Защо мъжете са "мамини синчета"???

  • 15 162
  • 349
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 957
Винаги може да се избегне диалога, чак се учудвам, че някой мисли другояче Simple Smile
Как точно ще го принудиш да говорите?

Ооооо, в определени моменти, доста мъже стават с докторска степен по Избягване на диалога! И още как! И жените им са виновни, че не са професори по Намери правилния подход. Че как!

О, да, Снежи: "Аз съм си такъв!" е завършващата фраза. Не подлежи на обсъждане!

# 301
  • Мнения: X
Винаги може да се избегне диалога, чак се учудвам, че някой мисли другояче Simple Smile
Как точно ще го принудиш да говорите?

Ооооо, в определени моменти, доста мъже стават с докторска степен по Избягване на диалога! И още как! И жените им са виновни, че не са професори по Намери правилния подход. Че как!
Е,то ако се стигне до фаза мъжът да бяга от жена си и диалога с нея като дявол от тамян,за какво семейство изобщо говорим?!

# 302
  • Варна
  • Мнения: 957
Винаги може да се избегне диалога, чак се учудвам, че някой мисли другояче Simple Smile
Как точно ще го принудиш да говорите?

Ооооо, в определени моменти, доста мъже стават с докторска степен по Избягване на диалога! И още как! И жените им са виновни, че не са професори по Намери правилния подход. Че как!
Е,то ако се стигне до фаза мъжът да бяга от жена си и диалога с нея като дявол от тамян,за какво семейство изобщо говорим?!


Спокойно, Краси, за семейства с проблем става дума, не за тези, които нямат проблем.

# 303
  • Мнения: X
Спокойно, Краси, за семейства с проблем става дума, не за тези, които нямат проблем.

Че то има ли такива без проблеми?
Къде малки,къде големи,проблеми винаги има.И бягството от диалог никога не е било решение....

# 304
  • Варна
  • Мнения: 957
Бягството от диалог е чудесно средство, когато абсолютно нищо не искаш да променяш. Защото на тебе си ти харесва така. Диалог търси човек, който иска да разреши даден проблем. Този, който проблем няма, защото си му е добре, нарича желанието за диалог "дуднене". Домът му става "неуютен", а партньорът "досаден", щото "само мърмори", т.е. всички въпроси, които засегнатият се опитва да повдигне се сливат в един омразен фон - т.нар. "пилене". Ако искаш, ходи търси Правилния подход - и с кожени жартиери да се облечеш, и бухалката да хванеш - все тая! Щото този, дето не ще да говори, проблем няма.

# 305
  • Мнения: 755
Само че, в случая мъжът избягва диалога.

А, има ситуации , в които няма как да избегнеш диалога. Просто авторката не се замислила не  не ги е приложила. Има начини да се привлече мъжкото внимание , за да те чуе и те са доста прозаични. Laughing

А ако се обърне и заспи  Laughing

Диалог в леглото не се води. Имаме различен поглед явно над методите. Laughing

Бърди , това "винаги можеш да избегнеш диалог" не  важи например при мен, който ме познава знае, че с мен диалог не можеш да избегнеш по никакъв начин. Даже напротив ще искаш сам да го проведеш , за да приключи "сагата". Хората са различни и методите/условно / им също. Няма такова нещо като никога и не мога. Всяка жена може да провде диялог с мъжа си , пък бил той и безхаберен към нея или брака им, стига да има мотив и цел да постигне този диалог. Няма невъзможни неща.
Ментова ти пък какви кожени жартиери, секса няма място в диалога, ама моля ви, нещо погрешно сте ме разбра ли. Точно така този, който  не иска диалог няма проблем, до момента, в който му се образува такъв и той сам не предпочете диалога. Има начини, стига да имаш мотив, за да получиш това, което ти трябва - в случаят отговори. Twisted Evil
Треща ми изтълкува погрешно поста.

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 14:35 от Fortune

# 306
  • София
  • Мнения: 17 393
Бягството от диалог е чудесно средство, когато абсолютно нищо не искаш да променяш. Защото на тебе си ти харесва така. Диалог търси човек, който иска да разреши даден проблем. Този, който проблем няма, защото си му е добре, нарича желанието за диалог "дуднене". Домът му става "неуютен", а партньорът "досаден", щото "само мърмори", т.е. всички въпроси, които засегнатият се опитва да повдигне се сливат в един омразен фон - т.нар. "пилене". Ако искаш, ходи търси Правилния подход - и с кожени жартиери да се облечеш, и бухалката да хванеш - все тая! Щото този, дето не ще да говори, проблем няма.

Обичам те, бе, жена  Hug  bouquet

Форчън, убедена съм, че вярваш в това, което пишеш, затова няма да коментирам Simple Smile

# 307
  • Варна
  • Мнения: 957
Всяка жена може да провде диялог с мъжа си , пък бил той и безхаберен към нея или брака им, стига да има мотив и цел да постигне този диалог. Няма невъзможни неща.


О, да, да, да! Когато жената реши какво ще позволи, какво - не, когато ясно и спокойно заяви тя какво ще прави занапред, ела да видиш какъв диалог се отприщва!
И аз точно това казвах, Фортуна - ни жартиери, ни бухалка! Naughty

# 308
  • Мнения: 755
Бърди,Ментова...хаха не искам да ви убеждавам в нищо, видно е, че е друг вашият опит и начин на действие. Хората сме различни и там е интерсното.
В нищо не вярвам. Laughing
Бърди, това не идеология Simple Smile, имам реален опит, но това не значи, че ти трябва да споделяш моето мнение. Peace Коментирай би било интересно да прочета мнението.
Просто изказах мнение,че има винаги начин да проведеш диалог с някого, така че той сам да го иска, к`ви бухалки к`ви жартиери. Flutter

# 309
  • Мнения: X
Ментова,начинът е да му създадеш проблем.
И тогава той сам ще търси диалога....    Laughing

# 310
  • София
  • Мнения: 5 884
Е, хубаво е, че имате "хапове" за всякакви ситуации.



Аз бухалката като проблем я разбрах.

# 311
  • София
  • Мнения: 17 393
Форчън, коментарът ми щеше да е в смисъл, че всеки може да бъде накаран да говори, но не всеки може да бъде накаран да проведе диалог.
Това, което е написала Ментова за мантрата "ами такъв съм си", или в случая на авторката "ами майка ми е, какво искаш" - той нека си повтаря каквото си знае, пък ти му викай диалог Simple Smile Те могат да говорят до посиняване и всеки да си повтаря неговото, да започнат да си рециклират скандалите от преди ен броя години (а на оная коледа майка ти като каза еди какво си) - ама какво от това.
И майка ми е от хората, които толкова много дуднат и нареждат, че щеш не щеш те вкарва в диалог. Само че след известно време й свикваш, хващаш си ги тия мантри и я оставяш да се вихри с каквото й е на душата  Laughing Но съм сигурна, че ако я питаш, ще каже като теб - с мен човек няма начин да избяга от диалог  Grinning
В общи линии, в случая на авторката просто не виждам нормален диалог как би могъл да се случи.

# 312
  • Мнения: 4 916
За диалог трябват две активни страни, които да търсят решение на проблема или каквото и да е там. Ако единият има какво да каже, другият трябва да иска да го чуе - ако не иска, то първият колкото и да говори и да се аргументира, файда няма.

# 313
  • Мнения: 232
Авторке, не ми се четеше цялата тема но прочетох само твоите постове и се шокирах, че мъжът ти ти се обажда и ти казва, че бебето е само и излиза от входа, както и че не знае какво яде, не знае, че гука и се усмихва. Не знам ти в какви отношения си с майка му, може да се опиташ да поговориш и с нея по този въпрос. Не ми е ясно какво си говорят те на кафенце но имам чуството че тя има голям пръст във вашите взаимоотношения. И все пак- няма значение дали той ходи при нея или не, факта, че не го интересува детето му е по-важното. Другото на което трябва да обърнеш внимание е самата ти дали имаш нужда от отмяна, предполагам, че имаш. Ако разговорите  не подействат аз бих се махнала примерно за седмица при роднини без той да знае, че е за седмица - вдигаш скандал и го зарязваш, че да си помисли малко - разбрах, че нямаш родители, но все пак някакви близки роднини имаш ли?

# 314
  • Мнения: 4 916
Лошото на такива заплахи за напускане е, че се рискува никой да не тръгне да я моли да се връща. И тогава или ще трябва наистина да си тръгне, или да остане където е сега.

Общи условия

Активация на акаунт