Коледа 2011 - тема 4

  • 91 935
  • 737
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 243
Margherita09, благодаря за супер полезната информация!  Hug  Hug

иначе знам, че в магазинчето на "три уши" има есенция, самата ирина коментираше това под рецептата за сладки, но просто няма начин да стигна до там в някой от следващите дни с цялото ми бебешко домочадие.. Wink

а и вчера си получих една доставка от "хитрини".. и там има чудничка есенция, но не се сетих на време да добавя и нея към поръчката.. ще взема да проверя в аптеката до нас за ментово масло! благодаря отново за съветите, момичета!

jozyy, мъжът ми ако види масленките ти ще се побърка, докато не направя същите! знам си, че това са му най-най-любимите сладки на света! чудесно изглеждат! с локум ли са или със сладко?

# 361
  • Мнения: 1 243
Предварително се извинявам за навярно най- тъпия въпрос, който ви е задаван, но да си попитам все пак  Embarassed
Направих 2 дози меденки преди 2 дни. Прибрах ги в картонена кутия като между отделните редве поставих хартия за печене. Така ли да съхранявам до Коледа? И кога да ги украся? Искам да се пробвам с ММ и някои с разтопен шоколад. Колко време след украсяването мога да ги съхранявам?
Много ви благодаря предварително за отговорите   bouquet

# 362
  • Мнения: 721
Много вкусна тема, страхотни неща сте сътворили. Аз още нищо нямам за показване, но в събота с приятелка ще правим меденките на Джема и на Джули.  Можете ли да ми кажете горе долу по колко бройки излизат от една доза. Благодаря.

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 16:42 от zllate

# 363
  • Мнения: 39
Здравейте Дами!Да кажа че правих Звездни прозорчета от книжката на Д-р Йоткер,които станаха страхотни и сигурно ще направя още една доза до Коледа.Имам въпрос за всички сладки с ядки,било лешници или орехи и т.н трябва ли да се печени или ги ползвате сурови.

# 364
  • Мнения: 68
danielasz аз ползвам ядките сурови, освен ако няма изискване да са белени и тогава бланширам  Wink

# 365
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Извинете, още един въпрос.
За украса на меденките, ако се полеят с разтопен шоколад, дали могат да се поръсят със смени сурови лешници?

# 366
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 421
.Имам въпрос за всички сладки с ядки,било лешници или орехи и т.н трябва ли да се печени или ги ползвате сурови.
Аз ги запичам, защото стават по-вкусни и ароматни

# 367
  • Мнения: 39
Благодаря Ви за бързите отговори.Чета ви всеки ден и се надявам скоро да се науча да качвам снимки за да покажа моите коледни сладки(ако до тогава остане нещо от тях)Направих меденките на Джемма в последните дни на ноември и вече са на път да омекнат,както ги харесвам аз и сигурно ще направя още една доза т.к другата част от семейството иска да са твърди и да хрупат.Шарен свят.

# 368
  • Мнения: 721
danielasz, сподели моля те колко бройки горе долу излизат от една доза. Ориентировъчно, над 30, 40... Търсих, но не открих а ми е важно. Благодаря предварително.

# 369
  • София
  • Мнения: 2 658
Ауууу, големи красоти, напълниха ми се очите.   bouquet

Искам да запитам vanilla - бадемовите бисквитки на дядо Коледа колко изтрайват? Те пак са маслени, но да попитам все пак, стават ли отсега да се правят?

Аз ги правих миналата година за първи път - някъде в началото на декември. В самото начало бяха страхотни, но като престояха и се попромениха. Тоест пак бяха вкусни, но не така както след опичането. Така че моят съвет е да ги направиш колкото се може по-близо до Коледа. Peace

  bouquet  благодаря ти!
Аз ще трябва да направя май и нещо за текущо отбиване на атаките. Добре, че погледнах днес - явно имаме "мишки"  Twisted Evil и бисквитите трюфел, които са страхотни, почти са дали фира ..... поне половината липсват  Mr. Green  Хубаво щях да се изненадам като започна да приготвям подаръците. Къде ли да крия сега като "мишката" е 2 глави над мен и всичко надушва, че подкокоросва и малкото мишле  Laughing
тъкмо мислех да ги правя тия дни, но може и да се откажа в такъв случай. Те като Трюфел сладките са хубави първите дни, а няма да мога в последния момент и двата вида в двойни дози да правя.  Thinking Май ще си остана само с 6 вида сладки, Трюфел са поне многократно изпробвани.

# 370
  • Мнения: 39
От Звездните прозорчета в момента избройх 30 бр.но вече трета вечер похапваме,което означава че с  били над 40 бр.но моята формичка е с диаметър около 3,5 см.някъде по напред имаше снимка на формички от кауфланд едни многоцветни и аз ползвах кръглата къдрава формичка(на цвят е цикламена).ако искаш може да ги потърсиш,за да добиеш престава за големината и дали те устройва.Аз  не харесвам много големи по размер сладки.

# 371
  • Мнения: 624
scaramouche Аз ги направих с мармалад от дюли. Исках да направя половината с локум, защото много обичам, ама забравих да купя ooooh!

# 372
  • София
  • Мнения: 735
Искам да попитам за Забравените сладки. Имам 2 белтъка във фризера. Дали мога да ги ползвам тях, или ще е по-добре да си отделя нови? А тези белтъци да ги запазя за нещо друго? Мерси предварително!

# 373
  • Мнения: 81
Здравейте. Правя Глазура за меденките - Кралска. Каква трябва да е като консистенция? Сложих 3 белтъка и олколо 250 грама пудра захар Не е на сняг?

# 374
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 421
Здравейте. Правя Глазура за меденките - Кралска. Каква трябва да е като консистенция? Сложих 3 белтъка и олколо 250 грама пудра захар Не е на сняг?
Май ще ти трябват още около 200 гр или там някъде. Аз моята я правих с белтъци на сняг и затова не знам точно, но за шприцоване трябва да е много твърда, ако прокараш лъжица през нея да оставя пътечка и да не се събира, а за покриване с консистенция на мед.

Общи условия

Активация на акаунт