"Коледата чука на вратата, ЮНЧЕ, бързо украсявай ти елхата!"

  • 28 985
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 370
Добро утро!

Майденли, ХЛ по принцип трябва да се сложи под езика и да се задържи максимално дълго в устата, за да има ефект. На дете като Иван давам поне 3 гранули една след друга, за да се задържат около 15 мин в устата. А на бебе се разтваря ХЛ във вода и после се дава с лъжичка, един вид да стои лекарството максимално дълго в устата. Това е идеята. А със спринцовката отива директно в гърлото.
 Hug
Честито зъбче!

И Иван никога не се е тръшкал, но колкото повече расте , постъпките му в някои ситуации стават все по лоши. Според мен средата влияе и най вече телевизията, която все се опитвам да ограничавам.

Ваче, на всякъде имам тапи, но като съм чистила в стаята му на единия контакт съм забравила да сложа тапата.  Crazy А той по принцип знае да не бърка. Явно не е намирал досега с какво. Сега от де я изрови тая пръчка. И ММ много му крещя. По добре да му се скара и да запомни, защото досега сме обяснявали много пъти. То аз съм си виновна , че съм забравила, но и той трябва да си знае.  А на теб да ти минава главата бързичко!

# 706
  • софия
  • Мнения: 1 305
Ваче, има външна изолация, но това е било балкон съответно горе и долу на съседите са балкони.
Чин знам препарата Сано се казва, но е временно решение, аз бих оставила Нико бих си пиинала, а бабите да се оправят, как ми се иска и на мен на купон Rolling EyesИ ние с Тони сме меки Мари особено той.
Аз затова не давам оценки и коментари на другите деца защото не знам какво ще  ми дойде, казвам си: дечица едни с едно, други с друго. Все пак е сложнооо.

# 707
  • Мнения: 2 456
Да, аз така реших проблема долу в апартамента. Пръсках няколко пъти, а после сложих влагоабсорбатор - ето такъв

Повече влага не е избивало, а преди суших пране вътре. После взехме сушилня и квартирантите не са се оплаквали.

Ваче, смени я тази глава.. сега по празниците много Wink  Hug

 Нико вече сефтоса новия бял диван и повърна спанак, за щастие се изчисти   #Crazy

Последна редакция: чт, 29 дек 2011, 13:08 от chin

# 708
  • Мнения: 4 420
Привет и от мен. Аз съм будна от 5 часа сутринта, ама гледам още не съм се разписала. Само чета.

Днес Йоана закуси попара с овесени ядки. Освен че й хареса се отрази добре и на запека. Смятам два пъти в седмицата да й давам такава попара, че често почна да се запича.

Ваче, Чин, има и по-евтин вариант от 17лв с цифри. Там са 10 плочки, само че реших да взема с картинки. Буквите са 50лв за 30 плочки. Сега се чудя какво да взема за да допълня -1 пакет с букви или два с цифри  newsm78. Иначе в Русе няма Джъмбо, сега го строят, не ми се чака да го отворят и тогава да купя  Laughing

Чин, ние смятахме да вземем свеки с нас на Коледа. Аз се замислих за същата дилема, каква ситуация ще се получи ако оставим Йо на нея и майка. Та добре, че не дойде с нас де. Тя е страшна паника, а майка може би затова, че 25 години работи в детска градина не се шашка много много. Йоана само при нея не реве, може би усеща, че там ням да й мине номера. Иначе татко и свеки ги прави луди с рев  Mr. Green (браво, че се е изчистил дивана).

Цвети, нашите са с такава машина за влага и са доволни. На ден в началото събираха по 6л ако не се лъжа (колкото е контейнера). Сега понякога се пълни до половината, значи около 3литра. Пускай я всеки ден за по няколко часа.

# 709
  • Мнения: 378
Здравейтеее Hug

Честит рожден ден на Борко, да раасте много здраво и щастливо дете  bigdance2

Дидолинка, мерси за кафенцето, много оригинално Party

Ичка, милата Hug С Иво бях така до като не направи 40 дни, добре че не се хвърлих от покрива ooooh! Вечно си ходех неспала, некъпана, наповръщана, потна (баш юли месец), в началото се и оливах цялата като ревне ooooh! Сега като си помисля, че ти си така  Sad Hug Дано бързичко да и мине на куклата Praynig

Ваче, бързо да минава главата Hug

Малчо нещо е опъпчил дупето, първо реших, че е защото му дадох суров банан, но от тогава минаха няколко дни, а пъпките се възобновяват, гледам че и бузаците е зачервил, сигурно пак ще се пробват зъбите.
Ани, купих силицеа, но е 15 ЦХ, мога ли да му давам тази и по колко?

Ние вчера бяхме на консултация, резултата е +700 гр (вече 8400) и +2 см (вече 68). Боцнаха му третата хепатитна, доста се разтрои и после гледаше лошо педи Twisted Evil. Реакция не е правил, но вечерта беше доста тъжен. Нормално при все, че освен боцкането, сутринта пак излетя от спалнята. Два пъти за по-малко от седмица Confused Идеше ми да строша главата на завеяния му баща в безценния му телевизор Close И миналия път пак заради него беше, вярно че аз го оставих само детето, но баща му ме викаше, за да ме пита простотии ooooh! Идва ми да изхвърля компютъра заради неговите игри.

Цвети, и на нас ни изби мухъл зад вратата, в единственото ръбче, където няма гипсокартон, а и е ниско долу.  Надали е от въздуха в стаята, той така се изсушава от радиатора, че ако не сложа нещо мокро върху него, не може да се диша. Според мен си е влажна стената Confused. Щом под и над вас са балкони, може да е същото.

Вчера ходихме в Карфур, има -50% на дрехи и бельо. Дребното всичко си има, но пак му накупихме, те хората без пари ги раздават, как да не вземеш Crazy Комплект ватирани блузка с две долнища за 13.50 лв, бодита по 3.50, пуловрчета за 7 лв, Crazy Имаше три тънки блузки с дълъг ръкав за 6.50, но тях ги имаме и в двете разцветки. За момиченцата има сукманче с тънка блузка за 7 лв и дамските варианти на блузките от 6.50. И още има, но само това запомних Laughing

За захранването педи направо ме разби. Като взе да изрежда, вече може и месо, и жълтък, и попара и направо всичко. Един ден плодово за обяд, на следващия, 1/2 зеленчуково + 1/2 месно, на следващия 1/4 жълтък в пюрето, пък сутрин попара, а следобед каша ooooh! А ММ, горкия си помисли, че верно така ще го храниме детето Crazy Поне казва жената, млякото да не се заменя. Ама ако не четях "тоя интернет" (Хелън Hug) сигурно, нямаше сама да се сетя, че ще побъркам стомаха на детето  Close

Имам тооолкова за чистене, а когато имам най-много и не знам от къде да захвана най ме мързи Rolling Eyes

П.П. Аз давам каша просо, още сме си на първата опаковка де  Laughing. Давала съм и ориз, ама е зор с голямата работа после, хвърлих я почти пълна опаковка. За сега се придържаме към "разписанието" на Ваче (с едно изключение че и в 22.30 има едно мляко за приспиване) кашата я давам следобяд в 16.00, разворена в АМ-то.

П.П.2 Чин, помоли Слав да се разбере с майка му, да си стои Нико при вашите. Не е честно пък Crossing Arms, бабището го вижда по-често и прекарва повече време с него, ред е на майка ти да му се порадва. Аз много се ядосвам като дойде баща ми и като ми цъфне свекито - "ох на бабаааа", иде ми да я изгоня и да и кажа "днес ще е ох на дядо" Crossing Arms
Той утре ще идва, не е виждал дребосъка от два месеца  Confused и ако пак стане така ще се носиме сериозно. Предупредила съм ММ, да предупреди майка му, чееее.... #2gunfire

Последна редакция: чт, 29 дек 2011, 12:39 от иРеТо

# 710
  • Мнения: 2 456
Деси, а как правиш попарата с овесени ядки? Аз мисля другия месец да въвеждам глутен, но Нико ми е запечен вече цяла седмица. Не знам какво да му давам, тази оризова каша го съсипа. 3 дни давам само круши или само сливи и пак си е запечен.  Rolling Eyes

ирето, браво за хубавите мерки и ние утре трябва да отидем, т.е днес трябваше да сме на консултация, но Слав има работа, а сама не ми се ходи.

 Благодаря за съветите, може би към 9-10 ще го приспя и ще им го оставя, така ще има само да го нахранят към 23 часа и той да продължи да си спи, а на място ще реша ние там ли ще спим или на другия ден ще ходим да си го вземем. Сигурна съм, че ще се изпокарат при кого да спи докато ни няма... мама ще иска при тях, бабището и тя ще иска- абе ужас!  ooooh!

# 711
  • Мнения: 4 420
Ирето, аз като чистя, първо обръщам цялата къща с главата надолу. Ама сега съм си дала малко почивка. Утре ще правя сърми и баница с късмети за НГ, та май ще чистя като се върнем.

Чин, сварих 2с.лъжици ядки с 1ч чаша вода (ама утре ще варя 1 лъжица, че станаха около 200грама). Варих ги около 2-3 мин. После им поизцедих водата, добавих сирене и масълце и стана като попара. Аз взех от ДМ пакетчета от по 200гр. Имало на някаква фирма фини ядки, които са смлени, но пък там няма гаранция, че няма други примеси. Та съвета ми е да си вземеш цели ядки, а после ако се налага ще пасираш. Иначе и при Йоана чиста круша и чиста слива не водят до нищо. От три дни яде по 100тина грама пюре от сливи и полза никаква. Сурова круша съм давала, на пюре съм я правила, сока в който я вряла крушата давам и не помага. Но днес съм доволна от резултата.

# 712
  • Мнения: 84
Ваче социалните ще вика. hahaha Не знам, но на мен много смешно ми стана като видях рисунката. Laughing Какво може да им се върти в главата, как те виждат в техните очи. ooooh! Мен  Криси ако можеше да рисува сигурно като звяр ще ме нарисува някой път... hahaha

Шунче аз като се хванах с ММ бях на 16 и има няма и 6,7 месеца почнах да гледам племенницата му на 4 г. (нали знаеш в началото как искаш да се харесаш на семейството и всичко правиш  Mr. Green). Беше многоооо повече от лигла. ooooh! Майка и работеше по цял ден и така аз си я отгледах до 7 годишна възраст. Крищеше, обиждаше ме, тръшкаше се по магазините, Крис направо е ангел пред нея. Сега това същото не можеш да му чуеш гласа. Първа е в класа и медал за най добри оценки получи мин. година. На 10 гледа и сестричката си на година и половин, абе много възпитано дете и никога ама никога нямаше да кажа че ще стане такова. Simple Smile Та а затова го отдавам на период и на 5 очаквам да не е много различно съдейки по племенницата на ММ. Мен да ти кажа ме притеснява повече като седне в ъгала и мълчи, отколкото като си прави изтерийте. От мен бой не е виждал никога (определено бъркам), но о татко му да и да ти кажа не че има повече страх от него. newsm78

чин успех за НГ. Hug

Да допълня само че аз не съм критерии за възпитанието. Embarassed Много греша и си го знам, при мен и най доброто дете става пълна лигня. Mr. Green Мекушава съм и Крис се възползва максимално. Възпитанието го оставам за вечерта на ММ. Laughing Играем на добрия и лошия полицай вкъщи. hahaha Но пък с племенницата на ММ и досега имаме една силна връзка, която и с майка си няма. Споделя ми всичко, като приятелки сме и много се надявам и с Крис и Софи да имаме същите отношения. Praynig Точната дума е ''приятел'' така се държа с Крис, не като родител. Много е грешно (даже той Наде ми вика, мамо още не съм чула  Embarassed), но може би и това че на крехка възраст го родих, не знам и аз защо, но при нас не е точно родтел и син. Confused






Последна редакция: чт, 29 дек 2011, 13:50 от nakri88

# 713
  • Мнения: 445
Здравейте,

чета тука всичко тия дни, но нещо не ми се пише много. То и без това няма нищо ново покрай нас  Rolling Eyes. Едно ми е такова не много празнично, може да е заради цикъла, който ми дойде тия дни. Едва сега се поусмихнах малко, когато мъжа ми подари подаръка  Rolling Eyes
Чин, и аз да кажа - остави Нико, те ще се разберат някак си, излез малко, попразнувай като бял човек. Иска ми се и аз да го направя тоя номер, но няма да стане, нашичкия иска да суче нощем, а от шише не ще.
Деска, много сладко момиченце си имате  Heart Eyes. И при Алекс круша и слива не вършат работа, но спанака е бомба направо  Laughing
Накри, на теб ти се възхищавам, че на тия години вече имаш 2 деца. з на твоите години хич не бях готова и добре, че е било така. Сега щях да имам дете, но със сигурност нямаше да съм с баща му  Wink. Та в тоя ред на мисли - браво за това, че се справяш толкова добре  Hug
Ирето, спри веднага да четеш "тоя интернет", че ще станеш много учена  hahaha. Пък ние тук си нямаме Карфур, аз уцелих само едни бодита - 3 за 10 лева от Кауфланд Simple Smile. А за свекървата успех  Peace - макар че е мисия почти невъзможна мен ако питаш Wink

Нашето бабище е тук, ама не ми се коментира, че ще се ядосам, а сега съм непукист в момента  Whistling

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Ваче, това момче беше май към 17, вече и да го биеш, най-много да те набие то тебе в отговор, твърде късно е според мен за каквото и да е превъзпитание. А по-рано е твърде рано да се чувства човек провален.  Mr. Green

Накри, ето че майката не е обръщала внимание на детето, затова се е тръшкало толкова дълго.  Тогава ти си се "намесила" и все пак е станало човек от него.  Mr. Green

# 715
  • Мнения: 130
Ха, добър ден!

Ние се върнахме от консултация. Качил е "само" 600 гр и вече е 9.900кг и 2 см- 71. Ваксината я отложихме. Кашля си още детето. Ми то два месеца не е спирало. Изписаха ни антибиотик. Обаче как му се молихме тая сутрин с баща му да се изпикае. Аз направо в контейнерчето, че по- лесно. Ама го чаках полвин час.  Laughing

Оф, за тръшкане не ми говорете, че косата ми настръхва като чуя. Мишата такива ми ги сътворява. Аз вече с него в магазин не стъпвам. Обаче, признавам си, той си е много глезен. И това естествено е наша грешка. Надявам се да отмине и това чудо и то скоро.  Confused

Мислех да изляза, но няма да ме огрее. Той дребния спи и сигурно по- рано от 4 и нещо няма да се събуди.  Tired А така ми се разхождаше....

# 716
  • софия
  • Мнения: 1 305
Спанака и при Мона има ефект, но вече се изхожда доста редовно това е защото пие към 100гр вода, научи се докато я приспивам да си пиива вода и така си ходи редовно.
Чин аз ти казвам да го оставиш ама аз като си знам каква съм, само си говоря, иначе ако са ти приятни хората на купона иди.Ние нещо много се отдалечихме с нашите приятели, защо така се получи, той Тони малко мен ме обвинява и може да е прав.Мерси за влагоуловителя, но ММснощи донесе един огромен, не че има място в нас.
Сиси, успокоих се че има по пълнички от Мона Embarassed.
Бюти тръгнахте ли вече Heart Eyes
Ире браво и на вас Hug

# 717
  • Мнения: 4 420
Хелън, благодаря ти. Като гледам всичките ни деца от темата са много сладки. Толкова хубави деца на куп  Heart Eyes

Момичета, я аз пак да си сверя часовника. Менюто на Йоана в момента е такова:

5-6 часа - 50-60мл кърма
8-9 часа - 100гр попара и около 50 гр кърма
11-12 часа - 100 гр пюре (зеленчуково, месно, каквото там се пада)
13 часа - 50гр кърма
15 часа - 100гр плодово пюре (тези дни давам чиста слива или круша заради запека, но понякога го смесвам с кашата в 16).
16.30 - 100гр каша и около 50-60гр кърма (ако в кашата има пюре, общото количество е около 100гр).
20 часа - 100гр кърма
23 часа - 100гр кърма

Това са ориентировъчни часове, количествата са горе долу толкова. Та не знам как е това меню. Така като гледам пие между 400-500мл кърма и толкова твърда храна. Нещо ми се струва, че много намали млякото.

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 40
Привет мами,

С малко закъснение да честитя отминалите празници на всички именици и на всички малки сладури месечинките. Да са живи и здрави и много щастливи и усмихнати.  bouquet

Ичка, няма ли как свеки да се позанимава малко с Дара пък ти да поспиш. И аз бях така и помощ от никъде. ММ ме закара при свекърите и така си починах и поспах поне няколко часа. Иначе е много забавно, да си недоспал и цял ден рев и врещене аз едвам издържах две седмици.

Чинче браво за диваните, а зарадвахте ли свеки,казахте ли и ?

Тина, по празниците мразя да се карам, много е кофти, винаги се сдобрявам. Просто не мога да стоя скарана. За какво са празниците за да се радваме със семейството си.

Цвети, Hug

Теди, забавна история сте си имали, дано не се повтаря.

Чин, забавлявай се , остави Нико и дай инстуркции , те щ е се орпавят. И ние стигнахмедо консенсус до 12 - 1 ще сме си у нас(у свеки) да си го преспя и нахраня и след това го оставям. Но при нас няма вариант, Дани се буди и иска да яде само от мама.

Момичета, я дайте link да видя какво представляват тези килимчета (летящите)че искам да взема на моя сладур а магазините около нас не са чували за такива работи.

Ние вече запразнихме и сега сме нагости при свекърите, тук ще караме НГ, до към 12  и нещо спокойно а после малко на вън.

Сега и аз  да похваля моя мушмурок от 3 дни си седи, изправя се до седнало положение сам и даже се надига и почва да рови по масата и иска да се изправя. Много голям напредък за 3 дни направи. Та сега се чудя с какви игри да го занимавам явно е в силен период на развитие. Дайте идеи какви игри да играем заедно с него. Боц не правим, с ръчичките трудо оперираме също ? Абе мъча се да го ангажирам ама е много трудно, а определено иска да играе с някого.

Всички болнички да се оправят. Весели предпразнични дни ви желая, обичайте се !!! Hug

# 719
  • Мнения: 43
Здравейте,момичета и момче!
Снощи пак имахме инфотур из Пловдив от 00,30ч. до 01,30ч. ,заспа ,прибрахме се ,спа до 03ч. ,хапна и спа до към 05.40ч.Давам й хамомилата -дано помогне и да се поуспокои ,но то страшното при нас е слд18ч. и след 00,30ч.
Искам да честитя всички месечинки на бебоците ,именните дни и всичко ,което съм пропуснала-извинете ме ,но просто съм скапана и съм поспалива ,нервна и разсеяна.
Ирето Hug Гледах снимки във фейса -страхотен е малкият мъж.Кажи ми това сукманче в Карфур какъв цвят е ,ако помниш де!
Даги ,ами свеки работи продавачка в един от магазините хранителни в селото ,където живеят и жената е сама,няма как да излезне в отпуска или да я заместят.А аз чистосърдечно не бих отишла там ,за да се наспя ,няма да си почина ,а ще се натоваря и уморя доста повече.
Хелънче,и аз съм седмица преди цикъл и съм с огромни пъпки по челото -и на 50г. да стана пак ще съм като пъпчива тийнейджърка ,когато ми идва. LaughingСподели,ако не е нещо тайно МТ с какво те зарадва.
Ани ,писах ти на ЛС ,но ако не си видял да те питам и тук -по колко пъти даваш 3 зрънца хамомила ,веднъж на ден ли и  кога ???
Деска ,супер ти е схемата!
Аз вече също слагам по 1лъжичка АМ-взех на Гербер в пюретата ,за да ги хапва ,че тотално не искаше 2-3 дни да хапва.

Общи условия

Активация на акаунт