Дебело кърмаче?!?

  • 1 968
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 817
Ами, и аз много харесвам пухкави бебчета - само да ги целуваш и щипкаш по бузките и крачетата. Пък и щом е здрава не би трябвало да е проблем, че е с малко повече грамчета. Grinning

# 16
  • Мнения: 106
Хайде и аз да не остана назад - на 6 месеца - 8120 гр., 68 см. (родена е 2850 гр., 46 см., изписаха я +100 гр. на 3 ден за изненада на всички) Не мисля, че е била дебела, въпреки че сега като гледам снимки  Crazy newsm78
Съвсем нормално ти е детето. Сега моята мацка си е фина госпожица, нищо общо с пържолките по крачетата и ръчичките. До 7 навършени месеца бяхме само на кърма и на поискване.
Не ми се гледат сега записките кога се е обърнала за първи път, ама хич не беше рано, а сега не спира и за секунда. В момента даже скача от раклата  Crazy Така че споко, добре си е детето!
И още се кърмим, но това е друг въпрос ...

# 17
  • Мнения: 343
Сноу гърл, супер сте си!!! Аз също имах големи притеснения за мойто дебеланче, но знам, че истинските кърмачета са пухкавки. Бебето се развива повече от добре, дори е доста напредничав, подвижен е, жизнен, никога не е боледувал, така че не мисля, че има място за притеснение. Понеже видях, че има майки на бебета от различни възрасти, ще споделя как наддаваше моето:
Роден 3.200кг, изписан от болницата 3.060кг.
1 месец - 4.600кг (наддал 1.540кг)
2 месец - 5.700кг (1.100кг)
3 месец - 7.000кг (1.300кг)
4 месец - 7.600кг (600г, бебето започна да се превърта, стана много подвижен)
5 месец - 8.400кг (800г)
След седмица пак ще се мерим. През последния месец малкият започна да сяда сам, а преди десетина дена и пролази, така че вече очаквам по-бавни темпове на растеж, заради засилената двигателна активност.

# 18
  • Мнения: 65
Не се притеснявай, няма нищо страшно в това бебето да е малко по-пухкавко. След време ще израсте и ще се оправи  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 468
Радвай се - нямаш грижа за мерки, теглилки и наддаване! Скоро като пропълзи или най-късно като проходи ще се загуби "пухкавото".

# 20
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
При кърмените бебета на поискване има само долна граница за наддаването, но не и горна (като долната граница пак може да е много относителна). Кърмата е нормалната и здравословна храна за бебетата и се смята, че не могат да наддаът нездравословно много от нея. Не се вкарвай излишно във филми.

Моите и двамата не са наддавали особено много, но ги мързеше да се завъртат от корем по гръб и обратно.  Laughing Не е от дебелината. Simple Smile

# 21
  • Ловеч
  • Мнения: 144
Здравейте, доста се успокоих като прочетох темата, моето кърмаче на 5 месеца е около 9 килограма и бях започнала да се притеснявам вече. Нощно време понякога се кърмим безброй пъти, но просто няма как да го огранича, а и отказва биберони и вода Simple Smile

# 22
  • Мнения: 468
...
няма как да го огранича, а и отказва биберони и вода Simple Smile

отсега знае кое е хубаво  Wink

# 23
  • Мнения: 817
sillvy83, Не се притеснявай. Аз, която пуснах темата, мога да ти кажа, че последния месец моето "дебело" кърмаче е надолу със 100 гр., а си хапва детето (но пък беше малко болничка).. Така че не му се притеснявай, всичко му е наред на детето, а ти се възползвай да щипкаш пухкавите крачета, докато все още са такива  Hug

# 24
  • Ловеч
  • Мнения: 144
Щипкам ги с най - голямо удоволствие, такива сладки бузки има ... Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 36
Моето бебче е 7800гр-на 4 мес-на поискване Laughing

Общи условия

Активация на акаунт