В квартала ни вече няма катерушки - тъжни градинки ... :(

  • 1 646
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 022
Аз съм от района на Fussii. Тук наистина люлки и катерушки не останаха. Само в градинката на "Владайска". Строят се нови кътове за игра, но само в кварталите - виждала съм и в "Люлин", и в "Младост", "Дървеница", "Овча Купел"... Но в центъра - йок! Дали защото си мислят, че тук деца не живеят? Thinking
На мен също би ми било интересно на какъв принцип решават кои съоръжения за игра да подменят и кои просто да премахнат. Нещо като "Няма катерушка - няма проблем!" 

# 16
  • Мнения: 2 123
Вбесена съм основно от две неща:

а)Никаква яснота за това ще има ли нови и кога
б) Кой и как реши, че са опасни. 40 години не бяха опасни, сега станаха ... нито бяха счупени нито ръждясали. Да, старомодни са и грозновати, но децата имаше къде да играят

За протокола в Мадарската градинка през пролетта катерушките бяха пребоядисани... и сега 6 месеца  по-късно ги изрязаха.

В градинката на Владайска, катерушките са на същата възраст, но просто както отбелязах преди, частно сдружение покри асфалта с  тартан (БЛАГОДАРЯ ви арменски българи Heart Eyes). И много ми е интересно, кое е по-евтино и рационално - да изрежеш катерушките до асфалт и да оставиш децата без игра за неопределено време или да платиш за поставянето на 5 парчета тартан ...

# 17
  • София
  • Мнения: 15 468
  В най-близката до нас градинка, отрязаха голяма метална пързалка, с голяма площадка горе и две платна за спускане.Не сложиха нищо повече, сега площадката е гола и празна.А беше единствената интересна занимавка, ако не се броят двете люлки. С няколко заварки и боя щеше да стане като нова.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 883
... Бавно, бавно поставят и нови. Не че те са особено безопасни, по мое (скромно) мнение.
Такова съоръжение поставиха в граднката "Св. Троица". Не е лошо, във вид на кораб, поне е естетически издържано.
...

Естетически е издържано, но лично съм присъствала на 2 случая със счупени ръце на деца. Представям си какви неща не съм видяла. И се чудя на хората как имат смелост да пускат децата си там. Моите гледам да допускам изключително рядко до това съоръжение и сърцето ми е винаги свито. Peace

Съгласна съм, пълно безумие е. Прекалено е високо, а въженият мост е като за екстремен спорт.
И  аз със свито сърце бих си пускала детето там. Днес пък го загледах, че стана дума тук, и лакът върху дървото е поизчезнал за две години. Изобщо новите не са идиотоустойчиви, като старите.

Гледам другите са писали, че им монтират прекалено бебешки съоръжения. В тази градинка пък не сложиха нищо за по-малки дечица, а и само с една счупена люлка в другия край остана.
Въобще изводът е, че каквото и да правят, не влагат много мозък.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
Едната от пързалките в Мадарската, която помня от своето детство, а и баща ми сигурно я помни, си беше за малки камикадзета. Лично аз съм се разпльоквала от нея нееднократно в детството си, а детето ми не получи достъп до нея поради тези мои мили спомени. Laughing

В Свети Георги пързалката, която е относително нова, редовно взема жертви. Аз я намирам за брутално опасна. Не зная дали продължава да е там, предполагам, че като ново съоръжение не е махната. Но е ужасна. И с тази настилка отдолу - дребни камъни...направо безумно.

# 20
  • Мнения: 2 123
всичко е отрязано до шушка  Sad

# 21
  • София
  • Мнения: 2 840
Ами, има пред 22-ро един детски кът. В района ти е относително. Добра настилка, безопасни съоръжения. Малък кът, но приличен.
Обаче тази градинка на мен ми е противна, не зная защо. Пък и мисля, че там доста кучета разходжат.
В градинката при басейн "Виктория" как е? Няма ли нещо останало там? И той е в района.Мисля си заради детенцето ти, че е още малко милото...

Общи условия

Активация на акаунт