Отговори
# 675
  • у нас
  • Мнения: 1 870
ако можех да кърмя още, щях да го правя с най-голямо удоволствие Peace и хич нямаше да ме интересува какво мислят другите. Peace За съжаление успях само 7 м и половина, но и на това съм доволна

# 676
  • Мнения: 11
Честит празник и от мен, момичета!

Eeй, Мирка, сериозно ли и ние имаме имен ден днес?! Отначало викам ама какво е днес, и аз да не знам имения ден на детето си Crazy. Но свекър ми каза, че е Тодоров ден, а и Рали е писала. Но той пък каза: "Аа, защо пък Дара да има имен ден?! ...... Е, какво пък! хайде да е още един повод да се напием довечера." Laughing То на днешно време с тези интернационални имена, дори и тези с видоизменените чисто български имена, ако искаме да имат имени дни, трябва да ги приемем като разновидност и наистина да го направим повод за празнуване.
Ами честито да е името и на другите дечица тогава! Да им носи само здраве!

Фъстъче, в онази темичка наистина има няколко майки - сериозни ветеранки Simple Smile, но голямата част са около нашата възраст или малко по-големи, а влизат и доста такива, които са под годинка, но имат намерение да кърмят още дълго. А това, че мъжът ти те подкрепя, е страхотно! Ами мъжа на v_spasova! ... Гледай кви мъже, браво Simple Smile! А! Ето и Буболеченцето се обади в полза на още един подкрепящ съпруг Simple Smile. Моят мъж не ме подкрепяше, но не за друго, а защото смята, че кърменето е основен фактор за лошото спане на Дара. Обаче от както напоследък стана така, че и той не може да я успокои и приспи обратно с люлката, като се събуди към 12 - 1 с писъци и дране, си знае, че не му е сега времето. Аз от темата на дългокърмещите майки разбирам, че общо взето до около годинката е по-лесно отбиването по инициатива на майката, после май си е трудничко, което е разбираемо. Та доста от тях решават да чакат естественото отбиване. А то до колкото разбирам може да се случи в доста големи възрастови граници - между 2 и 4 май казваха, което за мен си е стряскащо Laughing. Не за друго, ами даже и сега не си представям да кърмя чак до към по-горната граница Laughing. Ето Ема на Машонка съвсем наскоро сама се е отбила. Ще видим ние пък до къде ще я докараме Simple Smile.

Мирка, ще си запиша и тази книжка, която препоръчваш. Вече я отворих в Амазона, ще прочета за нея после. Аз вече нямам търпение да почета книжки за възпитанието. Записала съм си във фаворитите сигурно двайсетина #Crazy, които някой е препоръчал, или за които съм прочела страхотни отзиви някъде. Та не знам как ще избера примерно 2-3 от тях. Тук е огромен избора, не знам в Б-я как е - все пак не всичко се превежда там.
Във връзка с този тип литература - вчера ходихме с Дара до библиотеката да върнем едни книжки и да вземем нови. Та като предавах старите и видях една, върната от някой - "Born To Buy" - става въпрос за това колко вреден е маркетинга на компаниите за съзнанието на децата, и в какво се превръщат следствие на консуматорското ни мислене днес. Та нарамих я и тази книжка Laughing (като че ли не ми стигат другите Rolling Eyes), въпреки че като че ли решение на този проблем май няма - в такъв свят живеем Confused. Но все пак ми стана интересно.
И малко литературен офтопик за тези, които имат време за четене - голяма фенка станах на една ирландска авторка - Мариан Кийс. Чета в момента трета нейна книга - пише по всякакви житейски теми, и с невероятно чувство за хумор! Има поне няколко от нейните книги, преведени в Б-я. И друго, на което страшно се изкефих, беше книгата на Джон Гришам "Да играеш за пица" - нищо общо с обичайната за него тематика. Става въпрос за един американец, отишъл да играе американски футбол в Италия. Голяма част от книгата е за Италия разбира се, а частта с описанието на амер.футбол и това, че не знаем нищо за него (и аз включително), не ми беше проблем. Страхотен хумор!

# 677
  • Мнения: 2 222
Момичета, които кърмите, за мен сте героини  Peace Затова толкова се учудват околните, защото наистина си е постижение да се кърми година и половина. Аз съм кърмила най-много дъщеря ми - точно 1 година - и бях на ръба на силите си, много ми тежеше накрая. Така че действайте смело, щом можете  Simple Smile Peace Между другото, Дани като го кърмех (9 месеца), се будеше по 10 пъти нощем да суче, а после дойде спокойния сън. Та наистина при някои деца има такава зависимост, но определено не при всички.

Гледам, че четете книги за възпитанието. Аз да си кажа с ръка на сърце, досега не съм наказвала дете. То и не е имало за какво чак толкова сериозно, но и на мен явно не ми идва отвътре. Виж, сега с навлизането в тийнеджърството, не знам какво ме чака  Thinking

Новините при нас са, че веднага след пневмонията аз пипнах някакъв ужасен грип и бях на легло 2 дена, сега се надигам полека. Дани пие втори антибиотик - Панцеф, понеже и той се разболя пак, сигурно покрай мен. Вече не знам кога ще свършат тия болести и единственото, което искам е да сме здрави.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 193
Момичета ,щом кърменето ви доставя удоволствие ,на вас и дечицата ,изобщо не виждам смисъл да се отбивате  Peace .Според мен ,няма смисъл да обръщате внимание на хорското мислене .Както каза Дана ,това е рядкост и може би заради това и се учудват.Между другото ,то до скоро кърменето като цяло си бе рядкост.Когато забременях в началото изобщо не ми е минало през главата ,че има опция "кърмене" ,а не АМ.Йоана е първото кърмено бебе в семейството ми и сред приятелите ни и много хора  ми се чудеха и дори съм получавала коментари ,че съм като циганките ,ама карай .... дреме ми  Laughing
Книгите за възпитанието ще си ги запиша и потърся.Определено имам нужда ,че хлапето се заформя като голяма лошотийка  Laughing .
Веси ,знам че в Горна Баня има хубав детски басейн ,но за повече подробности не мога да помогна.

# 679
  • Мнения: 73
Люляче, мъжа ми като разбра че ще е момче, само ми каза :"Каквото искаш име, само да си има имен ден детето, т.е. да си е с името на някой светец" Не е човек, който влиза в църква, даже въобще, но нали е Иво и никой не го отчита на Ивановден, та искаше детето да си е точно с името. И така не ми остави много избор  Laughing Но аз си мисля, че ние си наричаме имен ден, който ще тачим и празнуваме, пък било то да няма много връзка с името на светеца. Както аз съм Галя, но съм кръстена на дядо Георги и повече си уважавам 06.05 (Гергьовден), отколкото 10.03. Така, че щом е на Тодоровден - да са ви живи и здрави всички дечица празнуващи на този ден! Малко със закъснение  Blush
bubolechence , ходихме на консултация и педи каза, че се вкарвам във филми. Щом върви добре на широко без дрехи, значи няма проблем. Но може и от обувките да е. Сега е с едни като апрески, но много добре му обхващат крака и лично на мен ми харесват, но не знам за него. А вкъщи е бомба или камикадзе. То е толкова тясно, сега разширих малко, поотмахнах това - онова от стаята и като че ли е по-добре. Но пак се удря в един ръб на плота към кухнята, аз също като минавам се насинявам там  hahaha
Иначе не ми е толкова голямо момчето - 12,400/82 см. Аз си мислех, че ще е повече от 13 кг., а той малчо. Но пък си ми тежи и това е.  Rolling Eyes

# 680
  • у нас
  • Мнения: 1 870
ние се  вардехме от вируса и той пак ни намери Cry Рая прави някакви високи Т до 39.1 и нито нурофен, нито панадол, нито вани помагат Cry сега спинка милата  Confused водихме я при педиатър каза обливания ъс спирт- дано помогнат

# 681
  • Мнения: 95
Влизам само да ви почерпя. Днес Део става на 5 годинки. Да ми е здрав и щастлив.

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 00:02 от Машонка

# 682
  • Мнения: 73
Машонка, честит ви празник! Нека баткото расте здрав, послушен и умен!
Tommelise, дано се преборите с тази висока Т!

# 683
  • Варна
  • Мнения: 2 076
Маша, много щастие и луди игри желая на Део!
Рали, бързо оздравяване на Рая! Можеш да опиташ и Хексалгин при много висока Т.

# 684
  • Мнения: 95
И малко литературен офтопик за тези, които имат време за четене - голяма фенка станах на една ирландска авторка - Мариан Кийс. Чета в момента трета нейна книга - пише по всякакви житейски теми, и с невероятно чувство за хумор! Има поне няколко от нейните книги, преведени в Б-я.
Люляче, точно в момента чета нейна книга: " Мъжът на най-добрата ми приятелка. Преди това прочетох " Бар последен шанс". Аз ги чета в електронен вариант на ел. четец. Тегля си ги от Читанката. Коя книга четеш ти. Друга ли е? Дано я има и тек. Наистина много ми хареса начинът й на писане, не е типичен чиклит.
Велизарка, antonia, мерси за пожеланията.  Hug
Дана, Рали бързо оздравяване ви пожелавам.

Последна редакция: нд, 04 мар 2012, 20:31 от Машонка

# 685
  • у нас
  • Мнения: 1 870
стигна до 40.1 Cry успяхме да  я смъкнем до 39.2...
водихме я на лекар- вирус естествено... питах за хексалгин и той ми каза в никакъв случай-прилагал се е но имало 2 деца приети с усложнения- едното за съжаление починало, на др отрязали крайник...
не бих дала....

# 686
  • София
  • Мнения: 1 885
Машонка, честит ти рожденик на патерици. Да ти е жив и здрав, нека успехът и щастието го съпътстват неотлъчно в живота  bouquet. То какво се оказва - и батковците, и мъниците са ни набори Grinning
Рали, как е Рая? Дано вече сте свалили температурата Praynig
Благодаря на всички относно коментарите за бенката. Просто ще изчакам да дойде някоя баба, за да я отстраня - да има кой да гледа Арзу и Ясин. Сега се връщам да ви изчета, че само прегледах отгоре-отгоре темите, които обсъждате.

# 687
  • София
  • Мнения: 4 561
имало 2 деца приети с усложнения
...
Ужас Sad

Рали, бързо оздравяване.

Машонка, ЧРД на Део на патерици. Много да те радва.
И аз искам ел. четец. Сега остава да навия и мъжа. Не че не мога сама да си поръчам, ама си е друго да имам и неговото одобрение  Whistling

Сами днес е на ясла след 2 седмици в нас заради сополи. Почвам отброяването колко ще се задържи този път. Личният му рекорд е 2 седмици Simple Smile

# 688
  • Мнения: 3 637
Здравейте,момичета.Малката много често започна да ми се запича,и ака много трудно дори с рев понякога,от 2 дена сутрин за закуска и давам овесен корнфлейкс и тази сутрин се изака нормално.Мога ли да и го давам всеки ден или през ден,изобщо не съм наясно,някой ако знае ,моля да пише...Благодаря  Hug!

# 689
  • София
  • Мнения: 4 561
Дани,  може в началото няколко дена да даваш последователно. Пък като се успокои стомахчето, да даваш 2 пъти в седмицата примерно.
Не съм лекар, но аз така бих процедирала.

Можеш да даваш и амарант за закуска - малко повечко тр. да се вари само.
На Сами овесените ядки и амаранта му действат бая разхлабващо, и той точно пък тях много ги харесва. И затова тези ги давам по 1 път в седмицата на закуска.

Общи условия

Активация на акаунт