Коледа настъпва славно, с плетка ни е най-забавно! - 79

  • 100 028
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 58
Пуфи пуловера и цвета са страхотни бравоооооооооо.И колиенцето на Нелито много ми хареса .А сега да ви кажа ,току що се връщам от Александър и съм малко разочарована защото вчера гледах във сайта промоцийте на преждите а днес като отидох в магазина се оказа че това важи само за сайта , а не за в магазина и цените там бяха съвсем други.Но това не ми попречи да накупя това което си бях набелязала . Дори си купих и новият брой на списанието"Вълшебна бримка"

# 691
  • Мнения: 1 197
Обещавам да извадя цялото покривало от баба ми и да направя читави снимки заедно с калъфките,които уших от плата и за столовете  Peace Тъкмо предизвикателство,за да не ги захвърля под дивана Embarassed

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 1 319

Винаги с удоволствие ви чета.  bouquet
А от линковете, които давате пробвах да започна шапка на 1 кука. Правя някои подобрения
на видяното в клипа в ютуб. Така че да е като за главата на щерката. Доста неравномерно плетено става, но като я завърша, ще ви я споделя.
Сега обаче попаднах на нещо в един мой любим сайт и веднага се сетих за вас-плетачките  Hug
Ето какъв шаблон можете да направите за капучиното си -

http://www.international-handmade.info/?p=1336

# 693
  • Мнения: 1 701


Ето го. Току що приключих. Бордото в средата малко не се връзва, но стана така, защото първо смятах да е бордо и бежово, но се оказа, че съм взела последното чиле!  Crazy
Има поне 6 милиона грешки, но пък, като за първо - става!  Mr. Green
А и дечурлигата много го харесаха.
Снимах го преди да го изпера, че не знам как ще го извадя от пералнята. Wink
13 чилета и почти месец!

От бежовото ми остана доста. Започвам да се боря с шапката, която си бях наумила!  Mr. Green

# 694
  • Мнения: 114
Благодаря, златен дъб!  Hug

Уиш, станало е уникално! Много ми харесва, много! Браво на тебе. С каква прежда го плете и защо в пералнята?

Rowan Nordic Tweed - на руски - http://depositfiles.com/files/ic97ool75

Последна редакция: пт, 13 яну 2012, 16:48 от big pufana

# 695
  • Варна
  • Мнения: 3
да се похваля с 2 нови мои плетива

една шапка,която си беше чиста импровизация от остатъци от прежда(около 30г),но ми стои толкова добре,че вече ми е любима,но е по-скоро за пролет-есен.....нещо средно е като барета и виснала шапка.....



и онова страхотно елече,което показах преди време.....300г акрил Ормо с 2 куки номер 6 и обкантено с рачешка плетка с 1 кука номер 4,5......





тук са и схемите,които съм използвала
https://picasaweb.google.com/110673494917480636196/GnRbjK#5697123135831855442

Последна редакция: пт, 13 яну 2012, 16:49 от kalinka-malinka_83

# 696
  • Мнения: 58
Уиш покривалото е много добре станало,а пък за грешките от самолет не се забелязват .Браво.

# 697
  • Мнения: 1 701
Уиш, станало е уникално! Много ми харесва, много! Браво на тебе. С каква прежда го плете и защо в пералнята?
Embarassed мерси
Преждата е Ярн Арт (ти ми я каза), супер мерино, 50/50 вълна/акрил!
А в пералнята, понеже, малкия го омърляви още докато го плетях. Пералнята ми има много щадяща програма "ръчно пране". Надявам се да не се изложи! Simple Smile

kalinka-malinka_83, шапката ти много ми харесва. Simple Smile

златен дъб  Joy! И аз така си викам, от самолет няма проблем, а ако е от ония, дето само една бяла чертичка оставят в небето, пък съвсем всичко е идеално! Wink

# 698
  • Мнения: 114
Преждата е Ярн Арт (ти ми я каза), супер мерино, 50/50 вълна/акрил!

Няма да имаш проблем в пералнята с тази програма!

Калинке, жилетчето чудно станало, пък и шапето!

# 699
  • Мнения: 356
Калинка–малинка 83 ПРОСТО СЪМ ВЪЗХИТЕНА!!!Целият албум разгледах,всичко е страхотно...И аз сега се мъча с една яка,направо здравето ми взе Simple Smile  bouquet

# 700
  • Мнения: 114
Момичета, това са темите зимни:
ЗИМНИ предложения

Да зарадваме децата малки и големи с нови плетени премени!

Хайде тук да поплетем, аз на плетката съм фен!

Шалче, шапка, ръкавички - нека се научим всички!

Ако имате други предложения, казвайте, защото ... наближва краят и на тази темичка.  Simple Smile

# 701
  • Мнения: 5
canu6a, благодаря  bouquet
 

# 702
  • Мнения: 3 550
Здравейте, завръщам се във форума след един безкраен ремонт. Бях се евакуирала с децата при роднини без интернет и това е първото ми влизане във форума от месеци.
С две деца остава страшно малко време за плетене. Все пак в момента плета един от онези шалове Дантела, които носи половин София. Върви ми бавно, имам температура и болно гърло, обезсърчавам се, че няма да успея да прегледам нещата, които вие сте изплели, оплаках ви се.

# 703
  • Мнения: 287
Момичета аз пак имам питане към тези, които плетат на 1 кука  Crazy

Вп – въздушна бримка
П – бримка
Сбн – стълб без наметка
Псн – полустълб с наметка
Сн – стълб с наметка

Питането ми е по-това означение, кое как се изплита?
Каква е разликата между бримка и въздушна бримка? стълб с наметка, като залепена бримка ли се изплита.........
Извинявам се за тъпото питане, но като начинаещ .....имам да наваксвам  Wink


# 704
  • София
  • Мнения: 1 655
Ако имате други предложения, казвайте, защото ... наближва краят и на тази темичка.  Simple Smile

Няколко бързи стихоПЛЕТКИ на майтап:

Топли дрешки си плетем, от студ няма да умрем!
Хем е топло, хем удобно - плетеното днес е модно
С куки, две или една, творим зимни плетива



Общи условия

Активация на акаунт