CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 17

  • 53 218
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 4 136
Зависи обаче и на колко места си работил за тези 20 или 35 години  Wink

# 691
  • Мнения: 7 995
Да се чете автобиография от много страници на компютър е много трудно, а да се разпечатва е много неприродосъобразно.

Да работиш по проекти, не е същото като да си работил в няколко фирми.

# 692
  • Мнения: 4 916
На много - като започнеш от държавна работа в няколко ведомства, дипломатическа служба, медии, неправителствени организации и пр.

И обратното - най-дългото и напоително СВ в историята на моя живот ми е попадало от девойка, която няколко месеца беше работила като секретарка в Денил май беше. Горе долу на месец работа й се падаше по една страница. Със сигурност генералният директор на предприятието щеше да се посвени да изплющи такъв обем.

Мисълта ми е, давайте го по-умерено.

# 693
  • Мнения: 1 446
Зависи обаче и на колко места си работил за тези 20 или 35 години  Wink

Пак може да се събере....аз не знам с какъв шрифт си ги правите и какво включвате и как ги разполагате. Виждала съм всякакви варианти. Моето е следното:

2009-до сега, ИМЕ КОМПАНИЯ, Позиция
Главни задължения:.........,.................,....................,..................,..................,....................,....................,................,.....................,..................,......................,......................,.............. .
Големи проекти:..............,..................,....................,....................

2007-2009, ИМЕ КОМПАНИЯ, Позиция

и пак.............

По-добре оформено,разбира се, но не го слагам на отделни редове, за да заема място. Центрован е текста, с дебели линии за отделяне.

Има и много по-креативни начини. Хем ми казва достатъчно, хем не толкова много,че да искам да си прережа вените от четене.


# 694
  • Мнения: 3
аз ще се похваля като почна работа скоро Wink само не знам дали има смисъл да пиша CV или да напиша само обазованието newsm78

# 695
  • Мнения: 187
И така, върнах се от разговора! Заинтригувахе ме, те са още по-заинтригувани! Сега мислят каква заплата да ми предложат, но ако можеха веднага щяха да ми дадат договор! Интересното, обаче е, че CV, в този му вид, ми донесе и още един позитив! А именно, искат да се заема (ако евнтуално стигнем до подписване на договор) с фирменият сайт, което ще е и допълнително заплащане!
Да, и аз съм съгласна, че не е нужно да се пише основно образование, средно и т.н. Аз лично съм писала само последната (за сега) степен.
Всъщност ми дадахте и много добра идея, а именно да си направя сайт с портфолио....и преди да тръгна за събеседването, се огледах за цени на хостинг и домейн. Май ще започна да правя и аз сайтове...имам две предложения...а тази работа, която ми предлагат е за три дена в седмицата, а през останалото ще мога да се занимавам със сайтове.....много ме блазни идеята и защото няма да имам стреса, който имах на последната ми позиция! Та да видим, колко са съгласни да платят и къде ще се срещнат интересите ни!

# 696
  • Мнения: 68
Благодаря ти за отговора, Ред.  Нещо друго да попитам, ако може. Simple Smile Понеже винаги, когато изпращам чрез джобс, системата ми връща отговор, че съм четиристотин и някоя, или дори шестотин и някоя. Питам се, в такава ситуация наистина ли се четат всички автобиографии и възможно ли е при такова количество да се обърне персонално внимание на всяка една. Освен това не ми е ясно как се процедира, прави впечатление дадено cv, и веднага се звъни на човека, или първо се чете всичко и след това започва подбор.

# 697
  • Мнения: 8 863
С тия CV-та работата не ми харесва особено много... Смятам ги за полезни, ако човек търси работа в една и съща сфера, но ако иска да смени дейността си, тогава за какво му е такова нещо? Rolling Eyes Един ме ядоса преди време заради CV-то. Значи...реших, че работата ми като учител и в библиотека(това съм работила до момента) няма нищо общо с това, което търся сега, и изтрих тези графи. В крайна сметка остана само образование и ползвани езици, както и кратък опит, в това, което търся сега. И онзи ми пише с леко ироничен тон, че прочел с голям интерес CV-то ми и ми предлагаше да пристъпим към работа, която да докаже възможностите ми. Е, не му писах повече, започнах другаде  Crossing Arms

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 4 136
Аз мисля, че има голяма разлика къде и как се кандидатства. Ще дам пример - аз също мога да си направя красиво резюме - 1 страница, на която имам всичко, НО това резюме би грабнало вниманието на рекруитър ако го пратя директно до съответния човек. Ако обаче кандидатствам през сайта на конкретна компания - тогава не мисля, че е добра идея. В този случай ако опиша по-подробно задълженията си, които имат keyword match имам по-голям шанс изобщо резюмето ми да стигне до HR. Големите компании работят по този начин чрез прескрийнинг, поради огромния брой на апликейшъни за всяка позиция. Тези с match над определен процент само се разглеждат. По-тази причина аз много внимавам къде с какво св/резюме кандидатствам, защото има значение и какво пише вътре, не само как изглежда.

# 699
  • Мнения: 4 916
С тия CV-та работата не ми харесва особено много... Смятам ги за полезни, ако човек търси работа в една и съща сфера, но ако иска да смени дейността си, тогава за какво му е такова нещо? Rolling Eyes Един ме ядоса преди време заради CV-то. Значи...реших, че работата ми като учител и в библиотека(това съм работила до момента) няма нищо общо с това, което търся сега, и изтрих тези графи. В крайна сметка остана само образование и ползвани езици, както и кратък опит, в това, което търся сега. И онзи ми пише с леко ироничен тон, че прочел с голям интерес CV-то ми и ми предлагаше да пристъпим към работа, която да докаже възможностите ми. Е, не му писах повече, започнах другаде  Crossing Arms

Можело е да оставиш работните места, но да наблегнеш на другите си умения - работа с еди какви си продукти, социални умения и т.н. като наблегнеш на най-атрактивните, в зависимост от това, към каква област на развитие си се насочила.

# 700
  • Мнения: 1 446
аз ще се похваля като почна работа скоро Wink само не знам дали има смисъл да пиша CV или да напиша само обазованието newsm78

Направо отиваш в аптеката в селото и ще те вземат веднага!

Виви Г, не знам за какви позиции кандидатстваш, но може и да не си от София. Не мога и да говоря за всички колеги. Аз лично гледам постоянно какво влиза и звъня веднага. Но всичко е много индивидуално. Не знам дали ще изтърпя да разгледам 600 автобиографии  Mr. Green Ако е за една позиция, надали...но не се знае,зависи какви кандидати има.

Вафличка,те вече всички големи компании се напълниха с хъбове пълни с рекрутъри, които се обаждат на всички.

Последна редакция: ср, 01 фев 2012, 16:09 от Red Velvet

# 701
  • Мнения: 1 754
Ако си работил години наред в дадена сфера, а искаш категорично да я смениш просто няма шанс, така като гледам...и св-то не върши никаква работа, даже ще се чудят хората що ги занимаваш със себе си.

# 702
  • Мнения: 3
аз ще се похваля като почна работа скоро Wink само не знам дали има смисъл да пиша CV или да напиша само обазованието newsm78

Направо отиваш в аптеката в селото и ще те вземат веднага!
може , особено като ми предложат 1500 лв първоначално Wink

# 703
  • Мнения: 1 446
аз ще се похваля като почна работа скоро Wink само не знам дали има смисъл да пиша CV или да напиша само обазованието newsm78

Направо отиваш в аптеката в селото и ще те вземат веднага!
може , особено като ми предложат 1500 лв първоначално Wink

Сигурна съм.

# 704
  • София
  • Мнения: 1 262
CV-то трябва да предизвика интерес за среща (поне в повечето случаи - изключвам директните контакти с познати). По-добре е да се посочи опита, но след като не е релевантен, се описва много кратко и се набляга на умения и знания, които са приложими за позицията, за която кандидатствате.
Не виждам как без CV можете да накарате някой да ви извика на интервю  newsm78

Vaflichka, не всички платформи работят еднакво и с ключови думи  Peace Аз ползвам такава (без ключови думи), но рядко рейтинга на системата съвпада с реалния за кандидата. Затова се четат всички кандидати и се въвежда нов рейтинг след ревю-то.

аз ще се похваля като почна работа скоро Wink само не знам дали има смисъл да пиша CV или да напиша само обазованието newsm78

Направо отиваш в аптеката в селото и ще те вземат веднага!
може , особено като ми предложат 1500 лв първоначално Wink

Чакаме да се поФалиш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт