Кажи ми името на детето си и ще ти кажа какъв си! - Втора тема.

  • 32 530
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 51
 Ако може и мен да ме разшифровате... Blush С щерка Аделка Mr. Green

# 706
  • София
  • Мнения: 291
Camile - Виктор и Мариса.
Имаш две основни страни на характера - решителна и смела, когато се налага и отзивчива и мила, когато ти подсказва сърцето; с едната отбелязваш победи, а с другата печелиш приятели; често се забъркваш в чужди проблеми, после се чудиш, как да ги разрешиш; и си казваш - никога вече, но обикновено чак, когато вече си загубила доста - време, нерви, чувства или пари.
Когато ти се струва, че си изпуснала всички превозни средства към нещо, не се самосъжаляваш; отдаваш го на нещо, което не можеш да контролираш и не ти остава нищо друго освен гордо да помълчиш; душата ти е волна птица, не би понесла ни клетки, ни зрънца; все мислиш, как от ограничения да бягаш и се надяваш да се намери някой, който от самата теб да те спаси ...



# 707
  • София
  • Мнения: 291
Мама Барбарон - Марина.
Колкото си привлекателна, толкова си и остроумна; това ти помага да се впишеш успешно във всяка една среда около теб и да се чувстваш спокойна и във свои води там; естественото ти състояние на духа е да искаш да видиш много, да научиш много, да чувстваш много и да обичаш много; за това си така подготвена за всички капризи на съдбата, през всички сезони на годината.
Когато си тъжна и всичко над теб пропада, ти не страдаш, като другите; не затваряш чувствата в себе си, като мида и не се опитваш да удавиш морето от плач; на враждебните делници отговаряш с усмивка и ги караш да се изчервяват от срам; а болката посрещаш с чаша вино и после я отпращаш - гола, боса, смешна и пияна, без нито грам да ти е навредила ...







# 708
  • Sofia
  • Мнения: 559
Страшно разпали любопитството ми тази тема. И възхищението ми, защото винаги съм предпочитала да говоря, вместо да пиша, просто първото ми се отдава, за разлика от второто. Така че   bouquet
Синовете ми се казват Матиас и Максимилиян.
Благодаря!

# 709
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
и аз  Embarassed Ева Десислава Станислав

И аз ще дам само тълкувание за Ева, това име виждам на лентичката, а другите имена не ми стана ясно имена на други дечица ли са или?

беборана..... с Ева - ти си винаги нетърпелива, винаги динамична. Обичаш да общуваш, не обичаш да се спираш на едно място и да бездействаш. Обичаш да ходиш на кино, обичаш да се забавляваш с приятели. Но детето е на първо място, заради него изоставяш всичко и забравяш купонджийския живот. Но при първа възможност си наваксваш.

Camile с Виктор и Мариса - ти не обичаш да те разиграват и на никого не оставаш длъжна в спора. Но пък спориш само когато си убедена в правотата си. Защитаваш интересите си без страх. Обикновено казваш, каквото мислиш. Не обичаш да те поучават. Захващаш се с една работа, само ако знаеш, че ще я свършиш както трябва, иначе не се ангажираш. Не даваш напразни обещания. Обичаш да се различаваш по малко от другите.

Мама Барбарон с Марина - ти си човек, който винаги може да даде съвет на другите. Преживяла си много и си разсъждавала много върху живота. Ако е по възможностите ти, винаги би свършила услуга на някого. Но не и за сметка на удобството на семейството ти. Не държиш винаги да изкажеш мнението си, ако то се различава от чуждото, но е невъзможно някой да ти наложи да правиш нещо, което не ти харесва.

Ванина Стефанова с Адела - в никакъв случай не искаш да се сливаш с околните. Ти имаш свой стил и виждания и не ти пречи да изразяваш своя стремеж към пъстрото, и бягството от сивотата и рутината. Същевременно цениш много знанията и мъдростта, и искаш да научиш дъщеря си, че преди да дръзне да бъде различна, трябва да е опознала поне малко света около себе си. Както си направила ти. Проумяла си, че нищо никога не остава същото и промените не те плашат, за теб те са просто прогрес.

mds с Матиас и Максимилиян - от теб никой не може да чуе празни приказки и голословене. Ти защитаваш теза и влизаш в спор, само когато се отнася до сфера, която ти е добре позната и ти е важно да убедиш някого в правотата си. Безцелното спорене и заяждане не ти се нрави. Нагласила си живота си така, че да се чувстваш възможно най-комфортно ти  и семейството ти. Умееш да планираш добре и да следваш плановете си, обикновено достигаш набелязаните цели. Не харесваш хора, които лесно се отказват и постоянно се оплакват. Искаш да научиш синовете си да пристъпват смело и гордо в живота, и да не поставят себе си в конфузни ситуации.

# 710
  • Мнения: 51
 Благодарим, Roisbouquet

# 711
  • София
  • Мнения: 291
Ванина Стефанова - Адела.
Притежаваш смелостта и откровеността, присъщи на човек, който няма, какво да губи; непукизма и спокойствието, с които вземаш най - важните решения в живота си са достойни за възхищение; имаш задълбочени познания в много области, но най - голямата фурия си в областта на изкуството; рядко се среща ерудиция, като твоята.
Много си приказлива, една Ванина - Бърборина си ти; хубавото е, че поне има, какво да кажеш, за разлика от много други; ти не си човек, който ще угажда на акъла на съдбата си; по - скоро ще ритнеш вратата на дома й с крак и ти ще се наложиш, ще я накараш дори да ти приготви и обяд и да ти сервира, все така - чаровно нетактична ...








# 712
  • Мнения: 51
narcis- Hug! Срам ме е да кажа дали има нещо вярно, че ще прозвучи много нескромно... Heart Eyes

# 713
  • София
  • Мнения: 291
narcis- Hug! Срам ме е да кажа дали има нещо вярно, че ще прозвучи много нескромно... Heart Eyes
Я виж ти, била си и свенлива!   Grinning   Hug

# 714
  • София
  • Мнения: 291
Mds - Матиас и Максимилиан.
Горда от постъпките си и самоуверена, защото си обичана, ти бавно и сигурно пристъпваш напред по пътя към предстоящи нови постижения; всеизвестна си с максимализма, който влагаш при чертането на нови планове и вдигането на високи летви; това, което неизменно винаги те е водило в действията ти е, че непрекъснато си отворена към нови неща; видиш ли нещо ново и непознато, веднага търсиш начин да се настроиш на същата честота.
Много добре знаеш, как най - точно и най - ясно да определиш границите на личното си пространство; последното нещо, което ще направиш е да изложиш на показ неща, които касаят единствено теб или семейството ти; много силна е твоята майчината обич, тя няма аромат и цвят, не можеш да я видиш или да я докоснеш с ръце, но чувстваш, че цяла те изпълва; и когато започне да прелива проблясва в твоя мъничка бисерна сълза и после нежно гали по главите онези твои две най - мили същества ...








# 715
  • Sofia
  • Мнения: 559
Благодаря и на двете ви. Завистта ми е чужда, но определени умения и знания(както в този случай) винаги събуждат по-малко от това чувство в мен, примесено с възхищение.
Темата ви е страхотна. Харесва ми!

# 716
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Много интересна тема   bouquet
Много ще се радвам и аз на тълкуване - дъщеричката ми се казва Изабел Фрея  Heart Eyes

# 717
  • Мнения: 3

Мозче с Василена - ти обичаш да планираш нещата и да не изпадаш в ситуации, от които трудно се излиза. Не обичаш да изпъкваш прекалено и да налагаш мнението си на другите. С хората, които ти допадат си много освободена, с другите се държиш по-сдържано.

Сега прочетох продължението на Rois. Благодаря за отделеното време и на двете ви с Narcis , абсолютно точни и описващи характера ми са тълкуванията и на двете ви.   bouquet

# 718
  • София
  • Мнения: 291
Elfie - Изабел Фрея.
Не си родена, за да стъпваш по земята, по която вървят всички останали; приказно същество, като теб - така безплътно и благоразположено дори и към недостатъците на хората заслужава нещо много по - добро; в твоя свят няма място за тъмни чувства и нерадостни дни; всичко е окъпано от блясъка на очите ти и сгряно от топлината, която излъчва сърцето ти.
Имаш почти магически способности, за които с изненада разбираш дори и ти; всичко до което се докоснеш в миг става красиво и после дава живот; често водиш титанични битки за неща, на които държиш и в които вярваш, като черпиш сили от незнайни самодивски езера; ако загубиш ти трябват само зрънце огън и капчица сияние и пак ще бъдеш най - прекрасна нечия мечта ...






# 719
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
elfie с Изабел Фрея  - първо поздравления, това е едно от най-красивите имена, което съм чувала, съвсем по мой вкус Hug - на теб никога не ти е скучно сама със себе си, имаш своите вътрешни светове, които са богати и пребогати и често бягаш в тях, когато реалния свят ти стане твърде сив. Преливаш от вдъхновение, идват ти хиляди и хиляди идеи за творене, за съжаление не успяваш да осъществиш всичките, просто физически не е възможно. Добродушна и толерантна си, склонна си да разбереш всички човешки наклонности и търсиш добротата у всеки. Някои хора те приемат за твърде екстравагантна, но ти не им се сърдиш, напротив дори ти харесва да си различна в очите на другите. Не вършиш нищо по обикновения начин, ако някой може да изненада другите всеки път, когато върши нещо, то това определено си ти.

Фран Джонсън  с Ралица, Цветина и Петър - ти си здраво стъпил на земята човек, който не храни излишни илюзии за нищо, винаги усмихната, със заразителен смях и чувство за хумор. Отдавна си над нещата и не те впечатляват чуждите коментари  и забележки. Очакваш същото и от другите и понякога не разбираш защо ти се засягат, когато си откровена. Трудно е нещо да те изкара от равновесие, не гледаш на нещата от живота прекалено сериозно, но същевременно, винаги си сигурна в това, което вършиш, подсигурила си се така, че на семейството ти, да не му се налага да изпитва някога сериозни материални затруднения. Готова си винаги да дадеш съвет на другите. Хората обаче те смятат за по-голям непукист, отколкото си, и ти имаш своите моменти, когато душата ти може да се разнежи от хубав стих или гледката на някоя величествена планина.

Общи условия

Активация на акаунт