Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява натоварването с глюкоза?
Какво е гестационен диабет и как се диагностицира?
Какви са причините за повишени околоплодни води и как се извършва обременяването с глюкоза?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява натоварването с глюкоза?
-
Какво е гестационен диабет и как се диагностицира?
Гестационният диабет е вид диабет, който се развива по време на бременност. Характеризира се с високи нива на кръвната захар и обикновено отшумява след раждането, но увеличава риска от развитие на диабет по-късно в живота. Диагностицира се чрез тест за глюкозна толерантност, при който нивата на кръвната захар се измерват в нулевата минута, първия и втория час. Освен това се извършва изследване за инсулинова резистентност.
-
Какви са причините за повишени околоплодни води и как се извършва обременяването с глюкоза?
Повишените околоплодни води могат да бъдат причинени от различни фактори, включително гестационен диабет. Обременяването с глюкоза се извършва чрез приемане на глюкозна течност, последвана от кръвни проби в нулева минута, първия и втория час за оценка на усвояването на захарта и откриване на възможни проблеми като гестационен диабет или инсулинова резистентност.
-
Какво представлява изследването за инсулинова резистентност?
-
Как се подготвят гърдите за кърмене?
(Писала съм и друг път, че нямах никакви следи, даже ме върнаха от родилното, че се бях изкъпала, иначе бях вече в деветия месец.) Болки никакви нямах, сърбежи също, а и течението, колкото е да е обилно, не е чак толкова, а и не е абсолютно прозрачно (поне моето) - водите ми си бяха точно като вода: прозрачни, бистри, без миризма...

ама аз не съм се запритеснявала толкоз, като не ми се е случвало и не знам какво ме чака...
Много ни се зарадва,и бърза да се качи в колата,да не би да го оставим......
, как ще я карам, направо не знам. Как не родих, също не знам. Вечерта краката ми бяха като диреци, имах зверски болки в стъпалата и контракции. Мъж ми и той беше като пребит
, дрешки и много дребосъчки.