Отговори
# 15
  • Мнения: 678
Стар,Спящата,благодаря за отговора.
Аз тази вечер съм на женско парти.С или без детето,ще видим,че се пазари,нали тати й го няма...

# 16
  • София
  • Мнения: 6 260
Аз съм в Англия. В 26 седмица мисля беше (или 24-та) ми правиха изследването натоварване с глюкоза - това, при което пиеш чаша глюкоза, и ти взимат кръв един път преди това и два пъти след това на всеки час. Не ми се обадиха и аз помислих, че всичко е наред (тук е така - ако има проблем ти звънят да идеш отново, ако не - не те притесняват с резултати от изследвания). Да, обаче на рутинния преглед с докторката тъкмо й се хвалех, че не сами звъняли след теста с глюкоза, и тя ми вика - да, но са сгрешили - имаш диабет! А то се оказа, че от трите резултата, този на гладно ми е съвсем леко завишен, и преди това примерно границата е била 5,5 или 6, но отскоро са я снижили на 5,1 и затова не са ми се обадили акушерките (а моят резултат е 5,3). Прати ме при акушерката на другия ден да ми разяснява за диета, даде ми апартаче да си меря захарта поне два пъти на ден, един път сутрин на гладно , а после или 1 час след обяд, или един час след вечеря, като ми обясниха, че допустимите нива са до 5,5 на гладно и до 7,8 един час след ядене. Сега вече пети ден си меря захарта (по 1000 пъти на ден), тази на гладно е ок, НО ми е много висока тази след ядене - ок 9-10. И това ме депресира твърде много, не знам как ще изтърпя до другия понеделник, когато имам пак час, да видя какво ще ме правят.... Вдига ми се захарта от бял хляб и ориз, това установих засега, а от плод - не...

*starlet*,ще стискам...какво ще правя...  Confused  Hug

*Милена* , какви трябва да са твоите граници , за да си спокойна? Какво ядеш, моля те, сподели. Засега нищо не са ми изписали да пия.  :hug/:

Спящата , vasiliika, мая06, благодаря ви!  Hug

Женя 83 , увеличени околоплодни води май е едно от притесненията при диабет... Дано да не е това!  Praynig

vanessка, нямам идея, нека някоя от 'българските' мами да каже....



Да, от посочените стойности тази е притеснителна, но чак пък повод за депресия, особено като на гладно КЗ е ОК...  Wink Това за белия хляб, ориза и плодовете - също е нормално: фруктозата - съдържащата се в плодовете захар (в белия хляб и ориза е глюкоза), е с по-нисък гликемичен индекс, т. е. не повишава рязко кр. зах. По-внимателно трябва с бананите и гроздето напр., че идват малко по-сладички... Аз също съм с инсулинова резистентност (ког. бях супер слаба, пак си имах проблеми с цикъла, накрая се оказа СПКЯ заради инсулинова резистентност), но аз не съм мн. по диетите, гледам да наблягам на движението и спорта. Дано и в края на месеца КЗ да е в норма, засега през бременността държа стойности 4 и нещо на КЗП-и без медикаменти и специални хранителни режими  Praynig (направо добре си хапвам  Blush ).

# 17
  • Мнения: 208
Имам и друг въпрос- подготвяте ли гърдите си за кърмене?

Имаше в по-предната тема такъв въпрос към ЛЛЛ и те казаха, че не е необходима подготовка. Особено, че може да предизвика контракции.

# 18
  • Мнения: 62
Моите зърна имат някакви корички,които доктора ми каза да не ги махам те сами си падат.Това знак ли е че ще имам кърма newsm78.Малко тъп въпрос ама...  Laughing

# 19
  • Мнения: 91
Ами Спящата, аз като не знам нищо за диабета и затова се панирам... Значи викаш да не се притеснявам чак толкова много?...

# 20
  • София
  • Мнения: 6 260
За съжаление знаци няма - можеш да имаш коластра от петия месец и пак кърмата да слезе бавно, а става и обратното: нито капчица през бременността и шурва като чешма след раждането.  Simple Smile Промените в гърдите са нормални, свързани са с хормоналните промени и подготовката за кърмене, ама какво ще се случи не се знае (даже и от бременност и раждане до други бременност и раждане при една и съща жена може да има разлики, т. е. няма правила). Междудругото можеш да си маркираш въпроса в лилаво напр. и да го адресираш до ЛЛЛ, с удоволствие ще ти отговорят!  Hug

# 21
  • Варна
  • Мнения: 21
Здравейте, днеска бях на консултация, бебо е 1850 гр. , казаха ми че сме в нормите. Застанало е главично и така Simple Smile

Аз съм щастлива.  Rolling Eyes
А за диабета, и мен ме пращат да се изследвам (може би става въпрос за гестационен диабет) защото баща ми е диабетик, но не се поема от здравна каса, мисля че струва 30 лв.

Това е засега от мен.

А имам и бактерии в урината, ще правя посявка.

# 22
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
На нас на училището за бременни ни препоръчаха да не масажираме гърдите именно заради възможноста да се предизвикат контракции. Препоръчаха ни обаче при влизанео в девети месец да започнем подготовка на зърната. Трябва да си вземем крем за зърна и да мажем по един или два пъти на ден в зависимост от това дали са сухи или не. Аз мисля да си взема кремчето на Авент. Някой ползвал ли го е?

# 23
  • София
  • Мнения: 6 260
Ами Спящата, аз като не знам нищо за диабета и затова се панирам... Значи викаш да не се притеснявам чак толкова много?...

Панирането с нищо няма да ти помогне, ама все пак си слушай докторите.  Wink Със СПКЯ-инсулинова резистентност са ок. 10% от жените - това означава 7 п. по-висок риск от развиване на диабет, особено ок. менопаузата и доста често гестационен диабет (моята ендокриноложка не можеше да повярва, че съм нямала с първата бременност), т. е. такъв по вр. на бременността. Статистиката за диабетиците в световен мащаб е още по-стряскаща (заболяването си е направо  е с размера на пандемия), а тази за жените с гестационния диабет дори не съм я ровила, ама сега ще погледна, сигурно ще ти подейства успокояващо...  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 6 260
Гърдите с първата бременност нищо не съм ги правила, само ги мажех с крема п/в стрии, че  изсъхваха и се опъваха повече от корема (поне тях опазих, че гадините и по тях полазват  ooooh! ). Сега, като мажа шкембето с бебешко олио, мажа и тях. Обтриването им, разните душове и т. н. наистина могат да предизвикат контракции.  Rolling Eyes Иначе аз рагадите ги пропуснах, но ползвах разни кремчета в началото на кърменето...

# 25
  • София
  • Мнения: 6 260
Факти за гестационния диабет
Цитат
Колко често възниква гестрационния диабет и какви са симптомите ?

Около 2 до 4 процента от бременните жени развиват гестационен диабет, като повечето изпитват извънреден глад, жажда и отпадналост. Застрашени са жените които са над 30 г.,  жените с наднормено тегло, тези, които имат фамилна обремененост с диабет или имат предишно раждане на бебе с тегло над 4 кг. или мъртвородено.


Безплатен скрининг на бременни за гестационен диабет
Цитат
Гестационният диабет е форма на захарен диабет - нарушение във въглехидратния метаболизъм, - което се проявява за първи път по време на бременността. В повечето случаи жената не предолага, че е засегната. До 9% от бременните жени в световен мащаб развиват гестационен диабет. В България на базата на малко проучване е установена честота от 14%. Системно проучване до момента не е провеждано.


Гестационен диабет
Цитат
Около 2 до 4 процента от бременните жени развиват гестационен диабет.


Гестационен диабет
Цитат
Включва всяко нарушение на въглехидратната обмяна, възникващо по време на бременността. Засяга 1 - 5% от бременните!

# 26
  • Мнения: 182
    Хоп и аз в новата темичка! Hug
  Да се отчета от днешната ЖК-вече сме големи 1700гр.,с главата надолу,води,плацента,доплер и тонове са добри,което много ме радва.Макар че имам контракции,но засега няма индикации за преждевремено раждане-главичката е високо.Видях му личицето с напълно оформените очички, носле, брадичка-голям кеф Grinning.

# 27
  • Мнения: 0
vasiliika ne se pritesnqvai otnosno upoikite Simple Smile v pyti po dobre i za teb i za bebcho e da se chuvstvash maksimalno komfortno na stola i da izbqgash ot bolkata, syvremennite anestetici sa chudesni edinstvenoto uslovie e da e bez adrenalin a tova tvoqt doktor trqbva da go znae Simple Smile mejdu drugoto az sym "zybolekar"ili po novo mu kazano lekar po dentalna medicina  Peace

# 28
  • Мнения: 21
Здравейте мами  Hug И аз да се запиша в новата тема...И пак с въпросче и най-вече към Спящата (виждам че си доста запозната с гестационния диабет и инсулиновата резистентност) Аз и преди съм обсъждала въпроса с вас,но сега доста се филмирах Sad
От около година и половина постоянно ми се вие свят,много често ме връхлита внезапен вълчи глад и веднага отмалям,приспива ми се,а бе ставам като парцал...минава ми като хапна.Но понякога тези симптоми са се получавали и след хранене...Ходила съм на всякакви лекари,но така и не установиха от какво е...решиха че е нещо на нервна почва и така....Захарта си я меря доста често като стойностите ми са от 4.20 до 5.3 най-висока,случвало се е да я меря и не на гладно и имах    6.42,а веднъж беше 9,но тогава бях имах мн притеснения и го свързвам с това.
Та чета в Интернет разни статии и коментари и реших,че съм с инсулинова резистентност....
Офффф много се притеснявам,ако е така,дали има някакви последици за бебето,ако съм го имала от самото начало на бременността???
И 100 пъти казах на лекарката си да ме прати за обременяване с глюкоза,а тя "Не,нямало нужда"

# 29
  • Мнения: 9
Честита ни нова темичка  bouquet
И аз бях на ЖК . Бебо е добре и расте бързо 1,800 кг Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Заело е позиция за излизане, ама аз стискам hahaha Joy Утре жадна,гладна имам час за изследвания.Дано и там всичко да е добре Praynig

Общи условия

Активация на акаунт