Зимна. Любимите ви занимания през декември. Около Коледа обичам да…

  • 5 804
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Обичам по Коледа да гледам филмирани приказки и да слушам коледните албуми на всички, които са издали такъв през годината.
Само тогава мога да се събера с приятелките си от детството - всичките накуп, та и на тях посвещавам всичкото си време, а то не е толкова много, защото и те трябва да работят и повечето се прибират...в чужбина.

# 16
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Спомням си Коледите на село-много сняг,вкусотиите на баба,приготвени на печка на дърва,коледарите,естествената елха...Нова година и Дядо Мраз(Дядо Коледа още не беше така навлязъл).

Сега най-много обичам да избирам подаръци за детето и племениците.Знам каква радост ще им доставя.Обожавам навън да вали,а аз да съм на топло и да гледам коледни филми

# 17
  • Мнения: 1 210
Прекрасна тема, повече зимна, повече топла.

Обичам пързалки. До вилата ни има една стръмна улица, дълга около километър. Скоростта на шейните е безумна, бузите горят, оставаме без глас дружно. После обичам пукащите дърва в камината и онова, голямото, шотландското.

Пак пързалка, за кънки. Наемаме някоя късно вечер, само ние и приятели. Умирам просто, звука от кънките, хръъъъссс, на завоите, дива музика, пиииииируетче, скорост, хръъъъссс, скорост, хръъъссс...Така е свободно, така волно и безгрижно.

Обичам свещи, обичам шоколад (само на Коледа), обичам филми, обичам приказки, обичам детски книги, обичам гостите си, обичам домът си пълен с хора, толкова много приятели, толкова много усмивки. На Коледа у дома не заключваме- влиза се и се излиза непрекъснато, отворено е за всеки, от години е така. Обичам тази отвореност. И приятелите ни я обичат.

Обичам и да готвя, но умерено. Обичам да украсявам. Обичам да танцувам. Обичам и коледни песни.

Обичам да рисувам. Имам толкова време, че да завърша една идея открай докрай.

Не обичам да спя на Коледа. Безсънна съм, широко отварям очите си и попивам всичко, поглъщам толкова много щастие, че да ми стигне до края на зимата...

# 18
  • Мнения: 3 066
Около Коледа обичам да ходя на плаж.
И аз така.  Peace
Да заминем на топло,непознато място и да изкараме поне  12 дни на слънце,посрещането на ранни залези  и  свежа морска храна ..хмм
Ако не сме на плаж- приятно готвене ,запалена камина с дебела книга или лек Коледен филм и чаша (кана:)) топъл шоколад в удобно кресло. И така с дни наред:)Simple Smile
Тишина,аромат на мандарини,ванилия и топли мъфини ...

# 19
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Обичам да съм с най-близките.
Гледам филмчета на Коледна тематика.
Обичам да ми е уютно.
Понякога слушам и коледни песни.
Пиша. Точно в този период пиша много.
И готвя наистина като за последно... Mr. Green

# 20
  • Мнения: 17 546
Обичам да не ми се променя ежедневието все едно, че идва краят на света! Досадна суматоха, стълпотворение в магазините, навалица, пощурели да пазаруват хора, ужас! В моето семейство всеки петък се прави голям пазар на хранителни продукти и пазаруването на храна за нас с нищо не е по-различно, отколкото около Коледа, но затова пък по това време става кошмарно, защото изведнъж се оказва, че всички се тръгнали да пазаруват като за последно.
Подаръците ме радват когато са без повод, а не по задължение! А пък Коледните съвсем... Confused
Ако може да пропусна този момент и да съм някъде на топличко и без суматохата... ех! Tired

# 21
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Обичам да гледам украсените улици и магазини, светлинките, да слушам коледни мелодии, коледни филмчета задължително, мирис на портокали, (нали на времето портокали имаше само по нова година), запалени ароматни свещи, тишината на зимната тиха утрин, с голяма чаша топло кафе, когато всички още спят....

# 22
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Охооооо,обичам месец декември!Става ми някак си по-топло в сърцето и светло в душата! Heart EyesОт началото на декември,на десктоп-а съм сложила коледен тапет.Обичам коледните лампички,с които украсявам къщата и дърветата около нея!Обичам да готвя,да пия вино, да се срещам с приятели,да слушам коледни песни,да гледам коледни филми за н-ти път,да пазарувам.Обичам топлината и уюта в къщи!Обичам,когато на Бъдни вечер е тоооолкова горещо в кухнята,че прозорците са изпотени,а ароматът  на питка и баница е по-различен от останалото време в годината!!Обичам тихите снежни дни , в които разхождам кучето си , а под краката ми снегът скърца ли ,скърца! Grinning
Обичам Коледните чудеса,  магията на тези топли,семейни празници!
Каква хубава тема!Благодаря! Hug

# 23
  • Мнения: 3 903
Хм мирис на портокали казвате... А аз освен всичко друго обичам мирисът на тамян. Звучи странно, но си има обяснение.
Видях, че Pina е писала, че в семейството й никога не се е празнувало кой знае как. В моето беше обратно. Бабите ми не прихванаха много много от тоталитарния атеизъм. И още от малка съм свикнала с характерните крадиции около Бъдни вечер например. Някоя от тях задължително прикаждаше къщата. От тогава ми е останало това. Просто обичам да ми ирише на тамян.

А на плажуващите... я кажете не е ли странно усещането да си в тотално друг климат през декември? Зная, че много хора го правят. Все съм искала да ги питам това.

По повод плажовете... да си призная имам и своите неосъществени преживявания през декември. Едното е това - да видя какво е да си на море през зимен месец. Другото е да посрещна празниците някъде в гора. Както на картичките рисуват къщурки в снега сред дървета.

# 24
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Каква емоция, каква радост струеше от мен с наближаването на Новата година когато бях малка! Тогава не се празнуваше Коледа. Всяка сутрин ставах с мисълта за новогодишната нощ, а когато настъпеше щастието за мен беше пълно. Благодаря на родителите ми, че ми доставиха най-прекрасните моменти в детството ми.
Сега тръпка никаква. Нищо не чувствам.
Да е жива и здрава дъщеря ми, тези ще са и първите Коледа и Нова година. Мисля да се влюбя отново в тези празници, за да мога да направя и нея щастлива и очакваща ги с нетърпение.

# 25
  • Мнения: 7 837

А на плажуващите... я кажете не е ли странно усещането да си в тотално друг климат през декември? Зная, че много хора го правят. Все съм искала да ги питам това.

При мен е различно, защото ние си живеем на такъв климат. Много познати ме питат, не ми ли липсва зимата и получава ли се с Коледното настроение.  Simple Smile От 6 г. не съм виждала сняг (всъщност, видях миналата седмица, но не го пипнах) и не ми липсва.  Simple Smile

Навън сега е 26-27 градуса и ми е коледно и то много.

# 26
  • Мнения: 2 175
Коледата не ми е любима..
Опитвам се да мине по-леко периода като ходя много на спорт и се отдавам на дълго планиране къде на топло да отидем през януари.. Sunglasses

# 27
  • Мнения: 4 892
Да съм отпуска.

# 28
  • Мнения: 1 217
Обичам да пазарувам играчки, да си стоим на топло около елхата, да си готвим разни неща. И коледни филми обичам.

# 29
  • Мнения: 2 510
Зачиствам всички сметки през текущата година. Не обичам да посрещам Коледа и Нова година / особено последната/ с остатъци от старата.
Купувам  подаръци и не само, които при други условия не бих купила.
На тези празници предпочитам да съм си в къщи на тихо и спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт