Как бихте постъпили, ако разберете, че той има чувства към друга?

  • 12 235
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 217
А ако сега се завърти наоколо някой, който да те поразпали и да е наистина съсредоточен само в теб.....как би реагирала?
Питам, защото ми се струва, че си доста ранима заради бившата си връзка и в момента заместваш....
Ако наистина не са консумирали интереса си един към друг тогава, много е вероятно това да стане на по-късен етап.
Много е вероятно и да те обича наистина, но.....аз съм шубе и не бих рискувала....
Ако си от по-смелите, може обаче и да спечелиш.
Няма как да знаеш.
Всяка една от нас тук може само да ти каже какво би направила тя.....И то да е най-грешното или най-правилното решение.....

Последна редакция: сб, 10 дек 2011, 10:16 от GENTIL

# 46
  • Мнения: 2 216
Ти не обичаш този мъж . Там ти е проблема . Другата жена просто е подразнила егото ти ... нормално , всеки би искал да е № 1 .
Но аз си мисля , че тази връзка е прекалено много изградена на компромиси и на опити "сега да бъде друго " .
Не бързай . Най - малкото пък с брак . Има време , нека ви се избистрят малко нещата ...
Peace И двамата още не сте преодоляли бившите. У вас тлеят силни жарави, а се опитвате нов  огън да запалите

# 47
  • В.Търново
  • Мнения: 6 710
Ох, много ми е неприятно, не знам...
Не, не е онзи с тревата. С него приключихме, сега и той уж си има няква връзка от разстояние. ЧУваме се от време на време. Всичко е точно. Харесваме си се, но мина нашето време.
А със сегашният ми приятел за мен също е компромис, тъй като той не е като типичните ми връзки и мъже, които съм имала. Самата аз също избрах разума, избирайки да бъда с него. Всичко в тази връзка за мен е ново и различно, не е като досегашните ми.
А той винаги ми е казвал, че започваме начисто, че за него хората от миналото са мъртви. Казвал ми е, че не одобрява контакта с бившите гаджета и не ме разбира за това, че имам приятели мъже или че се чувам с бившите си понякога.
А сега това!!!
Боли ме, като знам, че той мисли за нея. Разбирам го, че иска нова любов и не мога да му се сърдя за чувствата му, те не зависят от него. Но все пак да знам, че не съм номер 1 за него, за той винаги ще копнее за някаква друга жена.
Имам мейла й, дали да й пиша? И какво изобщо мога да искам от нея?!

Щом сега не си №1,няма да бъдеш никога!

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Боли ме, като знам, че той мисли за нея. Разбирам го, че иска нова любов и не мога да му се сърдя за чувствата му, те не зависят от него. Но все пак да знам, че не съм номер 1 за него, за той винаги ще копнее за някаква друга жена.
Имам мейла й, дали да й пиша? И какво изобщо мога да искам от нея?!

Ужасно тъпа постъпка е ти да й пишеш и да се разправяш. Груба селска проява в най-висша форма. Типично женско хрумване  Sick
Какво ти е виновна жената?
Ако някой е за бой това е любимият ти, не тя. Говори с него, разправяй се с него, не с нея.
На въпроса ти "как бихте постъпили..." - аз бих изчакала ... да мине малко време и да видя, усетя и се уверя как стоят нещата. После бих решила какво да правя - дали да остана с него или да си тръгна.


Щом сега не си №1,няма да бъдеш никога!

rosinauzunova, не е точно така и не е толкова просто... а "винаги" и "никога" не значат нищо ... Понякога нещата се променят страшно много ... Peace

Последна редакция: сб, 10 дек 2011, 11:00 от Мон...

# 49
  • Мнения: 755
Не съм чела развоя на темата  до сега.
Конкретно по темата : Прилича ми на прощаване с миналото. Минало, което явно е значело много за него и сега се прощава с него, защото ти си бъдещето - намерил е отново щастие в твое лице, но му е трудно да загърби и миналото/другата жена, която явно е обичал много/.
Явно той не е намерил точните думи да ти го обясни и ти го тълкумаш погрешно, че не си желана.  Такова усещане имам...

# 50
  • Мнения: X
Е, чак пък тъпо да и пише... аз приемам за нормално, че някой може да ми пише и да ме пита докъде съм в отношенията с настоящия й мъж/връзка, ако има съмнения, също бих излязла с такава жена и бих била напълно честна и прозрачна. Нека е спокойна. Друг е въпроса дали всички имат цивилизована нагласа за тия работи. С моя човек сме се съгласили, че безвкусната връзка с бившите е най-безобидна и според мен всяко сваляне на напрежението и илюзиите посредством нормални човешки отношения е по-добрия вариант от радикализма и войната с бившия.

Аз лично в твоето положение Hearty не бих бързала да се обвързвам, има толкова много варианти да си заедно с някой, оставяйки историята да се развие сама към край или продължение... но явно щом си стигнала до разклона и трябва да избереш, сега е времето да си отваряш очите на 4 и дори да посетиш психолог, ако това ще ти помогне да видиш по-обективно ситуацията

# 51
  • Мнения: 104
Един добър психолог няма да може да и помогне по начина, по който и предлагате, добрите психолози не дават съвети, това не са кварталните бабички....за тези неща трябват време, спокойствие и желание за работа със себе си....което не става от днес за утре. Много често дори самите психолози започват работа с някои само при положение, че приеме условието, докато работят да не се жени или пък развежда....човек минава през бурни емоции по време на сериозна психологическа работа със себе си и не е добре да взима важни решения на този етап...просто пояснявам!
А иначе конкретно по темата - както стана ясно и от горния ми пост съвет ни бих могла да дам, само мога да кажа, че аз лично не бих влязла в такава връзка - компромис, в смисъл - ми оная като не иска, айде с теб тогава....гадно е! Разбира се нещата с апо-сложни, но като цяло аз бих се чувствала кофти, имам нужда мъжът до мен да гори за мен, а не за друга....

# 52
  • Мнения: X
Напротив, един добър психолог трябва да встъпи точно сега и да използва кризата за опорна точка.
Казвам го защото ходя от 5г (не съм прекъсвала) и защото е част от образованието ми  Peace

# 53
  • Мнения: 104
Това е извън темата, но само да поясня, че явно е въпрос на перспектива, не всички психолози дават съвети и слава богу, че е така.....и аз не говоря на изуст...мнението ми е професионално...съветите са запазено пространство за приятелите и родителите  Peace виж търсенето на пътя с една професионлна подкрепа е нещо съвсем различно!
Вярно е че в поста ви никъде на пише да отиде за съвет...грешката е моя, не съм разбрала правилно, ако имате предвид професионална подкрепа, която ще помогне да разбере по-добре себе си и от там сама да вземе правилното решение това вече е съвсем друго, но определно няма да стане бързо  Peace
След като ходите от 5г би трябвало да знаете, че всяко нещо, което късае психологическото функциониране отнема доста време и не случайно се нарича психологическа работа...работа си е, трябва сериозно отношение, мотивация, търпение и готовност да се понесат доста трудни моменти....но както и да е, извън темата е това вече...

# 54
  • Мнения: 258
Имах контакти с психолог, не ми помага обаче особено. Винаги насочва прожектора към мен. Аз си знам, че и аз имам проблеми, но тук се касае за житейска ситуация. Ох...
Той се държи много добре, дано да не е временно. Още няколко пъти засягах темата, той не иска повече да говорим за това. Пак казва, че няма от какво да се притеснявам, че иска и обича само мен, никакви други хора не го интересуват.
Stand by.

# 55
  • Мнения: 7 947
 Joy
Отиде на психолог, защото в темата те пратиха!!!  ooooh!
А трябваше просто да си поговориш с мъжа до теб...и с теб самата.

# 56
  • Мнения: 258
 Laughing Laughing Laughing Laughing  Laughing Ти това сериозно ли го мислиш???  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
От години се допитвам понякога до психолог. Конкретно в този случай - не съм. Споделям миналия си опит.

# 57
  • Мнения: 1 129
Joy
Отиде на психолог, защото в темата те пратиха!!!  ooooh!
А трябваше просто да си поговориш с мъжа до теб...и с теб самата.

Защо реши, че е отишла на психолог понеже някой я е пратил?! Не може ли да е почувствала нуждата да посети специалист? Винаги е много "просто" когато гледаме отстрани и даваме насоки.

Hearty, може би наистина няма нужда да засягаш темата отново и отново. Колкото повече дълбаеш в една дупка, толкова по-голяма става тя. Дай си възможност да забравиш за случилото се, да го игнорираш и да усетиш как се чувстваш до този човек и дава ли ти той необходимото. Ако абстрахирайки се от конкретното се усетиш обичана и обичаща, то всичко останало ще се подреди.

# 58
  • Мнения: 7 947
Защото чета темата! Ти явно - не.

# 59
  • Мнения: 1 129
Защото чета темата! Ти явно - не.

Вилико, третият пост от тази тема е мой и я следя от самото начало. Това, че някой е изпратил авторката на психолог, в никакъв случай не означава, че тя е посетила такъв заради публикацията на потребител N.

Общи условия

Активация на акаунт