ИЗМАМА: Избелващата писалка RAPID WHITE PEN

  • 30 349
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 69
Притеснява ме също така, че дружеството още развива дейност и лъже потребителите (...)

А мен ме притеснява, че КЗП лъжат  Thinking
Заявявам го най-отговорно.

Daisy^Slava, ти си им писала на (или след) 15 октомври т.г., нали тъй.
Обаче на 15 октомври 2012 на krasivausmivka.com вече се продаваше друг измислен продукт -

Secret Glo tanning system.

Знам, защото веднага след като ти писа в темата, т.е. на 15.10.12, проверих какво става с тия мошеници и още ли пробутват избелващи китайски глупости за зъби. Е, глупостите за зъби вече ги нямаше, а мошениците пробутваха бронзиращи ръкавици за тяло - нали иде зима, трябва да сме с бронзов тен  Laughing
И още ги продават тия измишльотини - всеки може да провери:


Хич да не ви притеснява (и заблуждава!) фактът, че в хедъра на сайта пише "CacaoTen.com":


- този хедър е за заблуда на противника, уж че сайтът се казва CacaoTen.com. Всъщност сайтът си е пак старият, добре познат krasivausmivka.com, както е видно от адресната лента на браузъра.

Та, питам аз, след като на 15.10.2012 в сайта krasivausmivka.com вече не се е продавал избелващ продукт за зъби, какво са проверявали "експертите от Информационна сигурност и защита на потребителите при продажби от разстояние"?

За да не кажат сега, че си измислям и че през октомври все още се е продавал продукт за зъби, ще приложа снимката на "специалната промоция", която доказва, че не през октомври, а още през септември там са се продавали автобронзиращите ръкавици:


Що се отнася до "Иванов маркетинг груп", тази фирма е свързана не с krasivausmivka.com, а с другия сайт - belizubi.com. Ако действително са "предприети съответните законоустановени действия и е ангажирана адм. наказателна отговорност на дружеството", защо belizubi.com още функционира и продължава да предлага (вече повече от година!) т.нар. избелваща система Whitelight (онази, светлинната)?

Що се отнася до ГлаксоСмитКлайн, самите ГлаксоСмитКлайн предприеха нужните действия още на 19.12.2011 и оттогава няма следа от тази измама. Тъй че КЗП какво точно са санкционирали, след като нарушението отдавна го няма??
Да припомня, че скоро след това (миналия декември) сигнализирах ГДБОП, но от тях още нямам отговор, нито пък си личи да са предприели някакви мерки.

Сега нямам време да пиша повече, но общо взето това ми е мнението, Дейзи:
КЗП са прочели темата по диагонал и са ти отговорили нещо.
Именно нещо.
Да не е без хич, дето се казва Thinking

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 14
по принцип схемата на тези мошенници е следната: купуват от alibaba.com разни боклуци за 20-30 цента парчето, правят аматьорски сайтове на worpress и си купуват домейни, пускат масирана реклама във фейсбук, пишат си стотици измислени коментари и хиляди хора се подлъгват.
само аз съм забелязала, че продават: white light боклука, ionic white, разни там измислени писалки, масажор за лице, колан за отслабване, крем за изкуствен тен, крем за уголемяване на бюст, хапчета за отслабване с "малини", хапчета за мускули за мъже и т.н. хиляди други още китайски боклуци, коит струват центове и нямат никакъв ефект.
тактиката е пуска се сайта за 1 месец, продава няколко хиляди парчета и веднага го затвараят, после купуват нов домейн и слагат други картинки на сайта и вече продават новия боклук на заблудените шарани:)

# 32
  • Мнения: 69
Да, rusevva, схемата си е такава, с тази разлика, че не ги държат по 1 месец, а по средно 6 месеца, по мои наблюдения (освен ако не им мине ГлаксоСмитКлайн път Mr. Green - тогава ги закриват преждевременно). Лошото е, че поне 50% от потребителите не знаят, че схемата е такава и бизнесът на мошениците процъфтява. А онези институции, дето трябва да накажат и спрат мошениците, никого не наказват и нищо не спират, а далаверите си продължават.

Другото лошо е, че картинките ми от първата страница на темата продължават прогресивно да изчезват, въпреки че точно за да предотвратя това, започнах да ги хоствам на сигурно място и въпреки че всичките те към този момент са си на въпросното място - живи и здрави. Но сякаш нещо ходи и бърника в кодовете в старите ми постинги, поради което картинките една по една изчезват. Нямам представа защо, не мога да си го обясня newsm78 Да не би линковете към картинки да имат нещо като срок на годност, след който да се саморазрушават? Ако продължава така, дори някой най-накрая да реши да обърне внимание на интернет-тарикатите, едва ли ще схване цялата картина. Вземам мерки по въпроса, възстановявам всичко и правя бекъп на цялата тема.

# 33
  • Мнения: 1 129
Сега прочетох какво сте писали.
Проверих за krasivausmivka.com. Не ми се отваря, изписва, че такъв адрес няма. Може да е спрян, знам ли  (Иска ми се).
КЗП-то и експертите не знам какво са проверявали, мина ми през ум, че нещо такова, станало и останало в миналото, е трудно за доказване.
Много хитро обаче това с "Cacao tan . com". Трябва да им се признае, че са отракани тарикати.   Thinking

# 34
  • Мнения: 69
Да, КравиваУсмивка е предала богу дух Laughing
А заедно с нея - и БелиЗъби  Sunglasses
Дано наистина властта да ги е спряла, а не просто тарикатите да са забравили да си платят хостинга. Ама и властта мълчи, не казва... А можеха поне да ни уведомят, та да не гадаем сега.

# 35
  • Мнения: 1 329
NightGone,

прекрасно разследване си направила, поздравления за отделеното време и нерви. Изчетох темата с интерес, случайно попаднах на нея, тъй като се зарових да търся информация за избелване на зъби.

И двата сайта, които цитираш не функционират, но попаднах на друг, който продава реално същите продукти и системи за избелване на зъби.
За 49 лв естествено, не за 2,13 $.

http://www.ionicwhitebg.com/index.php

# 36
  • Мнения: 0
NightGone,

прекрасно разследване си направила, поздравления за отделеното време и нерви. Изчетох темата с интерес, случайно попаднах на нея, тъй като се зарових да търся информация за избелване на зъби.

И двата сайта, които цитираш не функционират, но попаднах на друг, който продава реално същите продукти и системи за избелване на зъби.
За 49 лв естествено, не за 2,13 $.

http://www.ionicwhitebg.com/index.php



Това са абсолютно същите боклуци!! Поръчах си преди 2 месеца, а ефектът беше 0!!! Толкова съжалявам, че се подведох по хубавите коментари и не открих по-рано темата. Не се лъжете! Това са най-грешните ми похарчени пари!!!  #Crazy #Crazy Confused Confused ooooh! ooooh!

# 37
  • Мнения: 11
NightGone,

прекрасно разследване си направила, поздравления за отделеното време и нерви. Изчетох темата с интерес, случайно попаднах на нея, тъй като се зарових да търся информация за избелване на зъби.

И двата сайта, които цитираш не функционират, но попаднах на друг, който продава реално същите продукти и системи за избелване на зъби.
За 49 лв естествено, не за 2,13 $.

http://www.ionicwhitebg.com/index.php


Здравейте!

Последният сайт, който споменавате, е все още активен. IonicWhite имам предвид. Изглежда ми доста подозрителен - от профила на блогърката до близо 40 коментара с положителни отзиви за продукта. Има и линк към американска реклама на иновативния продукт... Някой има ли идея как да се провери и ако се окаже измама, което е доста вероятно, поне да пуснем инфо тук.

Хубава вечер!



# 38
  • Мнения: 5
Здравейте,
Пиша ви относно Ionic White, поръчах го преди 3 дни, честно казано не четох много отзиви, всъщност четох само положителните, след което докато го получа днес изчетох всичко, малко се ядосах на себе си че съм направила глупост/при положение че такива "магически" продукти разглеждам много но никога не съм поръчала нещо/.
Е, не искам да го приемате като реклама, наистина се регистрирах тук само за да си изкажа мнението. Момичета, незнам дори и за мен е невероятно нещо да подейства така бързо от първата процедура. Наистина има ефект, не си въобразявам, защото си направих снимка на зъбите преди и след. е там няма лъжа. Единствено малко гори, т.е усеща се вече в края леко парене, при мен отвътре на долната устна малко и малко на венците долу, но предполагам че е и защото имам пародонтоза по принцип. Надявам се след още две процедури които трябва да направя и отделно ползването на спрейчетата да се избеля добре.
Разбира се притеснява ме малко факта да не са нещо вредни тези гелове, защото наистина няма никъде по опаковките състав, а би трябвало. Но пък се замислям, то и на кутията с цигари няма  Wink , е поне няма подробен такъв, а си знам че са вредни и си пуша. Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 69
Здравейте,
Пиша ви относно Ionic White, поръчах го преди 3 дни, честно казано не четох много отзиви, всъщност четох само положителните, след което докато го получа днес изчетох всичко, малко се ядосах на себе си че съм направила глупост/при положение че такива "магически" продукти разглеждам много но никога не съм поръчала нещо/.
Е, не искам да го приемате като реклама, наистина се регистрирах тук само за да си изкажа мнението. Момичета, незнам дори и за мен е невероятно нещо да подейства така бързо от първата процедура. Наистина има ефект, не си въобразявам, защото си направих снимка на зъбите преди и след. е там няма лъжа. Единствено малко гори, т.е усеща се вече в края леко парене, при мен отвътре на долната устна малко и малко на венците долу, но предполагам че е и защото имам пародонтоза по принцип. Надявам се след още две процедури които трябва да направя и отделно ползването на спрейчетата да се избеля добре.
Разбира се притеснява ме малко факта да не са нещо вредни тези гелове, защото наистина няма никъде по опаковките състав, а би трябвало. Но пък се замислям, то и на кутията с цигари няма  Wink , е поне няма подробен такъв, а си знам че са вредни и си пуша. Rolling Eyes

Ами хубаво, пуши си, избелвай се, пуши си, избелвай се, пък от пародонтозата хич да не ти пука - може зъбите ти да опадат, но важното е, че ще са бели Laughing Чак смешно ми стана, а нямах намерение да ти отговарям.

Надявам се, осъзнаваш колко много твоят коментар прилича на коментарите в Онези сайтове. Няма какво повече да ти кажа. Виж, mikaelinewww, ние може да ядем марули, но не сме тревопасни. Тъй че разкарай се. Благодаря.

# 40
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Няма как да не се намеся..

Момичета, не се доверявайте толкова лесно да си купувате продукти от интернет.
Или поне такива с неясно съдържание. Последния споменат сайт не е посочил конкретен състав на продуктите, нещо повече за производител и тн. Обикновено такъв тип продукти съдържат пероксид в не безопасни количества, титаниев диоксид и други подобни неща.

Аз работя в дентално депо и продаваме доста избелващи системи за професионално и домашно избелване. Всички са на основата на пероксид, в по голям или по малък процент. Грубо казано това е като изрусяването на косата- емайла се разрушава, зъбите стават по чувствителни към всичко и по лесно се предизвиква кариес и други проблеми. Колкото по малък процент е избелващия гел толкова по щадящо за зъбите.

Колкото до ефекта може и да сте чели доста неща по въпроса, но общо взето зависи много от структурата и дебелината на емайла, първоначалния цвят и устната хигиена. Само едно е важно - единствено чрез професионално избелване ще имате изключително видима разлика в цвета преди-след. Това по рекламите с белите зъби, снимки и тн са фасети.

Има видове избелващи пасти за зъби които постигат известно побеляване на зъбите и се използват като поддържащи след избелваща процедура.

Колкото до ефекта пак казвам - мигновен ефект може да се забележи само след професионално избелване с професионални гелове. Избелващите пасти за зъби постигат резултат след употреба около 20-30 дни.
Ако мога да бъда полезна с нещо друго питайте Simple Smile

# 41
  • SF
  • Мнения: 21 226
Сега ще се опитам да си събера акъла и да напиша това, което аз знам от личен опит по въпроса.
Знаете ли как попаднах на тази тема? - ами реклама за избелване на зъбите във Фейсбук. Отваря ми се грозен сайт с много положителни коментари. Решавам да потърся този продукт не точно в сайта, в който той се рекламира, а по принцип да разбера що за чудо е това и дали е чудо. И така стигам до вашата тема.
Поздравявам за труда момичето, което е разследвало сайта.
Истината е, че това е рекламен бизнес. Лично аз попаднах на работа в такава рекламна агенция преди 3 години. Работата ми се състоеше в това да рекламирам продукти в интернет. Шефовете ми не разбират нищо от избелване на зъби, отслабване, увеличаване на бюст, лични хороскопи, монети на щастието, апарати за определяне на телесната мазнина (имам такъв вкъщи, нищо не определя!), но са много силни в рекламата и популяризирането на "неща". Агенцията беше "френска". Или поне шефовете ми бяха французи. Минах и курс на обучение, полезно за мене, научих доста неща за рекламата в интернет пространството.
Останах да работя в тази агенция точно 3 дни. Защото:
1. Запознах се с продуктите, които ще рекламирам - пълни шменти-капели!!!!!

2. Разбрах, че личните хороскопи, които трябваше да представям като лично изготвени по дата, час и място на раждане от една велика френска астроложка Констанс Незнамсикоя, се оказа  женица от Полша, която е написала 12 или 24 типови хороскопа (по един за всяка зодия и примерно за млад и несемеен и за по-възрастен и семеен представител на зодията). Изумих се! Попитах какво правим, ако две приятелки от една и съща зодия си поръчат "личен" хороскоп и всяка посочи адреса си на местоживеене, те определено ще получат едно и също съдържание. Отговорът беше "Досега нямаме такъв случай!". #2gunfire

3. Много други глупости като монети на щастието, които аз трябваше да рекламирам като старинни находки, ползвани от друзите (примерно), с които жреците им са гадаели бъдещето на циливизацията им. newsm78 Как да се заема сериозно с популяризирането на подобно нещо!?!!?!!
Няма да изброявам всички неща, които ме изумиха и накараха да се замисля какво правя аз там!

4. Фирмата имаше 4 имена и 1 официален адрес в София - апартамент под наем в центъра, който винаги е празен и каквито и инспектори, контролни органи, разследващи журналисти, господари на ефирите, недоволни клиенти и т.н.  да отиват на този адрес, никога няма да могат да се срещнат и да говорят с никой. Ако разбият с полиция вратата,ще намерят един абсолютно празен апартамент.
Питах защо в контакти се посочва друг адрес на фирмата, а не този, на който се намира офисът, в който работя, отговорът беше "за да не ни притесняват да ни звънят тук и да идват с рекламации." Много хора не ползвали продуктите според упътванията, разваляли им търговския вид, а после си искали парите обратно. Или изпиват хапчетата за отслабване, отслабват за 30 дни с 30 килограма, а после си искат да им се връщат парите, защото твърдели, че и преди си били толкова дебели. За контакти с клиентите се ползваше пощенска кутия в пощенска служба.

5. На третия ден трябваше да си подпиша трудовия договор с французите. Изненадващо секретарката ми каза, че всъщност моята шефка е една румънка в офиса в Румъния. Тя е шефът на фирмата, а французите са много добри в рекламата и са назначени от нея да разработят българския офис.
Единият французин беше приходящ. Той живее уж някъде във Франция, а пристигна оттам специално за моето обучение като специалист в рекламата.
Това не можах да го издържа. Шефката да ми е в Румъния и да сключа някакъв договор с някаква жена там, която никога нямаше да съм виждала. По силата на този договор аз ще получавам заплата и осигуровки.  Joy
За момент се видях как ме показват по телевизията в "Господари на ефира", стискаща един страхотен трудов договор, подписан от румънка... (ако въобще съществува тази румънка). И там да ми разглеждат казуса "балък с румънски трудов договор". 100 пъти питах колегите си как точно се казва фирмата, в която работя и френска ли е или румънска. Те ми казваха, че е френска, интернационална, защото имат офиси из цяла Европа. Централата за Източна Европа е в Литва. Там работи само една жена Сигита, а за българския офис шефката е румънка в Румъния.
И аз си бих камшика!

# 42
  • Мнения: 11
Поздравления за авторката на темата и разследването. Впечатлена съм
от нейния хъс и вложени усилия. Ясно е ,че само сами трябва да си помагаме като коментираме помежду си поредните измами , които ни заливат в интернет. Жалко че ние плащаме заплатите на КЗП, ГДБОП , иконом.полиция и разни други заспали на бюрата паразити.Надявам се да ставаме все по грамотни в поведението си на потребители и да търсим повече информация , преди да изконсумираме нещо , което ще увреди необратимо здравето ни.
Сега се подвизава Ionic White ,някакъв сайт без абсолютно никакви контакти, няма тел.,мейл, офис -нищо! Поръчваш на незнам кой. Иначе наистина привлекателно е описан продукта със всичките му там само положителни коментари и препратка от несъществуващ блог на хубава уж българска журналистка. Би било добре да направим нещо и този сайт да се затвори. Призовавам авторката на темата , защото е ясно че владее езици и е много компютърно грамотна, а и много печена.
Дано повече хора четат темата. Поздрави момичета!

# 43
  • Мнения: 0
IONIC WHITE - ИЗМАМА
Аз лично се прецаках фейсбук го заливат с реклама за този продукт купих си никакъв ефект. Лошото е че, ми изгори венците и сега се мажа с разни мехлеми. А зъбите ми бели - бели та чак по жълти ми се виждат.Преди време пак си купувах подобни продукти при един имаше ефект ама май, поне не се изгорих!!
ПЪЛНО МЕНТЕ.

Общи условия

Активация на акаунт