За два месеца са изчезнали 5 момичета

  • 10 515
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68
online, написал/а си само два реда, но поне сто теми от тях могат да тръгнат.Така е, всеки гледа интерес.Медиите - циркът на гърба на нещастието,останалите - друго.Просто да не дава Господ такова нещастие!По-страшно от неизвестността няма.Всяко чудо за три дни.то не беше катуница, не бяха бити деца. И какво?Хората си страдат , а мерки-никакви.Да сме си търсили правата.И какво като аз си ги потърсих, например?Резултат - никакъв.Ако не ти помогнат две ръце и едно сърце,търси си колкото щеш....Тъжно,подтискащо,ужасно е!

# 16
  • Мнения: 46
А тези палежи едва ли са по-важни от факта, че за три месца жертвите на отвличанията са седем. Дори си мисля, че палежите са за отвичане на вниманието и ангажиране на ресурс на МВР.  Загубата на няколко автомобила не е по-важна от загубата на човешки същества. Озадачава ме хилавото отразяване на този проблем в медиите. Това трябва да се говори на висок глас. Хората трябва да са информирани и вниманието им трябва да бъде заострено. Бдителността би била някаква пречка срещу осъществяването на едно престъпно намерение.
Медиите са длъжници по този въпрос. Каква ли е причинат за мълчанието им? Ако не искат да всяват паника, то това не го приемам за обяснение. По-добре да сме паникьосани, отколкото приспани. Ясното предупреждение и свеждането на статистиката за броя на изчезналите млади хора от началото на годината, а и всяка една календарна година, би повдигнал много въпроси. Родителите биха станали много по-внимателни, а също и самите млади хора. Специалисти трябва да се намесят с въвеждането на обучителни практики на методи и поведение за превенция срещу престъпно поведение по училищата. Едно информиране дори да се направи, пак би било от полза. Например закачане на табло със статистиката на изчезналите във всяко едно училище. Ей така - да е пред очите. Като напомняне и предупреждение.
Знаете ли, че България е на първо място в Европа по брой на изчезнали лица?

# 17
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Радостина Чанкова Чанева
видима възраст 16 - 18 години, с ръст - 160
14 August 2011
кв. Ветрен, Бургас
 

Въпросната госпожица се откри  , била забегнала при любимия си...


Иначе темата е много сериозна . Всеки път ,когато прочета нещо такова ми се смразява кръвта във вените .

# 18
  • Мнения: 68
И всеки път ми се иска подобни такива госпожици /като жива и здрава- намерената/ да си понесат последствията !

Държавата пак ще си измие ръчичките с несъстоятелните си закони за децата.Пак се връщам на въпроса докога ще има втори смени по училищата?Били малки сградите, ами не ме интересува, времената вече са опасни!Родителите работят до късно, не всеки има баби и бавачки, кой отговаря за тези деца, мобилните оператори ли?Цялата система е сбъркана, цялата!

# 19
  • Мнения: 1 217
За съжаление не съм сигурна, че дори да бъде премахната втората смяна проблемът ще изчезне. Но също съм против децата да учат след 18.00 часа. Просто компетентните органи трябва да се поразмърдат и стига вече с тази показност, " акция незнамсикаква " " операция антиедисикакво ", не е нужно да биеш тъпан, че си вършиш работата. Алармирането на мен ми говори за точно обратното - ето, вижте, чуйте всички колко сме мощни и полезни, да се позамажат очите на хората поне за месец-два, после-нова акция с гръмко медийно отразяване и така до края на мандата. А колко е действително свършеното, колко са неразкритите престъпления ???
Държава няма, това е истината.

# 20
  • Мнения: 68
Разбира се, че няма да го реши!Просто това ще една мъничка,микроскопична, но все пак, превантивна мярка.Прибирам се късно и ако знаете какво виждам и чувам по улиците!Тъмнината, зимният период и многото коли създават перфектната обстановка просто ей така някой да се "изпари" без свидетели,дори и да е 18ч само.Да, дела трябват, а не думи.Поне около училищата да има полицейско присъствие, какво толкова?А какво да кажем за дискотеките,заведенията и баровете, където уж не пускали на тая и оная възраст?Трябват завишен контрол, проверки,повече експерти и истински специалисти, с опит, каквито май в България са останали малко /ако ги има/.

# 21
  • Мнения: 1 759
 Безумна е "държавата ни"!
Дано всички момичета се намерят Praynig Praynig Praynig

# 22
  • Мнения: 10 547
А съдбата на изчезналите преди 4-5 години и повече? 2-годишно изчезнало от Елхово през 2006-та, 9-годишно момиче, изчезнало през 2004-та...Толкова е страшно. А родителите как ли живеят с неизвестното?

Човек може да се изпари по всяко едно време. Моето дете се изгуби посред бял ден, на оживено място. Плакало е, никой не му е обърнал внимание. Минавали майки с деца, стояло е до едно заведение и разказва, че влизали хора, гледали го, но нищо не му казвали, а него го било срам да им каже, че мама я няма....Само един мъж, който го доведе у дома. А ако този мъж не беше с чиста мисъл?

# 23
  • Мнения: 1 129
Смразяващи и плашещи статистики. Просто не знам как се коментира. Преди няколко месеца имаше случай на "изчезнало" момиче. Бащата на това дете се разболя. Писа до къде ли не, до кой ли не, плака, моли се, разпространи снимки ...и накрая - момичето избягало, понеже нещо не й изнесло. Станало й скучно. Върна се и баща й облекчен стана по-добър, обичащ и разбиращ от всякога, а тя продължава да му се качва на главата. Госпожица на 15 години. Надявам се, наистина се надявам и в случая с двете изчезнали момичета на 8-ми декември да е същото. Компания със студенти, аху-иху. Дано е така, искрено се надявам. Не знам какъв тинейджър трябва да си, за да причиниш това на родителите си, не знам какъв изрод трябва да си, за да отвлечеш и нараниш дете. Не знам изобщо как си лягат, как спят и как се събуждат подобни хора...ужасно е.

# 24
  • София
  • Мнения: 171
Прави сте, всичко това е ужасно, кошмарно
Аз не съм убедена, обаче че хора просто ей така изчезват - безследно. Какво означава "безследно"? Това да не е дим да се изпари, да не е игла да се изгуби?
Колко случаи на "изчезнали" имаше във Видин за един кратък период, шокиращо беше http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=698970 . А какво се случи в действителност с момчето "изчезнало" в Американското посолство?!  #Cussing out #2gunfire Толкова много улики, свидетели и накрая пак едно голямо нищо
Господ да пази децата ни

# 25
  • Мнения: X
Потресаващи новини.
При нас има доброволна организация, която патрулира в центъра през уикендите.
Също родители доброволно патрулират около училища, по пътя за училище и подобни.
Смятам, че спокойно група родители могат да патрулират всяка вечер в района на училището. Тъй като ще се въртят, едва ли някой трябва да го прави повече от веднъж на 2-3 месеца.
И това е най-лесното решение. Родителите да поемат отговорност за децата си. Кой както и когато може. Поне превантивно действие ще има, а и престъпниците няма да са толкова нагли.

# 26
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Мати и Микаела са ги открили днес в Ловеч. Заедно са били. Добре са за щастие.

# 27
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Цитат
намерени при свои приятели
по новините  Peace

до тук добре, но не променя нещата с другите деца. това в Перник например.

# 28
  • Мнения: 4 460
Слава богу, че намериха Мати - учи в съседния клас на дъщеря ми и миналата година бяха доста близки.
За нея се знаеше от самото начало, че е избягала.
За съжеление, в най- трудната възраст и все още дете и се падна много тежка участ Praynig.
Разбрах, че учителите имат намерение да й помогнат  ....тя има нужда от това...

# 29
  • Мнения: 1 217
И аз се радвам,че ги намериха, макар да е много безотговорно да подлагаш на това хората около себе си. Дано си вземат поука.
А другите деца - Господ да ги закриля, каквато и да е съдбата им дано не са страдали и не страдат.

Общи условия

Активация на акаунт