Коледа 2011 - тема 4

  • 91 917
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 193
Малко със закъснение  Blush ,но искам да благодаря на simplyaven за превода на телешкото руло   bouquet .
Рецептата изглежда апетитна и задължително ще се пробва ,но явно не за Коледа Cry ,че днес половинката ме изненада ,като заяви че искал Капама  Crossing Arms .

# 151
  • София
  • Мнения: 266
Привет и от мен, понеже съм на вълна коледна украса, реших, че искам да направя хубави сладки, допълнение към нея. Попаднах на този магазин:

http://www.domakinia.com/2011/promo/sladki

и си купих елхичката, направих една генерална репетиция преди коледа и се получи това Simple Smile



Понеже исках да направя меденки, изрових от нета някаква рецепта, но уви, не са много вкусни (не са прегорели както изглеждат, това е от яйцето). Затова реших да се обърна към вас с молба да споделите хубава изпитана рецепта за меденки Simple Smile Твърдо решена съм да докарам ефекта от снимката и ако ми се получи ще споделя Simple Smile Самите сладки не че не са вкусни, но станаха малко повече като бисквити, отколкото като меденки. Иначе пак са си вкусни, с кисело млекце ще са екстра за закуска,но не е това, което очаквах. Друго, което видях е пак така от много звездички с различна големина се прави елхичка, която като се слепват отделните звездички със сладко, вместо да се забучват на шишове. И пак става, и това ще направя, ако ми остане тесто другия път.  Peace

# 152
  • Мнения: 79
Това е царевичен сироп. В предишната тема бяха писали, че може да се замени с обикновен захарен сироп вода:захар=1:1
Много ти благодаря!   bouquet
Утре на дневна светлина ще снимам двете си скромни произведения до момента. Не мога да се меря с вашия майсторлък, но поне ентусиазъм не ми липсва.   chef

# 153
  • България
  • Мнения: 490
bibi76 с какъв крем ще ги слепваш?
изглеждат доста добре

# 154
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Моят отчет за деня:
украсих меденките, най-трудоемката ми задача всяка година


Замесих тестото за линцеровите сладки, утре ще ги пека.
В къщи ухае страхотно на всичките коледни аромати, а ръцете ми ухаят на канела и карамфил.

# 155
  • Мнения: 899
Дид, браво за търпението да украсиш толкова много меденки и така красиво, чудесни са! Hug

# 156
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Затова реших да се обърна към вас с молба да споделите хубава изпитана рецепта за меденки Simple Smile
Виж първа страница.

# 157
  • Мнения: 29
Ехаааа 2 дни не ви четох и сега няма смогване. Ама какви вкусотии само сте сътворили, браво на всички.
Аз ще се отчета само с един ябълков чипс а къщичката после ще ви я покажа.


Може ли рецептата за чипса.И не видях рецептата на Джули за меденките на първа страница Embarassed-ако може линк  bouquet

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Затова реших да се обърна към вас с молба да споделите хубава изпитана рецепта за меденки Simple Smile Т
Най-хубавите меденки според мен са на Джули и на Джемма. Избери си едни от тях. На Джули са с масло, на Джемма са с олио и са малко по-меки. И двете са страхотни.
А аз да споделя - меденките на Джемма са перфектният коледен ароматизатор. Пекох ги вчера сутринта, после няколко пъти проветрявах, пушим вътре... и тази сутрин още мирише на меденки.  Направо не ми се излизаше от в къщи. Laughing

# 159
  • София
  • Мнения: 3 090
Ето го моя провален щолен,  но май няма да правя друг  Sad

А ето и анасоновите дукати, преди да ги сложа в печката

# 160
  • Варна
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Прекрасни неща сте сътворили, направо свят ми се завива #Crazy от толкова  вкусотии Grinning Неуморни сте.. направо страхотни!   bouquet
Аз за първа година правя толкова много коледни лакомства ... но е адски зарибяващо покрай вас  Mr. Green
 И да се отчета до тук:
1. Меденките на Джули.(все още неукрасени)
2. Джинджифиловите сладки на Зори.
3. "Прегръдките" на Наталина. (нещо не се справих много добре с тестото, но пък са страшно вкусни)
4. Линцерите, пак на Наталина. (и те неукрасени все още)
5. "Бухалите" на Умбра. ( и там не се справих много добре... трябва малко фантазия, за да се разбере що за птици са това Mr. Green, но ... и в този вид са си страхотно вкусни)
6. Медена къщичка. ( като за 1ви опит... май се получи добре)
Ще се опитам да кача и снимки , дано се справя ...

Сега ми остават Шоколадовите трюфел бисквитки, някакви бонбони, но не съм решила още какви и соленките на Мари_ета и ...украсяването на меденките и линцерите и това ще е.. стига толкова  Mr. Green

# 161
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Правих два пъти меденки, като вторите има шанс да оцелеят да ги украся. Мисля тази година да го направя с Домашно приготвен Шоколад за моделиране. Ще си направя в домашни условия и царевичен сироп или поне добре изглеждащ негов заместител. Ще покажа крайния резултат.
Всъщност, тази година ще правя сладки за първи път от много години. И наистина е зарибяващо тук. Но и безкрайно приятно.  Hug

# 162
  • Варна
  • Мнения: 0
Ето ги и тях:



# 163
  • Мнения: 1 418
Браво момичета- страхотни сте, радвам се  ,ч е толкова много хора правят вкусна Коледата у дома и радват близките си!  chef  bouquet newsm51

Didranad-раво колко много ммеденки си направила и как хубаво са украсени!
Бени 2- много ми харесаха ваниловите ти бисквитки!

Имате ли проблем с останали яйчни белтъци!Ето едно предложение за едни много вкусни кексчета, гарантирам ви, че ако ги опитате, ще започнете да търсите рецепти за жълтъци  newsm03

Храна за ангели


# 164
  • Мнения: 1 418
аНи-ЧУДЕСНА КЪЩИЧКА И СЛАДКИ!!!!

Общи условия

Активация на акаунт