Смогът

  • 9 419
  • 174
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Предпочитам миризмата на горели дърва, отколкото миризмата и пушек от коли, която е в пъти по-вредна и задушлива...
Ама ей, на, колите се увеличават...
Ами селяните като си дойдоха с дървата, да си бяха докарали и магаретата с каруците... Tired

# 16
  • Мнения: 1 788
Предпочитам миризмата на горели дърва, отколкото миризмата и пушек от коли, която е в пъти по-вредна и задушлива...
Ама ей, на, колите се увеличават...
Ами селяните като си дойдоха с дървата, да си бяха докарали и магаретата с каруците... Tired
Joy
Ами продадоха ги, за да си купят коли като на гражданите!

# 17
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Дано поне  тях не ги притеснява ''смогът'',  макар, че точно такива, дошли от чистият въздух най-много мрънкат. Laughing

# 18
  • Мнения: 0
Живея в центъра на София, където има много стари къщи и кооперации и от няколко седмици е АД! Най-близкият комин е на р-ние 5-6 метра от нашата фасада, ниво 3-ти етаж. Ние сме на шестия. Отопляват са с въглища. Терасата ми е черна, а прането мухлясва в хола. Проветрявам на прибежки, като стоя до отворения прозорец - да не изпусна положението, че после няма отмирисване. Ходих в общината, но ми се изсмяха - не можело да им нареждат с какво да се отопляват. От РИОКОЗ ми казаха, че те са по промишлените аварии и ме пратиха в ХЕИ. Там още на съм ходила, ама се чудя има ли смисъл - явно проблемът не е само в моите съседи, а целият град смърди.

# 19
  • Мнения: 1 296
Добре де, тези хора къде складират тези дърва/въглища?
Все пак всеки ден не ходят да си купуват. Това се чудя аз newsm78

# 20
  • Мнения: 1 287
Печки, съчетани с различно налягане за сезона и ей ти смог. Ама ние без това си живеем с най-мръсния въздух у Европата.
Това с новите коли и филтрите е малоумно. Sick

# 21
  • Мнения: 46 518
Добре де, тези хора къде складират тези дърва/въглища?
Все пак всеки ден не ходят да си купуват. Това се чудя аз newsm78

В къщите - място много.
В апартаментите - мазета Peace

# 22
  • Мнения: 37
Ами най-вероятно ги складират в мазетата къде другаде, или на терасите за друго място не се сещам.
Съгласна съм с мнението на Пипи това е положението .На мен също ми беше неприятно но няма какво да направи човек .

# 23
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Добре де, тези хора къде складират тези дърва/въглища?
Все пак всеки ден не ходят да си купуват. Това се чудя аз newsm78

В къщите - място много.
В апартаментите - мазета Peace
Аха, мазета. За какво са тия широки междустълбищни пространства, някои даже и със ''стаички''-къде за дърва, къде за зеле... Whistling

# 24
  • Мнения: 3
не е само печките и смогът, основния проблем е че има мъгла, която задържа мърсотията ниско в атмосферата Peace И аз съм в София уж на по-високо и проветливо, но и тука е така

# 25
  • София
  • Мнения: 6 363
не е само печките и смогът, основния проблем е че има мъгла, която задържа мърсотията ниско в атмосферата Peace

мда, някои да си преговорят за инверсията и котловините.
всяка година по това време, в София падат мъгли за няколко дена и става така.

# 26
  • Мнения: 46 518
Мъглите са си мъгли, но ако сушиш пране навън от октомври до април, положението е плачевно, особено нощем, тогава най-много се палят печки.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Ние сме от тези дето се отопляват на дърва/въглища, нямаме финансовата възможност да го правим на ток.Селяния или не, нямаме друг вариант.

# 28
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Добре де, тези хора къде складират тези дърва/въглища?
Все пак всеки ден не ходят да си купуват. Това се чудя аз newsm78

Въглища се продават в чували от 25 кг. Един чувал е достатъчен за два дни (поне у нас). Така че това с мястото за съхранение е най-малкият проблем.
Само пистолет до слепоочието може да ме накара да топля апартамента с климатици и въпросът изобщо не опира до финанси.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 878
Само пистолет до слепоочието може да ме накара да топля апартамента с климатици и въпросът изобщо не опира до финанси.


Ако се въведат сериозни еко-такси за замърсителите, което според мен трябва да стане, може и да опре.

Общи условия

Активация на акаунт