Как бихте постъпили, ако разберете, че той има чувства към друга?

  • 12 228
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 258

Hearty, може би наистина няма нужда да засягаш темата отново и отново. Колкото повече дълбаеш в една дупка, толкова по-голяма става тя. Дай си възможност да забравиш за случилото се, да го игнорираш и да усетиш как се чувстваш до този човек и дава ли ти той необходимото. Ако абстрахирайки се от конкретното се усетиш обичана и обичаща, то всичко останало ще се подреди.

Благодаря Поли, точно това мисля да направя!  hug

# 61
  • Мнения: 7 947
Защото чета темата! Ти явно - не.

Вилико, третият пост от тази тема е мой и я следя от самото начало. Това, че някой е изпратил авторката на психолог, в никакъв случай не означава, че тя е посетила такъв заради публикацията на потребител N.

Не, не значи. Обаче винаги се дразня, когато в темите - хората се пращат я на психолог, я се изкарват виновни за самите себе си, нищо - че те търсят подкрепа, а не назидание. В тоя ред на мисли беше възклицанието ми.

А относно това да не се дълбае - не мисля, че най-добрия лечител е да не се опитваме да мислим, защото в даден момент - всичко избухва като буря.

# 62
  • Мнения: 1 129
Не, не значи. Обаче винаги се дразня, когато в темите - хората се пращат я на психолог, я се изкарват виновни за самите себе си, нищо - че те търсят подкрепа, а не назидание. В тоя ред на мисли беше възклицанието ми.

А относно това да не се дълбае - не мисля, че най-добрия лечител е да не се опитваме да мислим, защото в даден момент - всичко избухва като буря.

Ако не е изказано, а в случая вече е говорено по темата. Отделно от това, ако авторката се опита да се абстрахира от конкретната ситуация и все пак се чувства зле, отговорът на това какво трябва да прави ще е повече от ясен, както и в обратната ситуация.
На мен също ми прави неприятно впечатление когато някой нахлуе само, за да обиди друг или да го изпрати да се прегледа, но твоят коментар не беше отправен към този някой, а към потребителката и отстрани изглежда грубо. Може и аз да не съм те разбрала.

# 63
  • Мнения: 7 947
Не съм искала да съм груба, определено  Peace
Несигурността в чувствата и вътрешните терзания са най-коварното нещо! Дори по-болезнени от физическата болка, знам го.

# 64
  • Мнения: 104
viliko, не знаех, че ходенето на психолог е назидание hahaha Еййй нЕма се опраЙм никога..... с това закрепостяло средновековно мислене...не ме интересува дали някои ще се обиди сега...ако се обиди и той на психолог да оДи  Joy

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 372

Hearty, може би наистина няма нужда да засягаш темата отново и отново. Колкото повече дълбаеш в една дупка, толкова по-голяма става тя. Дай си възможност да забравиш за случилото се, да го игнорираш и да усетиш как се чувстваш до този човек и дава ли ти той необходимото. Ако абстрахирайки се от конкретното се усетиш обичана и обичаща, то всичко останало ще се подреди.

Благодаря Поли, точно това мисля да направя!  hug
Мисля, че това е най-доброто решение към момента. А възможно ли е просто ти да очакваш нещо друго, нещо повече, нещо, което си имала в предишната си връзка с друг човек, затова сега да ти се струва, че нещо липсва? Понякога имаме лошия навик да се вторачваме в миналото и да го търсим в настоящето. Самата ти сподели, че все още тъгуваш за това, което си имала с бившия си. Това също е причина човек да не се чувства щастлив и да търси негативите. А мъжът до теб, може  би, както някой по-назад беше написал, се прощава с миналото и навлиза изцяло във вашата връзка, може наистина да не я обича, а да е моментен порив, а твоята несигурност идва от твоя личен опит. Т.е. не се чувстваш сигурна в думите му, че не страда за бившата и няма чувства към нея, защото самата ти страдаш за минали моменти с твоя бивш. Хората често съдим по себе си за другите. Когато ние самите правим нещо, очакваме, че и другите го правят, но това изобщо не е така. Опитай, но не бъди предубедена! Няма как всичко да е идеално, ще има неща, в които се разминавате, по които се различавате, явно има неща, по които той се различава с твоя бивш, това е нормално. Важното е да има неща, които ви сближават, да гледате в една посока през повечето време, да държите един на друг, да се уважавате и обичате. Ти обичаш ли го? Чувстваш ли се обичана? Позволяваш ли си да обичаш и да бъдеш обичана? Отговори си, опитай, нищо не губиш, ако подозренията ти се окажат основателни и не се чувстваш щастлива, осъзнаеш, че това наистина не е каквото искаш, не си на първо място, винаги можеш да прекратиш връзката, но опитай, за да не съжаляваш и да се чудиш после, дали не си сгрешила. Успех Hug!

# 66
  • Мнения: 258
Елфче, благодаря за съвета. До сега всичко си беше ок. Още в началото той ми каза, че е малко по - студен и аз все това си мисля до сега. Явно той толкова си може. Но като видях какви писма може да пише, откровено казано ми стана неприятно.  На мен никога не ми е писал и не ми е говорил така.
Продължавам напред. Аз преодолявам все повече старата си връзка. Доста отдавна не сме се чували с бившия ми. Има чувствителна разлика с преди, когато можех да се разплача във всеки момент, в който се сетех за него и загубената ни любов. Вече не е така.
Бъдещето е това, към което се стремим. Вярвам и аз и той!  Hug

# 67
  • Мнения: 1 262
Всичко минава с времето. И аз имах чувства преди време към друг човек, но лека-полека така го забравих, че сега изобщо не се сещам за него, даже се чудя на себе си как съм могла да го мисля толкова време. Въпрос на време е всичко да се заличи от паметта/чувствата.

# 68
  • Мнения: 104
A_H_I_L_E_A  не мисля, че е въпрос на време само, явно е въпрос и на човек, защото аз например имах и все още имам много силни чувства към човек, в който бях много влюбена и с който бяхме заедно, макар и за малко....мога да кажа, че не ми мина и май няма да ми мине никога...разбира се не съм спряла да живея, но исках да кажа, че не винаги просто ей така с времето минава....но когато връзката е невъзможна поради една или друга причина, това разбра се не означава, че не трябва да имаме повече връзки или пък че не можем да се влюбим....можем, но няма да е същото, май и точно за това става въпрос в случая на Hearty...Моето мнение е, че той може и да не забрави онази жена и чувствата си към нея, но това едва ли ще го направи неспособен да обича друга....макар и може би не толкова страстно, не по същия начин...и това, което Hearty трябва да реши дали може да приеме.....най-добре щеше да е да не ги беше разбирала тези неща, за да нямаш сега тези съмнения...всеки има своите малки тайни, които е хубаво да си останат само за него си, още повече, че това не заплашва вашата връзка, той е решил, че иска да е с теб, онази жена е останала в миналото иза теб никога нямаше да е известен фактът, че той завинаги ще я носи в сърцето си....и щеше да ти е по-добре....така че не четете чужди писма, не се ровете там, където не сте поканени...това е мое мнение...аз също съм чела, търсила, намирала и определено съжалявам, защото едва ли ще забравя някога нещо, което нямаше смисъл да знам...както в този случай...айде мнго дълго стана...

# 69
  • Мнения: 1 262
Може  и така да е. Аз мислех по един човек много години наред, но сега ми мина и въобще не се сещам за него. Според мен рано или късно минава, но въпросът е кога точно?!  newsm78 Мен лично ме държа около 6 години.  Laughing

# 70
  • Мнения: 465
Извинявам се, не съм изчела всички мнения преди това.
Според мен, по начина по който и двамата се чувствате, се чувства човек, когато срещне това, което е търсил в живота, след като се е раздялил с голямата си любов. Не винаги голямата ни любов е и тази с която живеем и можем да вървим напред. Това не прави настоящата по-малко хубава, не я прави нестойностна. За жалост, тя не блести и не сияе като онази другата, но може да даде много други неща.
Била съм в същата ситуация като твоя партньор. Не са ме "хващали", но това не е същественото. Реално осъзнавам, че друга моя връзка, не настоящата, е била най-вълнуващата за мен в живота ми. Не обичам по-малко половинката си и това не променя отношението ми към него. Някак не свързвам двете неща. Онова си е едно носталгично кътче в сърцето ми.
Желая ви успех да загърбите старото и да започнете на чисто.   bouquet

# 71
  • Мнения: 258
vesy_evi, не съжалявам, че прочетох тези писма, защото сега поне съм наясно, че все пак има и нещо друго, което таи в сърцето си, любимият ми. Защото ми казва колко отдаден ми е всъщност, а се оказва, че има и още нещо, за което не знам.
A_H_I_L_E_A  и Имате поща, благодаря за оптимизма ви. На моменти не ми се струва страшно положението. Казвам си, че ще го преодолее, ако още не е успял. Щом аз се справих с моята голяма любов към бившия, но има и моменти, когато това тънко гласче ме загризва, че винаги ще си мисли, че с нея му е било най - хубаво.   Cry
А на мен ще го каже ли някога искрено???  Cry
Но все пак да оставим оптимизма да господства.  Hug
Благодаря ви и много весели и топли празници ви желая. Да намерите под елхата всичко онова, което сте мечтали да постигнете и получите.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт