Черна кръв/не е цикъл

  • 21 725
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Този контрацептив лекар ли ти го предписа или сама реши да го употребяваш? Ако е предписан от гинеколог би следвало да ти обясни как да го приемаш. Освен това вътре има листовка с подробни описания , какво представлява медикамента и как точно се използва ....


Ето какво е написано в листовката:
 
"Опаковката Ясмин съдържа 21 таблетки. Върху опаковката над всяка таблетка е означен денят на седмицата, когато ще се приема. Приемайте таблетката си всеки ден приблизително по едно и също време с малко вода. Следвайте посоката на стрелките, докато използвате до край всичките 21 таблетки.Следващите 7 дни няма да вземате таблетки. По това време трябва да получите отпадно кървене. Обикновено то започва 2-3 дни след последния прием на таблетка Ясмин. Започнете нова опаковка на 8-ия ден, дори и кървенето да продължава. Това означава, че винаги ще започвате нова опаковка в едни и същи дни на седмицата и ще имате кървене почти по едно и също време, всеки месец."
 
Как да разбирам първия ден на цикъла ? Не си почивала между опаковките 7 дни , а си започвала на 2-3 -ти ден ? Ако е така си се предпазила напълно от евентуална бременност?

# 16
  • Мнения: 0
Предписа ми го лекар и ми каза да ги започна на първия ден от цикъла... и съответно аз започвах нова опаковка всеки първи ден. Моя е грешката , че не прочетох и едва вчера разбрах, че това е само за първата опаковка.Благодаря за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт