Бихте ли погребали куче в двора на къщата, в която живеете?

  • 20 881
  • 219
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 788
Много интересно как вадите от изреченията само онова, което ви харесва. Така е най-сладко и често използвано във форума.
Поклон!  Mr. Green
Въобще акцентът не беше върху пестицидите, а даден просто като пример.

# 196
  • София
  • Мнения: 10 380
А ти защо тръгна да ми обясняваш, че едно кученце е по-малко вредно от пестицидите? Кученцето дори и непогребано не е вредно за почвата, за друго говорим - не за екологична опасност, а за санитарно-хигиенни норми.

# 197
  • Мнения: 1 788
Само като пример и сравнение.
След като минимум половин метър е достатъчен да предпази от замъсряване от една отходна яма, която се копае и на дълбоко, и на широко, и събира всякакви нечистотии, в големи количества, тогава и едно куче, заровено само на 1 метър под повърхността едва ли би навредило точно на подпочвените води.
Освен, както казах, ако не е заровено на сантиметри от кладенеца на съседа.

# 198
  • Мнения: 3 659
Боже, бях забравила защо спрях да влизам в този подфорум, припомних си на бързо.

Абе аз съм еколог, ама съм коравосърдечна идиотка и нямам никаква представа от самопречиствателтната способност на почвата, от подпочвени води, водопропускливи пластове.

Напълно съм съгласна с това. След като можете така да се гаврите и от това да ви става хубаво, горките ти животинки, сигурно само ги подритваш. Спирам да ви чета злобата, добре, че не познавам жени като вас.

# 199
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Е, вие като мюсюлманче в чаршаф ли ще го погребете? Няма ли да направите ковчег, облечен със сатен, да сложите вътре любимата играчка, кокалче? Ами ако следващият домашен любимец изрови скелета? Моля ви, ако ще правите погребение- направете го като хората или просто кремирайте животното, или може да го балсамирате...

# 200
  • София
  • Мнения: 10 380
Pepina77, и ти си много симпатична  Heart Eyes
горките ти животинки, сигурно само ги подритваш.
Така е  Cry, голямо подритване става.   33uu
Ако любовта към всичко живо се изразяваше само в локализиране на мястото на погребването му, ехе-е-е-е, колко лесно щеше да бъде.
Само не разбрах къде видя гавра и злоба, ама хайде. Нали съм идиотка, щом обичам да се спазват правилата.

# 201
  • Мнения: 4 668
Menina, Laughing не съм биолог, зоолог, еколог,
Не знам какво не си , но така като те чета със сигурност знам , че си много незадоволен и негативен човек  Crazy



бъръльо-бъръльо  - наистина ли имаш домашни любимци ?

# 202
  • София
  • Мнения: 5 884
Айде пак дойдоха психоаналитиците-любители...
Ако те дразня нещо, то четенето не е задължително, драга. Laughing



А, какви ги говорите, ковчег, сатен... Домашен любимец, ама колко да е любимец? 200 лв за погребение им било скъпо на хората.

# 203
  • Мнения: 4 668

Ако те дразня нещо, то четенето не е задължително, драга. Laughing

Няма как да ме подразниш , драга  Mr. Green Просто се набиваш на очи колко си злобна , това е всичко .

# 204
  • София
  • Мнения: 5 884

Ако те дразня нещо, то четенето не е задължително, драга. Laughing

Няма как да ме подразниш , драга  Mr. Green Просто се набиваш на очи колко си злобна , това е всичко .
О, прощавай, уважаема, че ти бръкнах в окото. Аз пък не те видях. Mr. Green

# 205
  • Мнения: 3 659
Айде пак дойдоха психоаналитиците-любители...
Ако те дразня нещо, то четенето не е задължително, драга. Laughing
А, какви ги говорите, ковчег, сатен... Домашен любимец, ама колко да е любимец? 200 лв за погребение им било скъпо на хората.

На тая глупост не мога да не отговоря просто. За кви 200 лева ми говориш?!? Моите животни не струват някакви си кирливи пари. Аз за тях нищо не пестя. Когато кученцата ми забременяха ги водих на видеозон. Знаеш ли колко струва?
Така чувствам нещата, искам да са близо до мен, но бъди спокойна, КАФЕ НЕ ПИЯ Close

# 206
  • Мнения: 3 659
Е, вие като мюсюлманче в чаршаф ли ще го погребете? Няма ли да направите ковчег, облечен със сатен, да сложите вътре любимата играчка, кокалче? Ами ако следващият домашен любимец изрови скелета? Моля ви, ако ще правите погребение- направете го като хората или просто кремирайте животното, или може да го балсамирате...


Котенцето ми беше погребано с купичката си и малко храна. Мъжът ми беше целия в сълзи и сополи, дойде да ме попита какво още да му сложи. Ти в тази ситуация би стояла отстрани - тъпо, иронично ухилена.

# 207
  • Мнения: 15 379
Елица, що не вземеш малко да възпреш пръстовата гимнастика в тази тема?
Страшна простащина лъха от постовете ти. Не е нужно повече да се излагаш.
Абсолютно достатъчно беше.

# 208
  • София
  • Мнения: 5 884
Е, таман да спра, и вие какво ме емнахте пак...


Айде пак дойдоха психоаналитиците-любители...
Ако те дразня нещо, то четенето не е задължително, драга. Laughing
А, какви ги говорите, ковчег, сатен... Домашен любимец, ама колко да е любимец? 200 лв за погребение им било скъпо на хората.

На тая глупост не мога да не отговоря просто. За кви 200 лева ми говориш?!? Моите животни не струват някакви си кирливи пари. Аз за тях нищо не пестя. Когато кученцата ми забременяха ги водих на видеозон. Знаеш ли колко струва?
Така чувствам нещата, искам да са близо до мен, но бъди спокойна, КАФЕ НЕ ПИЯ Close



И аз на ТАЯ ГЛУПОСТ не мога да не отговоря.
Както беше споменато, ти и баба си можеш да искаш да закОпаш в двора, та да е близо до тебе!


Знам си аз, че на любителите на животните не им е добре...

Последна редакция: нд, 08 яну 2012, 17:18 от Елица

# 209
  • Мнения: 3 736
Не мога да се стърпя - адски весела е станала темата, в духа на най-добрите традиции.  hahaha

По темата, накратко: Да, бих, обаче елиминирайки риска да бъде разровено закопаното животно.

Също да си призная, че съм закононарушител, но не съм имала никаква представа какъв е редът за погребване на животински тленни останки, когато са ми умирали котките. Погребани са на място, до което нямат свободен достъп хора, на около 80 см дълбочина.

Общи условия

Активация на акаунт