Забременяване с донорска сперма

  • 6 956
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
МАМИ Благодаря - така е - има много пътища като се преобарне колата. Толкова съм объркана - нищо не е както трябва... и вече трети ден нещата не се избистрят..........страх ме е

# 16
  • София
  • Мнения: 4 878
Явно е че всеки гледа през неговата призма и му е трудно да се постави на мястото на другия !
И да, на 38 не си престаряла но биологичния часовник си казва думата ! Съвсем на скоро говорих с моя близка гинеколожка , която ми каза следното : В момента жените остаряват бавно и много жени на 40 изглеждат 15 години по млади но яйцниците ни остаряват с същите темпове както и преди 100 години !
Така че аз намирам за безотговорно да караш жена на 38 да чака ! Когато си на 38 всеки месец от значение ! По горе го казах но пак ще го повторя , как мислиш колко лесно е да намериш партньор който да иска деца веднага ? Пове4ето мъже които са подходящи възрастово за нея са разведени с деца или пък заклети ергени които не искат никакви деца !

Явно е намерила 1 щом до скоро са правили опити. Със сигурност не е единствен. "Биологичният часовник" може да е важен, но съвсем не от определящо значение при вземане на такова решение. 

# 17
  • Мнения: 21
И аз съм на мнение, че щом си готов на стъпката да имаш дете, значи вариантът по който ще го имаш не на първи ред. Аз съм млада и ми предстои това важно начинание, но мисля, че във времето в което живеем е наистина много трудно за един мъж да вземе решението да има дете, едно на тази възраст, второ в началото на връзка. Според мен трябва да се поуспокоиш, да свикнеш с идеята, че ти си достатъчна за да дадеш любов и грижи на едно малко същество, което ще е само твое и цялата му любов ще е за теб, а знаеш ли не винаги най - добрия баща е биологичния. Пожелавам ти много късмет и да вземеш най - правилното решение.  Hug

# 18
  • Мнения: 314
Наистина най-добрият вариант е да намериш Мъжът и да си имате бебе, но.... не винаги се получават нещата, особено пък, когато времето лети ...
Моя позната направи това - роди бебе с донорска сперма /в клиника Щерев/. Годините я притискаха /на 36 е/, нямаше мъж до себе си и сега с подкрепата на родителите си, гледа бебето.
Винаги съм искала да бъда млада майка, но поради ред причини, не се получи... и аз родих късничко.

Искам да ти пожелая да вземеш най-доброто решение.  Hug

# 19
  • Мнения: 27 524
Подкрепям Трой за всеки пост  Peace Мъжете идват и си отиват. Могат да се запазят или сменят. Децата - не.
Една жена в последни възможности за нейно си бебе има два варианти - или се изчуква с мъжки представител по неин избор, докато стане бебето (без да му казва), или ползва донорска сперма. Звучи брутално, но това е реалността и не виждам нищо лошо в нея  Peace

# 20
  • Мнения: 191
zemela-bella ако нещата не са съвсем загубени - съберете се пак с твоя мъж, дали в друга държава или в БГ. Все пак идеалният вариант е наличие на любов и наличие на любим мъж. Няма идеални връзки и идеални ситуации в живота защото никой не е идеален. Затова смятам, че е добре да дадеш шанс на връзката ви и ако Мухамед не може да отиде при планината, то планината да отиде при Мухамед. Животът е кратък и се налага да рискуваме понякога. Но ако връзката ти няма шансове, ще се въздържа от съвети. Само казвам - дано всичко се подреди при теб и си доволна от решенията си.  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 4 878
Подкрепям Трой за всеки пост  Peace Мъжете идват и си отиват. Могат да се запазят или сменят. Децата - не.
Една жена в последни възможности за нейно си бебе има два варианти - или се изчуква с мъжки представител по неин избор, докато стане бебето (без да му казва), или ползва донорска сперма. Звучи брутално, но това е реалността и не виждам нищо лошо в нея  Peace

Все пак, първия вариант е за предпочитане пред втория.

# 22
  • Мнения: 39 317
Що? За да се сети един ден да предявява претенции за бащинство.
Ако влезете в раздела на самотните родители, ще видите колко е трудно с кофти баща. Предпочитат да са без никакъв.

# 23
  • Мнения: 314
Подкрепям Трой за всеки пост  Peace Мъжете идват и си отиват. Могат да се запазят или сменят. Децата - не.
Една жена в последни възможности за нейно си бебе има два варианти - или се изчуква с мъжки представител по неин избор, докато стане бебето (без да му казва), или ползва донорска сперма. Звучи брутално, но това е реалността и не виждам нищо лошо в нея  Peace

Все пак, първия вариант е за предпочитане пред втория.

Но пък вторият е по-"здравословен" и за нея, и за бебето, с оглед безразборния сексуален живот на хората.  ooooh!

# 24
  • Мнения: 3 242

Все пак, първия вариант е за предпочитане пред втория.

Много неща са за предпочитане , но живота не е концерт по желание ,и никога не знаеш какво ще ти се случи ...
 днес си женена с деца, утре си сама , бедна и без деца ...

# 25
  • Мнения: 4
Здравейте МАМИ! Препрочитам всеки ден писанките - СТРАХ МЕ Е, а страхът е лош съветник. Инсеминация с донорска сперма - сякаш това е най реалното. Едва ли мъжът на живота ми ще се съгласи да се включи /а как искам-но едва ли ще му стигат силите да живее в два свята/
- Да сперма от Непознат - но ще се запозная с Детето си.
Живея в чужбина сама и....едва ли тук ще се справя с това начинание, затова знаете ли колко време ще ми отнеме тая процедура ако искам да я направя в България?
Благодаря Ви за коментарите

# 26
  • София
  • Мнения: 1 609
Подкрепям Блонди и Трой с двете ръце. 38 години не са 18, нито пък 28, че да седнеш да чакаш с надеждата в обозримо бъдеще да се появи подходящия партньор. Това, че има жени, забременели и родили безпроблемно на 40 не означава, че всички 40-годишни могат да забременеят, износят и родят безпроблемно дете. А мъжете наистина идват и си отиват и това, че авторката ще има (живот и здраве) дете, не би било задължително пречка пред една бъдеща връзка.

zemela-bella, потърси информация на сайтовете на репродуктивните клиники или направо се свържи с тях по телефон или мейл и те ще ти отговорят на въпросите. Успех ти пожелавам!  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 242
Между другото не знам дали инсеминацията е подходяща за теб имайки предвид възрастта ти и това ,че няколко месеца си пробвала да забременееш, а не си успяла. От това което съм чела е ,че на жени около 40-те не се препоръчва инсеминация тъй като успеваемостта е много малка .

# 28
  • София
  • Мнения: 4 878
Е ти пък направо на инвитро я прати. От само 4 месеца опити не може да се каже, че не може да забременее спонтанно. Въпреки възрастта.

# 29
  • Мнения: 3 242
Ако няма какво да кажеш , ''желателно'' е да си замълчиш .

Цитат
At 38 yo, the chances of pregnancy per IUI cycle is 5-10%. Because of this, we generally recommend proceeding with IVF after the age of 36yo. With IVF, in a good program, you can have a 52% chance of pregnancy per cycle.

http://womenshealthandfertility.blogspot.com/2010/01/failed-iui- … d-inadequate.html

Общи условия

Активация на акаунт