как да бъда по-строга със детето си?

  • 2 509
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 865
Здравейте!
Kазвам се Маги и имам проблем с дъщеря си!
Тя е на 7 години и е в 1ви клас.
Проблемът ми е,че не мога да бъда строга с нея,или съм прекалено добра или прекалено лоша,не мога да намеря средата...
По принцип баща й е по-строг с нея,което за мен е достатъчно,но той казва че и аз трябва да съм строга,за да не ми се качва на главата.Но аз не знам как да го направя!..
Последствията от този ми проблем са,че тя не ме слуша-примерно казвам и нещата по пет пъти докато ги направи!Много бих искала да променя нещата!
Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна!

 Simple Smile Simple Smile
Не бъди строга само за да угодиш на мъжа си и неговите разбирания за възпитание.

# 16
  • Мнения: 135
Не е нужно да си строга. Аз например се държа приятелски и с двете си деца. Когато искам да направят нещо казвам: Би ли направил това, Ще те помоля да направиш това, Извинявай но не мога аз, ти би ли го направил? И така. Никога не заповядвам. И се получава. Не трябва да се чувства принудена.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 292
Аз възпитавам децата си като написаното от asya asya.

Аз също, засега фалове нямам. Основното е в малкото, но абсолютно твърди правила и неоспорването на авторитета на другия родител.
Това няма нищо общо с липсата на обич и уважение към детето, напротив.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Не е нужно да си строга. Аз например се държа приятелски и с двете си деца. Когато искам да направят нещо казвам: Би ли направил това, Ще те помоля да направиш това, Извинявай но не мога аз, ти би ли го направил? И така. Никога не заповядвам. И се получава. Не трябва да се чувства принудена.
И аз забелязах, че този начин на поведение има най-добър резултат при мен и дъщеря ми....Е, това, че може да се наложи 2-3 пъти приятелски да я помоля.....и понякога да не притежавам нужното търпения е друга работа.
Но като цяло с приятелско държание става по-лесно....даже писането на домашни Wink

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз също подкрепям приятелското отношение с детето, но понякога в наснещата излизат извън контрол и се налага да се вземат мерки.

Общи условия

Активация на акаунт