Въпроси към Класически хомеопати 19

  • 43 992
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 813
  Qundie доколкото разбирам визираш доктор Михайлов, от бтв и др тв, ами той изобщо не  е за споменаване в темата, защото НЕ Е Класически хомеопат. Може да ти изпише каквото и както си иска, ти си му вярвай, ок, пий си коктейлите му, и после се чуди защо Хомеопатията не действа. Е как да действа, като то това  е всичко друго но не и хомеопатия.

# 661
  • Мнения: 824
здравейте,редовно чета тук ,интересно ми е,имам една молба към хомеопатиите,може ли да посочите ваш  случай, който е завършил с оздравяване и пациента е доволен,защото тук има повече съмняващи се в лечението си пациенти,и това говори лошо за хомеопатията.
Явно не четеш всичко,много майки пишат и как са се оправили децата за часове.
Ще ти пиша за нашия случай.Децата ми правеха алергии и бяхме редовно на антихистамини .ДоФторите ми казваха,че така ще е до живот,трябва да не ядат мляко ,шоколад и т.н. Да, но аз реших да пробвам с хомеопатия и след взимането на 2 гранулки вече нямаха проблем.Още след първото интервю ,хомеопата ми каза да им давам от всичко забранено до сега ,по малко и вече 4 година не са правили алергия.Мога да описвам случаи много ,само за нашето семейство са десетки Simple Smile
А кашлица ,хрема и грип сме оправяли и за един ден .Шарката при малкия, тази година мина невероятно леко,личеше си ,че е шаркав, само по пъпките и Т нямаше.
А който не вярва,според мен е по-скоро неосведомен.

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 1 034
mama123  би ли казала кой е вашия хомеопат?може и на лични
хубаво е че при вас има наистина ефект.

# 663
  • Мнения: 6 713
Явно не четеш всичко,много майки пишат и как са се оправили децата за часове.
Ще ти пиша за нашия случай.Децата ми правеха алергии и бяхме редовно на антихистамини .ДоФторите ми казваха,че така ще е до живот,трябва да не ядат мляко ,шоколад и т.н. Да, но аз реших да пробвам с хомеопатия и след взимането на 2 гранулки вече нямаха проблем.Още след първото интервю ,хомеопата ми каза да им давам от всичко забранено до сега ,по малко и вече 4 година не са правили алергия.Мога да описвам случаи много ,само за нашето семейство са десетки Simple Smile
А кашлица ,хрема и грип сме оправяли и за един ден .Шарката при малкия, тази година мина невероятно леко,личеше си ,че е шаркав, само по пъпките и Т нямаше.
А който не вярва,според мен е по-скоро неосведомен.

Мама123, благодаря за споделеното. При синът ми евентуално се касае за алергия към пеницилин, не знам дали да се надявам изобщо, че ще се излекува с хомеопатия, но поне ще опитам. Rolling Eyes И на мен ми казаха, че е до живот тази алергия.

# 664
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Alsil 200 C.

Някой може ли да ми каже най-общо какво е това лекарство и при какви ситуации се предписва?

Благодаря! Hug

Едно възможно тълкуване е: Alumina-silicata 200

# 665
  • Мнения: 4 070
 Qundie доколкото разбирам визираш доктор Михайлов, от бтв и др тв, ами той изобщо не  е за споменаване в темата, защото НЕ Е Класически хомеопат. Може да ти изпише каквото и както си иска, ти си му вярвай, ок, пий си коктейлите му, и после се чуди защо Хомеопатията не действа. Е как да действа, като то това  е всичко друго но не и хомеопатия.
Ами при мен действат нещата, а дали е класически или не, според мен е достатъчно доказан....

# 666
  • Мнения: 660
Може би случаите ,които не могат да се излекуват са от учещи хомеопати, а успелите случаи са от вече опитни хомеопати,как може един учещ  първа или втора година да лекува след като не е запознат с цялото изкуство и да нарича себе си хомеопат ,след като не е положил изпит върху наученото и не е завършил този 4 -годишен курс, а пък да не говорим ,че и таксите им са едни високи от порядъка на 50-60 лева.Но то май и класическата хомеопатия си е вече бизнес, не само боаронскта.

# 667
  • Мнения: 3 499
Е тук вече не мога...
От МАСТИТИ ОПИТНИ хомеопати се е парил не един от пишещите тук. Принципно резон в логиката ви има, но не е постулат. И както обичам да повтарям, има едно "нещо", което не всеки владее и не може да се научи в никакъв курс... Всяко практикуване с реални пациенти се извършва под контрола на супервайзора!

# 668
  • Мнения: 660
Съгласна съм ,че човек  трябва да има нещо друго,както и във всички други професии.Щом опитните не могат да се справят,тогава излиза,че учещите се справят най-добре,защото се водят от учител,а пациента посещавайки учещ хомеопат бива ли уведомяван ,че същият все още учи?Питам от любопитство.
     Лично мое мнение е,че обучението върху пациент трябва да става в училището по хомеопатия,а не в личния кабинет на незавършилия хомеопат,и то срещу заплащане.Според мен истински заинтересования хомеопат трябва да го вълнува конкретния пациент,заболяането,дали може да се справи с тежки случаи,чувайки даден проблем да си каже дали да се заема с това предизвикателство,трябва да го вълнува наистина добрия изход на заболяването,а не само да мине интервюто,да си вземе хонорара, а пък болния да се оправя!
   Хомеопатът трябва да получи възнаграждение за своя труд,но хомеопат доказал се във времето,а не аз уча 1 година хомеопатия и вече съм хомеопат!

# 669
  • Мнения: 656
Влизам да споделя и аз оздравяването на сина ми.
Изключително кърмено бебе, почнах захранване на 6 навършени месеца - тогава и показа, че е готов. На 7 месеца започна да изявява симптоми, подобни на колики - аз реших, че е от захранването и тръгнахме по гастроентеролози, защото не успях да определя конкретна храна.
Гастродоктор №1 - прегледа, чу ми оплакванията в рамките на 2 минути, изписа успокояващ сироп за деца над 2 (а детето беше на 10 месеца тогава!), плюс разни пробиотици, които не се внасяха в БГ  Crazy
Гастродоктор №2 - почти не ни обърна внимание, видя, че акото му е кашаво - в интерес на истината беше кашаво, но супер инцидентно - не беше така постоянно, но кой ли да ме чуе. Айде едни прахчета за акото, другото - мани. Детето беше на 1 г.
Гастродоктор №3 - много добре го прегледа; изслуша ме внимателно, задава въпроси и накрая заключи, че проблемът не е гастроентерологичен. Посъветва ме да посетим невролог и да направим ЕЕГ, защото можело да се касае за коремна епилепсия - много рядко състояние, но все пак..
Невролог - направихме ЕЕГ, което се оказа хубаво (и слава Богу!). Заключение - детето скучае  Crazy. А детето не беше в състояние да се нахрани както трябва, не можеше и да си играе - само търсеше къде да се захване, за да си свива коремчето. Това определено не беше от скука.
И тръгнахме по хомеопати. Минахме през един прехвален - нулев резултат; минахме през втори - имаше ефект, но някак почна да се "изчерпва", периодите без "кризи" се скъсяваха постоянно и го зарязахме. Сега сме при трети - от почти година. Е, на втория месец този симптом изчезна и от  тогава не се е обаждал. Лекувал е много разболявания - и бронхити, и разни "на-път-да станат-бронхити" и разни други. Детето вече боледува по-рядко, изкарва болестите по-леко и по-бързо. Много често, ако не вдигне Т, няма и да разбера, че е болен  Crazy.

В заключение - трябва си "нещото", както е казала Мечката  Peace

Та така - опитах да съм максимално кратка, което ми е адски трудно, така че - похвалете ме за усилията поне Mr. Green.

# 670
  • Мнения: 790
Alsil 200 C.

Някой може ли да ми каже най-общо какво е това лекарство и при какви ситуации се предписва?

Благодаря! Hug

Едно възможно тълкуване е: Alumina-silicata 200

Благодаря за отговора. А, ако е така, то за какво се дава?

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 41 010
И аз съм на път да се откажа... Tired Вече се уморих,днес е 6-ти ден,3 ХЛ и ефект няма.Тая сутрин пак Т 38,3.Сега в 9 ще го вода на ЛЛ за снимка ли,незнам и аз вече.

# 672
  • Мнения: 824
Оххххх,защо няма закон за това, кой да практикува хомеопатия.ЗАщото е по-добре за фармацевтичната индустрия и да се разочароват хората от хомеопатията,че не действа.А всъщност хомеопатите не знаят как да действат
Тези размисли са във връзка с написаното от tandonova79

# 673
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
БебОле
Цитат
Благодаря за отговора. А, ако е така, то за какво се дава?

  Как за какво, като картината на това хо л-во покрива 2873 симптома. Хомеопата предписал Ви го, знае най-добре.

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 5 039
tandonova79, що така става при вас? Колко хомеопата сменихте, все препоръчани...
Хайде, да се оправя детенце!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт