува направо на 40-40,5 си я  прави от раз и разбира се антибиотик първия и антибиотик-5 дни оше на 2 -ия ден и мина.Втория път беше с болно гърло и от там температура и започна болки в ушите,аз започнах да чета в нета  и стигнах до един метод наречен дърпане на уши и  взех че опънах ушичките ,чу се едно изпукване ,на сутринта нямаше и помен от температура и болки в ушите.Това за нашия опит с отита,дано докато съм писала да е отшумяла болката и да е здравичка Диди вече ,че най е лошо децата като боледуват.

# 85
  • Мнения: 3 932
АЗ съm сеm. Mиневи  newsm62

Вчера пуснахме и нашите картички,благодаря за прекрасните такива  изпратени  ни от November Rain,Shemet neveroiaten,mamamia,ВЛАДИ,сем.Миневи(тук се извинявам ,но не можах да засека ника Embarassed).

Как коя, най-колоритната - 5та  Mr. Green
Хехехе, аз като стара Надежденка ти се зарадвах, като видях, че имаш още мили спомени за квартала Simple Smile
Аз сериозно си мисля, че филмчето се снима някъде из наше село.
Ти в коя Надежда беше?

# 86
  • Мнения: 18
Галче, аз давах антибиотик, предписан от лекаря, дори втория път замалко не направи пневмония. Експерименти със здравето не правя, слушам доктора, пък и не мога да го гледам да се мъчи, да реве от болка и да изгаря от температура. Шеметна има повече опит от мен с отитите - дано се включи и тя.

# 87
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Галче нашите отити всичките бяха с високи температури - давали сме антибиотик след като го предпише доктор. От изчетеното за отитите разбрах че ако детето е много малко се препоръчва операция за поставяне на тръбичка за дренаж на ухото - ако детето наближава 5 годинки може да се изчака, защото около тази възраст проблема се регулира от растежа на детето - ушния канал се разширява и накланя така че е по-лесно оттичането. Докторите казват че ако детето направи 3 отита за 6 месеца или 6 отита за 12 месеца то е препоръчително да се сложат тръбички.

# 88
  • Мнения: 5 713
Маневрата, ходиш ли на йога? Харесва ли ти?  Simple Smile

# 89
  • Мнения: 429
Момичета Здраейте!

Гале Мишел е имала 2 ear infections. Никога не са споменавали думат отит лекарите та затова ползвам и аз ear infection. И двата пъти с Т и с антибиотик.
Аз на твое място веднага бих я завела на лекар и не бих чакала с Тайленол да й мине!

Аз да си кажа какво вълнение изживяхме днес с Мишел! Получихме коледни картички от Тарилимом  и нейните юначета Hug. Мишел си чЕте нейната десетки пъти и заспа с нея и според нея там пише: Хапи Бъртдей Диър Мишел! Тя знае от скорошния й РД че за РД се получават картичи и че това пише там а и картичката й е с Коледен Мечо Пух. Мечо Пух беше темата на РД партито та съвсем се наместват за нея нещата че това е картичка за Хаппи Бъртдей!  Laughing

Тарилимом най-сърдечно благодаря!  Hug  bouquet Heart Eyes
А аз уж не участвам в картичко обмена!  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт