Защо мъжете са "мамини синчета"???

  • 15 160
  • 349
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 755
За диалог трябват две активни страни, които да търсят решение на проблема или каквото и да е там. Ако единият има какво да каже, другият трябва да иска да го чуе - ако не иска, то първият колкото и да говори и да се аргументира, файда няма.
Именно! Ответната страна бягаща от такъв много бързо започва сама да го търси/пустият диалог/ , когато и тя /страната/ иска да си реши проблема. Laughing
Не е ли ясно, проблемите налагат диалог/мирният начин/, когато проблемът стане повсеместен и двете страни искат да го разрешат. Не става въпрос за напускане- това са силови методи/пък и това е предвидимо- мъжът това очаква/. Со кротце, со благо, без со малко кютек. Grinning

Бърди, тази мантра е ясна. Идеята ми беше друга.
Peace

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 15:45 от Fortune

# 316
  • Мнения: 4 916
Аз не видях той да има проблем, само авторката.
Иначе теорията и тя я знае, но явно практиката има повече нюанси.

# 317
  • София
  • Мнения: 17 393
Точно щях да кажа, че мъжът й няма проблем, който да има нужда да си решава. Нито пък съм с впечатлението, че ще хукне по нея, ако тръгне да го заплашва с напускане.
Та не съм сигурна какво визираш под со кротце, со благо, без со малко кютек Simple Smile

# 318
  • Мнения: X
Мъжът ,ако нямаше проблем,нямаше да бяга всеки свободен ден.
Но неговият проблем е различен от този на авторката.
Както казах,Аз много лесно мога да направя моя проблем негов.
Но явно авторката не може ...или не иска.

# 319
  • София
  • Мнения: 17 393
Както казах,Аз много лесно мога да направя моя проблем негов.

Как, Краси? Аз в такава ситуация нямаше да знам как да направя моя проблем негов.

# 320
  • Мнения: 4 916
Това, че си прекарва времето както е сметнал за добре - в случая при свекървата или нещо подобно, не мисля, че му е проблем.

# 321
  • Мнения: X
Проблем му е,че не иска или не знае какво да прави цял ден с жена си и бебока....и бяга.
Ако не му беше проблем,щеше да му е хубаво в почивния си ден да е в къщи,при детето...


Както казах,Аз много лесно мога да направя моя проблем негов.
Как, Краси? Аз в такава ситуация нямаше да знам как да направя моя проблем негов.
"Мило,трябва да ходя за подаръци!Ето тук съм ти приготвила това,това ...за бебето,ще се върна след час!"   -и чантичката и да ме няма.
"Мило,трябва да пазаруваме това,това....до кой супермаркет е най-удобно според теб да отидем?"
Ако е възможно,бих направила така,че бебешката консултация да се провежда в неговия свободен ден.И той -с нас ,и да ни закара,и при лекаря.Просто му връчвам бебето в ръцете ,и ще не ще ,трябва да влезе в кабинета.
И разни други такива трикове,които са со кротце,со благо.
Има и по-хард методи....ама както писах ,нещо не мога да ги свържа с понятието семейство.
Аз и гореизброените  не мога,но  явно за повечето мъже се налага,докато свикнат да са бащи.

# 322
  • София
  • Мнения: 17 393
Е, ти не прочете ли, че е пробвала? И че бебето е било оставено само, той е излязъл?
На настояването за пазар ще каже дай списък, аз ще напазарувам и ще излезе. Ако консултацията е в почивния му ден - какво от това, той почивния ден си го прекарва при мама.
Просто вас с Форчън не ви е сблъсквал живота с истински непукисти, оперирани от всякакви грижовни и бащински чувства. Дано така и да си остане де Simple Smile Хитринките минават пред мъже, на които поне малко им пука за вашите чувства и желания.

# 323
  • Мнения: 6 365
Нали вече разбрахме, че при намятане на чантичката и излизане без предупреждение- таткото и той оставя бебето само и излиза!

Късно малко се сблъсках с отец Балтазар Грациян и неговото Изкуство на светската мъдрост. Любима максима: "Не носи глупаци на гърба си".

# 324
  • Мнения: 2 457
Аз да попитам авторката, обича ли го?
Тука често на майтап в много теми се казва "айде, още ли не сте я развели авторката" Laughing.
Извинявам се, обаче за мене този случай наиастина е за развод. Не толкова заради това че е мамино синче и слуша майка си, а заради невероятната безотговорност и неангажираност към създаденото от него семейство и най-вече към собственото си дете
В близкото соц. и не само минало, такъв модел е бил нормален - жените се, мъжът те забремени и се "отдръпва" да си бременееш и дебелееш, живота му с нищо не се променя, не идва с теб по консултации, нито се интересува от променящите ти се хормони, нито от бремеността като цяло. После раждаш сама некоя ръждясала болница, мъжът пристига и въпроса който го интересува най-много е какъв е пола на бебето. Като те изпишат идва майка ти или свекърва ти да гледате бебето, а мъжът спи в другата стая и не се занимава и обезпокоява с "женски" неща. Поне 6-7 години.
Не знам..., всъщност знам -за някои жени това може да е нормален модел, за мен е недопустим Stop
Като се замисля, по комунистическо време аз не съм виждала сами мъже с количка по улиците. Предполагам и в момента по малките села не може да се видят мъже да бутат бебешка количка Thinking

# 325
  • Мнения: 4 916
Проблем му е,че не иска или не знае какво да прави цял ден с жена си и бебока....и бяга.
Ако не му беше проблем,щеше да му е хубаво в почивния си ден да е в къщи,при детето...

...

Точно по твоята логика не му е проблем, защото не търси решение за това. Има дете, но това не означава, че смята да си променя живота. След няколко години може да му стане интересно, да го води за риба, да пускат влакчета. Човекът си живее живота както той го разбира. Това, че жената не е доволна от него, явно не му тежи.


Шанталче,
това, което описваш, е патриархалното общество. Социализмът или комунизмът, на разбрах кое от двете пишеш, е точно обратното - поставя жената наравно с мъжа. Неслучайно по това време се приемат задължителни квоти за гимназиите и университетите, на ръководни постове в предприятия и ведомства застават много жени и т.н. Друг въпрос е, че особено в СССР след войната има огромен проблем с броя на мъжете, и започват да ги гледат като писани яйца.

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 16:40 от argun

# 326
  • Мнения: X
Проблем му е,че не иска или не знае какво да прави цял ден с жена си и бебока....и бяга.
Ако не му беше проблем,щеше да му е хубаво в почивния си ден да е в къщи,при детето...

...

Точно по твоята логика не му е проблем, защото не търси решение за това.
Ама той си е намерил решение на проблема -просто не стои при детето, а се маха.
Това,че на авторката това решение не й допада ,вече не го интересува.

Хитринките минават пред мъже, на които поне малко им пука за вашите чувства и желания.


Ами нали и аз това написах по-назад.Когато се стигне до момента той да бяга ,пък аз да търся методи и начини да го задържа у дома,за какво семейство говорим вече?Ясно е ,че не му пука за другия.

# 327
  • Мнения: 755
Аз не видях той да има проблем, само авторката.
Иначе теорията и тя я знае, но явно практиката има повече нюанси.

Аргун , да той няма, но когато му се появи такъв в същата насока, тогава мантрата "аз съм си такъв" се променя на " ама к`во става тука бе".
За да има диалог трябва и двете страни да имат проблем, значи и на него трябва да му се създаде, за да прояви интрес към вид диалог. Twisted Evil Не е невъзможно, опира до здрави нерви и целта оправдава средствата. Ако не и се занимава изхода е ясен, все така до теглене на майната.

Бърди, от къде си вадиш тези изводи, че не ме е сблъсквал живота? Винаги пиша неща за които имам лични ваблюдения. И да сблъскввала съм се. Пак не ме разбирате не става въпрос за хитринки... Tired Чудно ми е защо така наивно ме приемаш, сигурно това , което пиша ти се неприложимо ли - е приложимо е вярвай ми и то не само в тази сфера. Wink

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 16:49 от Fortune

# 328
  • Мнения: 4 916
Шантаж значи. Ще ти изпера чорапите, но ти ще стоиш един следобед с бебето.
По принцип одобрявам, щом отгошенията са стигнали до там, но за това е необходимо авторката да е корава и печена в преговорите.

# 329
  • София
  • Мнения: 17 393
Ами Форчън, май така ни се получава разговора, защото ти не казваш нищо конкретно какво би направила, а само общи приказки от сорта - то при мен няма как да не стане. Е добре де, ама как?

Ето, Краси написа как би постъпила. Аз се хващам на бас с който на каквото пожелае, че при мъжа на авторката няма да подейства нито един от нейните методи.

Общи условия

Активация на акаунт