Въпрос относно мобилен интернет

  • 3 482
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 406
Аз съм с 2500 МБ на Глобул - ако само чета новини, преглеждам фейсбук и почти нищо друго, криво ляво мога да избутам до края на месеца. Добавя ли по-шаренки сайтове - две седмици. А, ако има Youtube или Vbox - след три-четири клипчета вече е заминал. По принцип тези клипчета си се теглят, все едно теглиш видео, някои от тях са си с размерите на стандартен филм, свален от друго място...

# 16
  • Мнения: 0
За скростта на интернета не мога да дам мнение защото съм с домашен ПЦ, и не знам как вървят мобилните пакети но знам че не разчиташ ли само на Wi-Fi няма начин да не се набуташ с кофти договор с още по кофти клаузи. Трафика се отчита не само на свален но и на качен байт...когато си пуснете лаптопа някъде без фрий нет започва масов опит за ъпдейт на голяма част от програмите на компютъра както и на самия уин. ето ти 3-4мб за 0 време. След това започва браузването...едната ти поща (както и всеки друг сайт) винаги комбинира теглене и качване...затова има sent packages в софтуера на флашката за връзка.
 
Не съм чула да има мобилен нет, който да не е с договор, ако не е с договор предполагам че ще се плаща на трафик и тогава ще излезе златно.Нещо като ваучер за нет може би, но не съм чувала за такава услуга.Интересно би ми било ако има.
Няма.Няма и да има. Ако проима скоро случайно ще е с 3285267 уловки и бавна скорост.

# 17
  • Мнения: 3 647
Нуждая се от такъв тип интернет връзка за лаптопа, като целта ми е да сърфирам (нямам намерение да свалям филми и музика). Въпроса ми е към тези, които имат и ползват: 1ГБ достатъчен ли е за тези нужди, а също така и кой оператор бихте ми препоръчали? А също да вметна, че влизам в You Tube и Vbox. Моля давайте мнения, защото съм много боса в тази сфера.
You Tube и Vbox, свалят песента на компютъра ти. Така, че може и да  стигнеш този лимит и само с тези две приложения.
Иначе, аз съм била на мобилен интернет към Мтел и уж е неограничен, но като минеш някакъв обем данни и  ти свалят скоростта на  100к.

# 18
  • Мнения: 662
Има мобилен интернет без договор, и не е от вчера.Но има някои специфични подробности, трябва да си прецениш дали те устройва.

http://vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/mobilni_usl … teni/easy_traffic

# 19
  • Мнения: 886
zari65, мини  го на неограничен трафик. Не е нужно да преподписваш договор ако си решила да го спираш. Мен така ме сюрпризираха приятно лятото, че голяма мъка ми беше с това броене. Разбира се внимавай да не ти пуснат нов договор- просто на стария минаваш към новата услуга на същата цена / щото се пробват/. Разликата е че след като се изчерпат МБ от пакета скороста пада. Но  пък на път върши работа. Аз и музика си тегля.Сваляла съм и някой сериали но си е мъка, една серия цял ден.  За основен нет категорично не става /ако имаш опции/ но за мобилен си е екстра. Пътувам много и не е имало да няма покритие, вече  имат и пакет за чужбина.
Плащам 5 лв на месец и вече мога да го спра с месец предизвестие.
Та за мобилния нет  на Виваком съм си много доволна, нищо че напоследък доста съм им набрала. #2gunfire

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 23:55 от xxxxx

# 20
  • Мнения: 13 289
ХХХХ, мобилният ми е такъв на Виваком, само че на по-високата тарифа с 2-5 gb бърза скорост.Да в сравнение с мтел Виваком са много добре с покритието но договорите са срочни, и един месец предизвестие е преди изтичането срока на договора точно един месец.
Бях им набрала защото исках да си платя таксите предварително за цялата година и с изтичането на срока на договора да се прекрати и се оказа, че не можело да ги предплатя, парите щели да бъдат като депозит, който процентно щял да се усвоява на месец и отделно трябвало да си плащам таксата, така че да не ми го спрат,или щели да ми го броят като плащане на неустойка и да ми спрат нета, пълна простотия.
А роуминг имат отдавна, но трябва отделно да го активираш и също да внесеш депозит и роуминг трафика се заплаща отделно, не  е безлимитен.

# 21
  • Мнения: 886
zari65 , ползвам услугата.  Wink  Знам за предизвестието и за условията. Мислех че съм писала че съм на Виваком. Просто ползвам по- ниска тарифа. Лятото съвсем случайно разбрах че може да се мине към неограничен за същата такса. Аз бях на по- висока  такса и след два месеца си преподписах /щото ми изтече стария/ и минах на на най- ниската тарифа. Върши ми работа. Но ти щом не искаш да преподписваш просто може да си минеш на неограничен. Аз лично го направих по- телефона- като подчетах че не искам нов договор и то няколко пъти /да няма изненади, че си ги знаем/ Ако ти остават месец- два как да е, но ако имаш още 6- друго си е. Доколкото разбрах тази възможност е от началото на годината. но не съм сигурна. Аз се бях натоварила тогава- точно зимата и пролетта ми трябваше много и си го пестях зверски, а после като не го ползввам- неограничен. Никой не те уведомява че има по- добри условия, но те побъркват да ти звънянт от 145  #2gunfire #2gunfire ама това е за другата тема.  Mr. Green Колкото до пакета в роуминг- откога е точно незнам, но аз като съм проверявала преди- нямаха. От тази година си ползвам пакетите и съм доволна.  
Разбира се ти си знаеш, но се оказа че много хора не знаят за тази опция.
Сега се сетих- ти си искала даплатиш услуга,която да предположим може и да ползваш и да надвишиш -та да платиш повече, но а аз исках да платя телефон. Ма не ми взеха парите. Можело само на изплащане. Само че ми бе за подарък, та отидох на друго място и си го платих в брой. абе малоумници са си понякога.

# 22
  • Мнения: 13 289
Таксата от 5 лв е със 750мв скорост, което мен не ме устройва, и затова не минах на по-ниската тарифа.З а мене е безумие да не мога да си предплатя сумата за една година както исках.Ето ме там съм искам да си платя целия договор, ама не не можело, ще го впишат като неустойка и ще ми спрат нета, защото нямали такава опция каквато съм искала #Crazy

А роуминга е златен проверих му тарифите,той няма опция да е безлимитен, та ако не искаш изненади, не го ползвай в чужбина.

Мобилния нет си става само като втори нет за основен не го препоръчвам.

# 23
  • Мнения: 886
zari65, струва ми се че изместваме малко темата и затова спирам. Просто исках да ти кажа че при същите условия можеш да ползваш неограничен. Дали ще се възползваш- разбира се си е абсолютно твоя работа.
Колкото до роуминга- ми ползвам си го. А да ползвам на място клуб при спешна нужда преди ми бе по- златно.

glare, зависи за какво ти трябва. Нета е добър /моя приятелка го ползва/. Става и за домашен. Но зависи за какво ти трябва. Защото ако  ти трябва за път - не е твоя интернет. Покритието им не е добро. Ако си от София и ще го ползваш за основен- става.

# 24
  • Мнения: 582
Взех си мобилен интернет от Мтел и за момента съм доволна от скоростта. Въпроса е за колко време ще бъде така добра... Иначе за това, че при влизането в Youtube и Vbox клиповете се свалят на компютъра не съм съгласна. Свалят се, ако им дам даунлоад, а аз просто искам да гледам.

# 25
  • Мнения: 0
Гледането е вид сваляне. За да ти го пусне (отвори) го сваля Simple Smile

# 26
  • Мнения: 0
Мобилния нет си става само като втори нет за основен не го препоръчвам.
Евала!  newsm10 най-точно го каза.

# 27
  • Мнения: 380
xxxxx, благодаря за отговора!   bouquet

# 28
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Взех си мобилен интернет от Мтел и за момента съм доволна от скоростта. Въпроса е за колко време ще бъде така добра...
Зависи на какъв план си. То си пише - еди колко си Mbps включени за еди колко си МБ и като се изчерпат минаваш на каквато скорост е при всички оператори 128 и ползваш неограничен нет.
Абе става и след това да ти кажа - за скайп и са поща става.

# 29
  • Мнения: 69
Аз също съм към мтел и съм си доволна, за нуждите които имам е перфектен!

Общи условия

Активация на акаунт